Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι υπαρχει διαφορα.Μενω εκτος Ελλαδος και το αγορασα εδω.Εχει ολες τις γλωσσες του ντεμο και περιγραφες ακομα και την ελληνικη.Για ps4 μιλαω.Παλιοτερα για ps3 ειχα προβλημα,οπου αν το αγοραζες Γερμανια,δεν ειχε ουτε την αγγλικη γλωσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως να δοκιμασεις αυτο χωρις την γερμανικη λιγκα?http://download1358.mediafire.com/prq9aao8aqgg/bno2qixtp840rup/wehk_pes2018_ps4_0.1.rar

Για να βαλεις αλλο πατς,σβηνεις πρωτα απο την επεξεργασια,εισαγωγη,εξαγωγη ολες τις εικονες και σηματα και το ξαναπερνας και το τσεκαρεις πρωτου κανεις save.Εμενα μου τα δειχνει ολα τα ροστερ κανονικα,αλλα για την ωρα παιζω μονο μαστερ λιγκ.

Δυο λογια για το παιχνιδι μετα απο 5 μερες.Πολυ καλυτερο απο το 17 σε κινηση παικτων,γκειμπλει και γραφικα.Το παιχνιδι σε τραβαει να παιζεις συνεχεια.

Τελικα εμαθα την αμυνα και πλεον φερνω συνεχως μικρα σκορ στο μαστερ λιγκ,ολο 1-0,2-1,1-1 ακομα και 0-0,αλλα καποιες φορες και μεγαλα σκορ.Τα αποτελεσματα ειναι απολυτα αληθοφανη σε σχεση με το ποδοσφαιρο.

Μου αρεσει το αμυντικο ποδοσφαιρο.Ετσι λοιπον παιζω,δεκαλεπτα ματς,κορυφαιος,βοηθεια στην πασα1,συστηματα 4222,41212 ρομβο,451,αναλογα την ομαδα,τον αγωνα,τον αντιπαλο,επιθεση κατοχη με τους παικτες να εχουν κοντινη αποσταση μεταξυ τους και κοντινες πασες απο το κεντρο του γηπεδου και οχι πλαγια,αντεπιθεσεις μονο οταν αμυνωμαι και παιζω 451,αμυνα η αμυντικη γραμμη πισω,πυκνοτητα παικτων η μπαρα πανω απο την μεση προς το τελος,οι παικτες να εχουν κοντινη αποσταση μεταξυ τους δηλαδη και οπωσδηποτε μαν του μαν.

Τα γραφω αυτα,γιατι το πες θελει τακτικη και να κανεις παιχνιδι.Δεν ειναι τσακ μπαμ τρεχουμε πανω κατω.

Αυτη ειναι και η απολαυση του.Παιζεις κατι που μοιαζει με ποδοσφαιρο.Δεν κανουμε κοντρες ποιος θα βαλει τα πιο πολλα γκολ.

Ερώτηση φίλε μου,

Επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος από το 17 στο offline gameplay.Παίζω όλα manual με pass support OFF & στο δυσκολότερο επίπεδο & το gameplay σε ισορροπία παιχνιδιού μου είναι άψογο.

Όταν δοκίμασα το ντεμο, όσο & αν προσπάθησα να το ευχαριστηθώ ενώ το παιχνίδι οπτικά & από ρυθμό ήταν πολύ ωραίο, στο θέμα του gameplay μου θύμισε εποχές παλαιότερες οπού οι άμυνες ήταν τρύπες, οι μπαλιές του cpu περνάνε μαγικά την άμυνα ,οι αμυντικοί γενικότερα είναι ότι να ναι με αποτέλεσμα να νιώθω ότι το «παιχνίδι δεν εξαρτάται από εμένα». Πας με έναν παίκτη από δω & από εκεί (όπως στο φιφα) & δεν γίνεται να σε ανακόψουν ευκολα,είναι λιγάκι αστείο. (αυτό ισχύει & για το cpu αλλά & για τον παίκτη).

Γιαυτο & δεν μπαίνω στην διαδικασία να το αγοράσω αφού παίζει μια χαρά καλύτερα το 17 από το ντεμο για εμενα.Εσυ που έχεις το κανονικό παιχνίδι σε σχέση με αυτά που αναφέρω βλέπεις διαφορές σε σχέση με το ντεμο? ή είναι το ίδιο όσον αφορά την άμυνα & απλώς προσπαθείς να βρεις κάποιους τρόπους (στην τακτική) , να αντιμετωπίζεις αυτό που συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετραγωνο δεν κανει τιποτα φετος.R1 και Χ για αμυνα,αλλα με γρηγορη αλλαγη κερσορα στον πιο κοντινο παικτη.Πρεπει γρηγορα να βρεις τον πιο κοντινο παικτη να μαρκαρει με L1.Μετα κυνηγας τον αντιπαλο επιθετικο με R1 πατωντας Χ και πας επανω του.Το εχω μαθει μετα απο καμια 10ρια ματς.Μια χαρα τους κοβω τους επιθετικους.Το ιδιο και για επιθεση για να παρεις την μπαλα απο τον αντιπαλο.

Εχει αναφερθει παραπανω,εχει αλλαξει ο τροπος αμυνας.Δοκιμασε να παιξεις ετσι στο ντεμο,γιατι εγω επαιζα το ντεμο αμυνα με τετραγωνο,στο πληρες παιχνιδι το εμαθα καλυτερα.Για μενα ειναι απολαυστικος ο νεος τροπος αμυνας και γενικα το παιχνιδι.Παιζω μονο πες ολο τον χρονο και χρειαζομαι κατι καινουργιο.Το 17 το επαιζα κι αυτο μεχρι τελος Αυγουστου.Δεν παει αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΟΣ οπως παλια!!!!!Επεστρεψα μετα απο χρονια στην παιδικη μου αγαπη και εχω πορωθει με το παιχνιδι.Παρα πολυ καλο,απλα μαλλον γερασα,μετα απο κανα 2-3 ματσακια τα χερια μου κουλαινονται.Που τα χρονια εκεινα που εκλεινα 18ωρα???Α ρε pro θα με καψεις παλι στα γεραματα...Επισης το online σχεδον αψογο,με ασυρματη συνδεση κιολας,σχεδον ανυπαρκτο το lag και σου βρισκει αντιπαλο στο μπαμ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει μπει update σημερα περιπου ενα γκιγκα και υπαρχει τρομερη βελτιωση στο γκειμπλει.Μοιαζει πολυ με το 17.Οι αμυνες πιο δυσκολες,δεν μπαινεις ευκολα μικρη περιοχη.Δυσκολες οι τριπλες,δεν παιρνας ευκολα.Απο τα πλαγια που ετρεχες και εκανες πλαγιες σεντρες ευκολα,τωρα οι αμυντικοι σε κυνηγανε και σε κλεινουν και δεν μπορεις να κανεις ευκολη σεντρα.Λιγοτερα γκολ και μικροτερα σκορ.Γινονται λιγο περισσοτερα φαουλ.Οχι σαν το 17 που το ειχαν παρακανει.Πολυ ωραιο γκειμπλει,το ευχαριστιεμαι περισσοτερο.Εχουν πλεον 38 γηπεδα να παιξεις στα φιλικα,δεν υπαρχουν ομως αυτα στις επιλογες να παιξεις στο μαστερ λιγκ.Υπαρχουν μονο τα 24.Γιατι αυτη η μ*&%§ της κοναμι? Το πατς δεν το πειραξε σε τιποτα.Παιζεις κανονικα οπως πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Εχει μπει update σημερα περιπου ενα γκιγκα και υπαρχει τρομερη βελτιωση στο γκειμπλει.Μοιαζει πολυ με το 17.Οι αμυνες πιο δυσκολες,δεν μπαινεις ευκολα μικρη περιοχη.Δυσκολες οι τριπλες,δεν παιρνας ευκολα.Απο τα πλαγια που ετρεχες και εκανες πλαγιες σεντρες ευκολα,τωρα οι αμυντικοι σε κυνηγανε και σε κλεινουν και δεν μπορεις να κανεις ευκολη σεντρα.Λιγοτερα γκολ και μικροτερα σκορ.Γινονται λιγο περισσοτερα φαουλ.Οχι σαν το 17 που το ειχαν παρακανει.Πολυ ωραιο γκειμπλει,το ευχαριστιεμαι περισσοτερο.Εχουν πλεον 38 γηπεδα να παιξεις στα φιλικα,δεν υπαρχουν ομως αυτα στις επιλογες να παιξεις στο μαστερ λιγκ.Υπαρχουν μονο τα 24.Γιατι αυτη η μ*&%§ της κοναμι? Το πατς δεν το πειραξε σε τιποτα.Παιζεις κανονικα οπως πριν.

Θέλω να μας πεις περισσότερα γι'αυτό το γκειμπλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 το εχω το παιχνιδι.Παιζω με πεντε διαφορετικες ομαδες μαστερ λιγκ στο κορυφαιος.Το μονο που βλεπω ειναι οτι εκοψαν την ευκολη τριπλα που εμπαινες μικρη περιοχη χωρις μεγαλη δυσκολια.Και εχει πιο στενο μαρκαρισμα απο τους αντιπαλους αμυντικους,οπου παιρνουν την μπαλλα με πιο αποτελεσματικα τακλιν,η και φαουλ.Κυριως απο τα πλαγια περναγες ευκολες σεντρες.Τωρα εχει γινει σαν το 17,ο πλαγιος αμυντικος μαρκαρει στενα,κανει τακλιν και γενικα η σεντρα ειναι πιο δυσκολη.

Κατι αλλο.Στην αμυνα οποιος δυσκολευεται στην αλλαγη κερσορα,υπαρχει η επιλογη στο χειριστηριο για βοηθεια στην αλλαγη κερσορα.Επιλεγεις αν θελεις βοηθεια μονο για τους επιθετικους η και για τους αμυντικους,η χωρις βοηθεια.Το pes το φτιαχνεις και παιζεις οπως γουσταρεις και φερνεις το παιχνιδι στα μετρα σου.

Για μαστερ λιγκ,στην επιλογη δυσκολιας προπονητη,προκληση η κλασσικη δυσκολια,ενω λενε οτι αυτο δυσκολευει τις μεταγραφες η μπορεις να απολυθεις μετα απο ασχημα αποτελεσματα,τελικα βλεπω οτι στην προκληση δυσκολευουν και τα παιχνιδια.Δηλαδη ερχονται καποια παιχνιδια οπου κανεις ηττα εκπληξη πχ,σε ματς που μπορει να ηταν ευκολο,η επισης δυσκολευουν τα παιχνιδια κυπελου η ευρωπαικα ματς,ακομα και με πιο ανισχυρο αντιπαλο.Τελικα μετα απο διαφορες δοκιμες προτιμω την προκληση απο την κλασσικη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω οπως θα δεις πιο πισω εχω βαλει το πατδακι..εχω ενα προβλημα..στο 1vs1 με φιλο σπιτι στο δευτερο χειριστηριο δεν εμφανιζει το πατσακι.δλδ δεν εχει φορτωση τπτ.γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.λεω οτι εχω κανει εγκαταστασω το πατσακι ολα καλα.παοζω με αντιπαλο το ps4 και ολα οκ.οταν συνδεω και το 2ο μοχλο για να παιξω με φιλο 1vs1 δεν μ εμφανιζει το πατσακι στο δευτερο μοχλο-χρηστη.δηλαδη δεν του εμφανιζει τις εξτρα ομαδες.την real του την εμφανιζει σαν me white.αποσυνδεω το 2ο χειριστηριο ξαναπαιζω εναντιον του πσ4 και ολα οκ.δλδ το προβλημα υπαρχει οταν ανοιγω το 2ο μοχλο και παω να παιξω με φιλο.γιατθ?τι πρεπει να αλλαξω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.λεω οτι εχω κανει εγκαταστασω το πατσακι ολα καλα.παοζω με αντιπαλο το ps4 και ολα οκ.οταν συνδεω και το 2ο μοχλο για να παιξω με φιλο 1vs1 δεν μ εμφανιζει το πατσακι στο δευτερο μοχλο-χρηστη.δηλαδη δεν του εμφανιζει τις εξτρα ομαδες.την real του την εμφανιζει σαν me white.αποσυνδεω το 2ο χειριστηριο ξαναπαιζω εναντιον του πσ4 και ολα οκ.δλδ το προβλημα υπαρχει οταν ανοιγω το 2ο μοχλο και παω να παιξω με φιλο.γιατθ?τι πρεπει να αλλαξω?

 

Νομιζω χρειαζεται να οταν ''ανοιγεις'' τον δευτερο μοχλο να κανεις login με καποιο προφιλ. Δηλαδη εαν δεν εχεις καποιον αλλο χρηστη στο ps4 παρα μονο τον δικο σου,δημιουργησε εναν νεο για να παιζει ο αντιπαλος με αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...