Προς το περιεχόμενο

[Κινητό] Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32 (Snapdragon) ~ 119€ @banggood [TEΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα φωτογραφιες απο το bangood απο τους χρηστες που το αγορασαν

ΕΙΝΑΙ ΤΟ REDMI NOTE 4X τελικα το τηλεφωνο.

προσωπικα οταν παραλαβω θα ζητησω partial refund μιας και στον τιτλο και στις φωτογραφιες δειχνει το σκετο remdi note 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Red21 σε πόσες μέρες σου έρχεται?

Εντάξει έπρεπε να βρουν λύση οι Κινέζοι γιατί θα τελείωνε το πανηγύρι με τις αγορες από Κίνα

Στις περισσότερες περιπτώσεις σε μια εβδομάδα μαξ είναι Αθήνα..... αλλά......το τελευταίο δέμα που παρέλαβα έκατσε 15 μέρες στο αεροδρόμιο μέχρι να ανοίξουν το σάκο τα ΕΛΤΑ!!

ειδα φωτογραφιες απο το bangood απο τους χρηστες που το αγορασαν

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ REDMI NOTE 4X τελικα το τηλεφωνο.

 

προσωπικα οταν παραλαβω θα ζητησω partial refund μιας και στον τιτλο και στις φωτογραφιες δειχνει το σκετο remdi note 4

Δεν τις είδες καλά μάλλον....η κοίταζες άλλο προϊόν....οι φωτογραφίες που έχει στις αξιολογήσεις δείχνουν κανονικά το redmi note 4 global edition με ευρωπαϊκό φορτιστή κανονικά!!

 

Ξανακοιτα!

 

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-reviews-p1129991.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειδα και εβγαλα το συμπερασμα μου.

redmi note 4 =full metal body
redmi note 4x=πλαστικα πανω και κατω και διαφορετικη θεση στις υπερυθρες
ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ με τις φωτογραφιες στο λινκ σου...


στο product details οι φωτογραφιες που εχουν ειναι απο πληρες μεταλικο redmi note 4, οποτε αυτο και περιμενω να παραλαβω.
αν δεν ειναι εγω προσωπικα θα παω για refund.

δες και τις φωτογραφιες του redmi note 4X https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Fingerprint-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1124772.html?rmmds=search
ακριβως ιδιο με αυτο που θα παραλαβουμε (αλλα εχουν τις σωστες φωτογραφιες στο product description).

εγω προσωπικα αγορασα το redmi note 4 και οχι το 4Χ, οποτε αν παραλαβω το 4Χ θα ζητησω μερικο refund.


επισης προσοχη στις θηκες κλπ, πρεπει να παρετε για το 4X, δεν κανουν του 4 σαφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδοσεις
Redmi Note 4: Helio x20, δεν εχει 800αρα
Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρις 800αρα
Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρις 800αρα
Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (προσοχη πολλα σκρουτζομαγαζα λενε global στο ονομα αλλα εννοουνε την Rom)
Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ

Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Version με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880&page=70

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα αν κ δεν το χρειάζομαι..

Ευχαριστώ.. Νομίζω..τον ts :).

Αν τελικά δεν το χρειαστείς η το μετανιώσεις και το έχεις πάρει σε μαύρο χρώμα αν θες μπορείς να μου στείλεις pm.

 

Επίσης αν κάνεις έχει πάρει κανένα μαύρο και τελικά το μετανιώσει ας μου στείλει pm.

Εννοείται να είναι σφραγισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full metal body εχουν και οι δυο νομίζω εκδόσεις. Metal body με πλαστικά πάνω κάτω έβγαινε το redmi note 3. Τα κουτιά γράφουν όλα note 4 πάνω και global edition στην άκρη σε αντίθεση με του 4Χ που το γράφει και αυτο με κάτι κινέζικα στην αρχή. Τα χαρακτηριστικά είναι ίδια ακριβώς. To λάθος του site είναι οτι έχουν βάλει τις φωτογραφίες της έκδοσης με τον mediatek απλά που έχει πράγματι την θύρα υπερύθρων σε άλλο σημείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ δεν ειναι full metal και οι 2 εκδοσεις, αυτο που θα παραλαβουμε ειναι το ελληνικο redmi note 4x οπου εχει πλαστικο πανω κατω.

οντως αυτο ειναι το λαθος του site. εχουν βαλει απο το μη global που ειναι full metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σας πειράζει εφόσον θα έχει την 800αρα και θα είναι global? Για το πλαστικό ή μέταλλο πάνω κάτω; Σιγά το πράγμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φωτογραφίες των αξιολογήσεων όπου φαίνεται το αυτοκολητάκι, γράφει "model 20161202". Είναι ξεκάθαρα η global version.

'Όντως το σαιτ έχεις λάθος φώτος στην περιγραφή αλλά μέχρι εκεί.

'Έχω την εντύπωση πάντως, πως το 4x με την Β20 είναι ένα δημιούργημα της Infoquest, στο kimovil για παράδειγμα δεν υπάρχει 4x με την Β20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι full metal σημαίνει οτι ποτέ η έκδοση με τον snapdragon δεν έβγαινε ποτε ετσι και έβγαινε με το πλαστικό πανω κάτω και μονο η έκδοση με τον mediate έβγαινε ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία προχθές το βράδυ, λέει ready to process (Order Processing) επίσης από προχθές και περιμένω να γίνει shipped...Οι υπόλοιποι που παραγγείλατε από την πρώτη στιγμή λάβατε email ότι τα έστειλαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...