Προς το περιεχόμενο

RX 560 pulse 4GB VS R9 380X 4GB


blade69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέραστην παρέα, Θα ήθελα την βοηθειά σας , είμαι μεταξύ 2 καρτών 1. RX 560 PULSE 4GB ΚΑΙ 2. R9 380X 4GB. Η προύγούμενη που είχα μάλλον τα έχει παίξει (R9 270 2GB).Έχω ΜΟΝΙΤΟΡ 27ΑΡΙ 1080P συμβατό με FreeSync Technology. Ποιά απο τις 2 μου προτείναιτε?? Η καμιά άλλη πρόταση εως 200 ΕΥΡΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, αν θες δώσε και το υπόλοιπο σου σύστημα σου για να μπορέσουν να σε βοηθήσουν τα παιδιά εδώ..

 

Αρχικά όμως, πως προέκυψε η παραπάνω σύγκριση? θεωρώ οτι είναι πολύ ανόμοιες κάρτες και σε τιμή και σε καταναλώσεις αλλά και σε απόδοση (όλα προς τα πάνω για την 380x)

Επεξ/σία από nvnight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν Ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας. Το σύστημα που εχω ειναι παλιό αλλα σκυλί μέχρι στιγμής παίζω αρκετά παιχνίδια που κυκλοφορούν πρόσφατα assassin creed 3, division, κλπ και παραθέτω

Επεξεργαστής AMD PHENOM IIX4 940 3.0GHZ QUAD CORE BLACK

MOTHERBOARD GIGABYTE GA-M750SLI-DS4

RAM 4X2GB=8GB KINGSTON KHX8500D2 HYPER 1066MHZ DDR2

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ COOLMASTER RS-700 REALPOWER M700

KOYTI NZXT HUSH CLASSIC BLACK SERIES.

ΕΝΑ CDROM BLU-RAY LG ΚΑΙ ENA DVDRW SONY

KAI HARD DISC WD 640GB CAVIAR 7.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν Ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας. Το σύστημα που εχω ειναι παλιό αλλα σκυλί μέχρι στιγμής παίζω αρκετά παιχνίδια που κυκλοφορούν πρόσφατα assassin creed 3, division, κλπ και παραθέτω

Επεξεργαστής AMD PHENOM IIX4 940 3.0GHZ QUAD CORE BLACK

MOTHERBOARD GIGABYTE GA-M750SLI-DS4

RAM 4X2GB=8GB KINGSTON KHX8500D2 HYPER 1066MHZ DDR2

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ COOLMASTER RS-700 REALPOWER M700

KOYTI NZXT HUSH CLASSIC BLACK SERIES.

ΕΝΑ CDROM BLU-RAY LG ΚΑΙ ENA DVDRW SONY

KAI HARD DISC WD 640GB CAVIAR 7.000

Το σύστημα σου είναι μεν σκυλί αλλά θεωρώ οτι μια 380x θα είναι overkill και θα φάς αρκετό bottleneck. Επίσης, δεν είναι και κάρτα που μπορείς να τη δείς σαν futureproof και να πεις οτι την κρατάς για όταν-και αν-αναβαθμίσεις το σύστημα σου.

 

Προσωπικά θα κοίταγα για 1050ti (θά χάσεις το freesync αλλά τι να το κάνεις αν δε πιάνεις αρκετά fps) ή 270x-280x σε μεταχείρισμένη ή RX560 για να υπάρχει και το freesync..

 

Περίμενε και κάποια άλλη γνώμη αλλά νομίζω κάπως έτσι έχουν τα πράγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ~250ευρώ όλα μαζι και τα μεταφορικά  παίρνεις RX 580 8 GB αρκει να έχεις λίγο υπομονή :D

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071CQ5LRV/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XRUi3QBEDcE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...