Προς το περιεχόμενο

Διακοπή συμβολαίου οτε λόγω θανάτου. Πληρωμή ποινης ή όχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κατάσταση έχει ως εξής η γιαγιά της κοπέλας μας άφησε το Φλεβάρη. Η εγγονή στο όνομα της γιαγιάς εκανε ανανέωση συμβολαίου στον ΟΤΕ αφού όμως ειχε πέθανει η γιαγιά καμιά δεκαριά μέρες μετα. Τελικά μείναμε στο σπίτι της γιαγιάς και έκανα αίτηση διακοπής την περασμένη εβδομάδα για να πάω σε νόβα. Από χαρτιά ζήτησαν πιστοποιητικό θανάτου. Θα πρέπει να πληρώσω το 120€ για τη διακοπή του συμβολαίου ή όχι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η εγγονή στο όνομα της γιαγιάς εκανε ανανέωση συμβολαίου στον ΟΤΕ αφού όμως ειχε πέθανει η γιαγιά καμιά δεκαριά μέρες μετα.

 

Αυτό είναι παράνομο κανε μια ωραία κουβέντα/φασαρία και μπορεί να την γλυτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που δεν έγινε ανανέωση συμβολαίου με τον κάτοχο άλλα με την εγγονή τότε έχεις ελπίδες πάρε ένα τηλέφωνο και κανε τον ανήξερο ζητά την ηχογραφημένη κλήση και περίμενε απάντηση, κάλου κακού μην κάνεις καμιά ενεργεία πριν σου πούνε ότι φεύγεις χωρίς πεναλντι.

 

Υ.Γ. Να ξέρεις ότι αν στην ηχογραφημένη κλήση η εγγονή είπε ότι είναι η κάτοχος αυτό είναι πλαστοπροσωπία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη υπογράψει με νόβα. Βέβαια έχω το δικαίωμα υπαναχώρησης των 14 ημερών αλλά θέλω να φύγω από ΟΤΕ. Δεν βρίσκω καποιο εδάφιο περί θανατου εκτος από το τμήμα της ανωτέρας βίας που αναγράφει η σύμβαση για καταγγελία αυτής. Το θέμα είναι αν ισχύει συμβόλαιο μεταξύ ΟΤΕ και θανόντα. Ενημέρωσε ότι θα το κάνει στο όνομα της γιαγιάς και ότι δεν είναι η ίδια όποτε το της πλαστοπροσωπιας το αφήνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ενημέρωσε ότι θα το κάνει στο όνομα της γιαγιάς και ότι δεν είναι η ίδια.

 

Νομίζω ότι αυτό είναι το λάθος της εταιρίας που μπορείς να πατήσεις για να μην δώσεις το πεναλντι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει τον ανήξερο αφού πήγαν και πιστοποιητικό θανάτου, προφανώς ζήτησαν και φορητότητα του ίδιου αριθμού.

 

Συμπερασματικα πιστεύω οτι με αυτές τις κινήσεις απαδεχτικαν το ηδη υπάρχον συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει τον ανήξερο αφού πήγαν και πιστοποιητικό θανάτου, προφανώς ζήτησαν και φορητότητα του ίδιου αριθμού.

 

Συμπερασματικα πιστεύω οτι με αυτές τις κινήσεις απαδεχτικαν το ηδη υπάρχον συμβόλαιο

 

Η Εταιρία πρέπει να μιλήσει με τον κάτοχο για ανανέωση συμβάσεις όχι με εγγονή, παιδί γείτονα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε , γνώμη μου μην κανείς τίποτα ... από την στιγμή που θα γίνει φορητότητα σε Nova(Hol) ο ΟΤΕ δεν μπορεί να σε χρεώσει περαιτέρω όποτε θα έχεις απλά έναν απλήρωτο λογαριασμό 23-30€ όσο είναι ...με αυτό το ποσό δεν μπορεί να σε κάνει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΕΕΤΤ δεν απαντάει κάποιος... Σε ηχογραφημένο λένε ότι πρέπει να υποβάλλω έγγραφο αίτημα στον πάροχο και αν δεν ικανοποιηθω εντός μηνός τότε να απευθυνθώ σε αυτούς. ξαναλέω το θέμα είναι το 120€ της διακοπής.ευχαριστω για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...