Προς το περιεχόμενο

[Κινητό] Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32 (Snapdragon) ~ 119€ @banggood [TEΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικα οι κινεζοι και το support τους σε θεμα αγγλικων ειναι αθλιοι.

 

Μιλαγα προχθες σε support gearbest για μια παραγγελια και μαλλον θα μου απαντησε 10χρονος κινεζος.

 

Κουτσα στραβα απαντησε με καμια 10αρια λαθη στην γραμματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσα λεφτά παίρνουν καθημερινά. Έναν που να ξερει αγγλικά δεν βάλανε; Τι σκατα τακτική είναι αυτη; Τέλος πάντων.

Προτεινω να κλειδώσει μιας και τελείωσε η προσφορά μέρες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι...παραγγελία από 3/9/ (banggood) και δεν έχω παραλάβει ακόμα. 35 ημερολογιακές ημέρες έχουν παρέλθει. Αν θυμάμαι καλά με την συμπλήρωση 40 ημερών έχουμε δικαίωμα να ζητήσουμε επιστροφή χρημάτων η να το στείλουν το δέμα εκ νέου; Με το tracking number βλέπω οτι εχει κολλήσει από τις 7/9 (!) στην Ελβετία...η αποστολη δεν ηταν priority, ηταν η δωρεαν (Air Parcel Register)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες μερες σου ελεγε στην παραγγελια εργασιμες? αν περασε το μεγιστο ζητα refund και αφου στο δειχνει ακομα ελβετια αν εχουν περασει θα στο κανει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνα την επιστροφή χρημάτων, θα σε τρενάρουν καμιά δεκαριά μέρες με το αυτόματο σύστημα απαντήσεων που θα σε ρωτάνε κάτι και θα απαντάς και θα πας μετά στην επόμενη μέρα και μέχρι να σου τα επιστρέψουν μπορεί και να έχει έρθει το δέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες μερες σου ελεγε στην παραγγελια εργασιμες? αν περασε το μεγιστο ζητα refund και αφου στο δειχνει ακομα ελβετια αν εχουν περασει θα στο κανει 

 

7 εως 25 εργασιμες. Οι 25 εργασιμες συπληρωθηκαν στις 6/10

 

ξεκίνα την επιστροφή χρημάτων, θα σε τρενάρουν καμιά δεκαριά μέρες με το αυτόματο σύστημα απαντήσεων που θα σε ρωτάνε κάτι και θα απαντάς και θα πας μετά στην επόμενη μέρα και μέχρι να σου τα επιστρέψουν μπορεί και να έχει έρθει το δέμα.

 

Θα τα εχω υποψιν ολα αυτα... ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηρα τηλεφωνο τα ελτα και μου λενε 51ε εβαλε το τελωνειο και μου λεει ο υπαλληλος εχει αλλαξει η πολιτικη και μπορει να μπει τελωνειο και για δεμα απο εε θα με τρελανουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλει χρεώθηκες τελωνείο? Τρόπος αποστολής Priority και χώρα αποστολής φαινόταν Ολλανδία?

Αν πέρασε τελωνειο ....άσχημα τα πραγματα.

Κράτα μας ενήμερους για το τί στάση θα κρατήσει το Bangood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηρα τηλεφωνο τα ελτα και μου λενε 51ε εβαλε το τελωνειο και μου λεει ο υπαλληλος εχει αλλαξει η πολιτικη και μπορει να μπει τελωνειο και για δεμα απο εε θα με τρελανουν!!

Μπορεί το δεματάκι να είχε πάνω τα κινεζικά στοιχεία αποστολής και στην Ολλανδία να κόλλησαν άλλο ένα.

Μπορεί να γράφει επάνω το όνομα του κινεζομάγαζου. Οι υπάλληλοι είναι πλέον ενήμεροι για τα τριγωνικά κόλπα και τα ονόματα των μαγαζιών. Στα Τελωνεία έχουν αγριέψει τα πράγματα. Και δεν βγάζεις άκρη στα ΕΛΤΑ γιατί στο Τελωνείο σου έριξαν το χαράτσι. Άντε να βγάλεις άκρη. Εν κατακλείδι, ου μπλέξεις στα γρανάζια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι υπάλληλοι είναι ενήμεροι για τις τριγωνικές αποστολές των μαγαζιών αυτό είναι σίγουρο.

Το θεμα είναι ότι ακομα κι αν το ξέρουν δεν νομιμοποιούνται να βάλουν δασμο. Το δεμα μπήκε απο αλλού στην ΕΕ και πλήρωσε εκεί ότι πλήρωσε. Μετά αποτελεί ενδοκοινοτική αποστολή και δε γινεται να χρεωθεί. Αν χρεώθηκε ετσι αυθαίρετα με τη λογική "αντε να βρει ο παραλήπτης το δίκιο του" είναι μεγάλη αυθαιρεσία. Σε τέτοιες περιτπώσεις θα επρεπε να γνωριζουμε ονόματα και να γινοτναι καταγγελίες σε φυσικά προσωπα που αυθαιρέτησαν ενάντια στη νομοθεσία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαστε 7 χρονων ουτε ειναι η πρωτη μου παραγγελια , ουτε εχω καποιο ιστορικο τρολαρισματος στα 9 χρονια που ειμαι στο φορουμ οποτε..

Δεν είχα πρόθεση να σε προσβάλλω, απλά επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου, μπορεί κατά λάθος να επέλεξες άλλον τρόπο αποστολής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...