Προς το περιεχόμενο

[Κινητό] Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32 (Snapdragon) ~ 119€ @banggood [TEΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ήταν transit δεν θα έπρεπε να αναγράφεται στο Tracking ο αρχικός προορισμός;

Όχι. Φαντάσου, φέραν ένα container κινητά στοκ στην Ολλανδία πριν την έναρξη της προσφοράς και μετά τα στέλνουν ένα - ένα στους παραλήπτες με PostNL. Το tracking θα δείχνει από Ολλανδία.

 

Πως κατάφεραν και τα διαχώρισαν; Ίσως από κάποια σφραγίδα που λείπει, ή από τα συνοδευτικά παραστατικά, ή υπάρχει κάποια ένδειξη (που δεν φαίνεται στο tracking σε εμάς) πως ναι μεν ξεκίνησε η αποστολή από Ολλανδία, αλλά "από περιοχή εκτός ΕΕ", όπως είναι οι περιοχές transit των τελωνείων.

 

Δε πιστέυω να πρόκειται για ευρωπαική αποθήκη που ειναι αυτό που περιγράφεις. Τα αντικείμενα ευρωπαικής αποθήκης ονομάζονται ξεκάθαρα με αυτό τον τρόπο. Βεβαια τι τερτιπια εφαρμοζουν τα μαγαζια κανείς ακριβως δε ξερει.

"Ευρωπαϊκη" αποθήκη όσον αφορά την τοποθεσία. Αλλά δεν έχει γίνει "εισαγωγή", αλλιώς θα είχε περάσει από τελωνείο εκεί. Γι' αυτό έγραψα "αποθηκευμένα σε ελεγχόμενο χώρο".

 

Σκέψου πως γίνεται με τα ετοιμοπαράδοτα αυτοκίνητα: έρχονται εδώ, τα παρκάρουν έξω από το τελωνείο πλάι στα container και δεν τα αγγίζει κανείς. Όταν γίνει η πώληση στην αντιπροσωπεία, τότε τα εκτελωνίζουν/ταξινομούν και ολοκληρώνεται η "εισαγωγή".

 

Πάντως το ότι το Bangood πάντως δέχτηκε να κάνει refund χωρίς πολλά-πολλά αν και δε διαφημίζει πως Priority Line = No duties/taxes είναι άκρως ενθαρρυντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεχτηκαν να μου κανουν επιστροφη πριν παραλαβω με το αποδεικτικο απο τα ελτα. Επισης πριν παραγγειλετε κατι καλο ειναι παντα να μιλατε στο chat και να σας λενε σιγουρα πως αυτοι καλυπτουν τα τελωνιακα εξοδα γιατι μετα αμα σας τα γυρισουν θα εχετε καλυψη απο paypal

Το tracking number ποιο είναι; Μπορείς να το ανεβασεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασα τι γραφει το tracking νωριτερα και στα ελτα και στο 17 track γιατι να ανεβασω το ιδιο το tracking με το οποιο οποιοσδηποτε μπορει να μαθει απο τα ελτα προσωπικα μου στοιχεια?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι χωρίς tracking number δεν υπάρχει νόημα να το προχωρήσουμε.σιγά μην κάτσει ο άλλος να μάθει Που μένεις από το ελτα.

Ας κλείσει το θέμα καθώς δεν υπάρχει προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασα τι γραφει το tracking νωριτερα και στα ελτα και στο 17 track γιατι να ανεβασω το ιδιο το tracking με το οποιο οποιοσδηποτε μπορει να μαθει απο τα ελτα προσωπικα μου στοιχεια?

Τίποτα δεν σου δίνουν από τα ΕΛΤΑ. Ούτε καν τηλεφωνο. Μόνο με ταυτοτητα γίνονται αυτά . Χωρίς tracking είναι απλά παραπληροφόρηση. Και γω μπορώ να ανεβάσω tracking και απλά να έχω αλλάξει το china με netherlands ή οτιδήποτε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα κερδισει καποιος με αυτο ακριβως που αναφερεις να κανει copy paste τα κειμενα και να αλλαξει την χωρα? Πραγματικα κανεις κατι με σκοπο να βοηθησεις καποιον που μπορει να εχει ιδιο θεμα με εσενα και εχεις αντιμετοπιση λες και εισαι στο δημοτικο και κανεις φιγουρα στα αλλα παιδακια οτι το δικο μου ποκεμον ειναι πιο δυνατο. Απλα τραγικο μετα απο 9 χρονια εδω λεω τι θα κανω σημερα δεν παω να τρολαρω τα παιδια στο θεμα για το banggood και να τα παραπληροφορησω. Εγω ειπα απλα οποιος θελει να παραγειλει ας κανει ενα κοπο να μιλησει με το chat να του επιβεβαιωσουν πως ειναι taxes free και να κρατησει τα κειμενα. Οσοι εχετε αμφιβολιες κλπ και πιστευετε πως αλλαξα τα κειμενα ,εγραψα κακογραμμενα αγγλικα απο την εξηπηρετηση πελατων τους και σκαρφιστηκα της απαντησεις των ελτα ειστε απλα θεοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ξέρω από χθες για να σε πιστέψω; Έχω τις αμφιβολίες μου και ρωτω το tracking. Που το κακο; Επίσης τα 9 χρόνια δεν λένε τίποτα για μένα. Επίσης απάντηση επίσημη του banggood δεν μας έχεις δώσει και δεν έχεις ανεβάσει κάποιο screenshot από τις συνομιλίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετικά με τι Priority Line καθώς δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω μέχρι στιγμής. 
Παλιότερα σε αποστολές που έρχονταν μέσω Ολλανδίας με postNL έβλεπα να υπάρχει ένα κίτρινο αυτοκόλλητο πάνω στο φάκελο με την σήμανση ότι δεν προέρχεται από ενδοκοινοτική αποστολή και δεν υπόκειται στην νομοθεσία για αποστολές χωρίς δασμούς και τελωνεία. Λογικά αυτό το κολλούσε το Ολλανδικό ταχυδρομείο στα δέματα έτσι ώστε να περάσει στην χώρα προορισμού από τελωνείο. Οι δικοί μας τότε βέβαια έκαναν τα στραβά μάτια.
Αυτό γίνεται ακόμα? Τώρα δηλαδή όσοι παρέλαβαν μέσω Priority Line είχαν την συγκεκριμένη ειδοποίηση πάνω στα δέματα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα κερδισει καποιος με αυτο ακριβως που αναφερεις να κανει copy paste τα κειμενα και να αλλαξει την χωρα? Πραγματικα κανεις κατι με σκοπο να βοηθησεις καποιον που μπορει να εχει ιδιο θεμα με εσενα και εχεις αντιμετοπιση λες και εισαι στο δημοτικο και κανεις φιγουρα στα αλλα παιδακια οτι το δικο μου ποκεμον ειναι πιο δυνατο. Απλα τραγικο μετα απο 9 χρονια εδω λεω τι θα κανω σημερα δεν παω να τρολαρω τα παιδια στο θεμα για το banggood και να τα παραπληροφορησω. Εγω ειπα απλα οποιος θελει να παραγειλει ας κανει ενα κοπο να μιλησει με το chat να του επιβεβαιωσουν πως ειναι taxes free και να κρατησει τα κειμενα. Οσοι εχετε αμφιβολιες κλπ και πιστευετε πως αλλαξα τα κειμενα ,εγραψα κακογραμμενα αγγλικα απο την εξηπηρετηση πελατων τους και σκαρφιστηκα της απαντησεις των ελτα ειστε απλα θεοι.

Ανέβασε το tracking number να τελειώνουμε, αλλιώς παρακαλώ οι διαχειριστές να κλεισουν το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι ένα θέμα που αφορά πολύ κόσμο (και πιο πολύ ακόμα εμάς εδώ στο forum) γιαυτο τα παιδιά σου ζητάνε το tracking, όχι για να δουν τα προσωπικά σου στοιχεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν το εχεις πιασει καλα το θεμα δεν με νοιαζει αν με ξερεις απο χθες ουτε αν με πιστευεις . Επισης για τον φιλο που λεει ανεβασε το tracking να τελιωνουμε αλλιως να κλεισει το θεμα μπορεις να απευθυνθεις ο ιδιος στους διαχειριστες να υποβαλεις το αιτημα σου να κλεισει το θεμα. Και για εσενα φιλε μου που λες αφορα πολυ κοσμο μαζι σου γιαυτο μπηκα στον κοπο να γραψω εξαρχης γιαυτο ανεφερα τη σταση των ελτα και του μαγαζιου με καθε λεπτομερεια για να βοηθησω οσους αφορα. Επισης νομιζω πως ειναι δικαιωμα μου να μην θελω να δωσω δημοσια ενα tracking που περιεχει προσωπικα μου στοιχεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι του λέτε του παιδιού τώρα; Ανέβασε το tracking να σε πιστέψουμε; Σοβαρά;

 

Εγώ λέω να μην το ανεβάσει. Πείτε πως δε συνέβει τίποτε.

Ο επόμενος στη σειρά παρακαλώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελιο επειδη εχεις στοιχειωδης τροπους και επειδη οπως διαπιστωσα καποια αλλα ατομα οταν τα βλεπουν γραμμενα δεν τα καταλαβαινουν θα βαλω μια εικονα που δειχνει αρκιβως οτι ειχα γραψει στα πρωτα ποστ .Ελπιζω με την εικονιτσα να καταλαβουν ολοι https://imgur.com/a/3l2cY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...