Προς το περιεχόμενο

XIAOMI Mi Drone 4K Flash Sale €353


mercier

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, έχει παραλάβει κανείς; Εμένα από 18 Σεπτεμβρίου ακόμα να έρθει με DPD. Στο tracking number λέει:

16 Sep 2017 05:20 Southall Your parcel is on its way
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραλάβει εδώ και 1 βδομάδα. Με acs μου το φέρανε (στο tracking έλεγε dpd uk). Πολύ καλό το drone. Είχα p3 advanced πριν. Είναι εξίσου ποιοτικό, λίγο μεγαλύτερο σε μέγεθος αλλά τουλάχιστον διπλωνουν τα πόδια. Έχει πιο γρήγοροsetup γιατί οι προπελες κλειδώνουν με ένα κλικ, δε θέλουν βιδωμα, και έχει wifi dongle για σύνδεση με το κινητό.

Έκανα μια μικρή δοκιμή με 5bft και ήταν πολύ σταθερό. Δε δοκίμασα εμβέλεια γιατί ήμουν σε κατοικημένη περιοχή.η κάμερα είναι sharp που ήταν για μένα το βασικο ζητουμενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραλάβει εδώ και 1 βδομάδα. Με acs μου το φέρανε (στο tracking έλεγε dpd uk). Πολύ καλό το drone. Είχα p3 advanced πριν. Είναι εξίσου ποιοτικό, λίγο μεγαλύτερο σε μέγεθος αλλά τουλάχιστον διπλωνουν τα πόδια. Έχει πιο γρήγοροsetup γιατί οι προπελες κλειδώνουν με ένα κλικ, δε θέλουν βιδωμα, και έχει wifi dongle για σύνδεση με το κινητό.

Έκανα μια μικρή δοκιμή με 5bft και ήταν πολύ σταθερό. Δε δοκίμασα εμβέλεια γιατί ήμουν σε κατοικημένη περιοχή.η κάμερα είναι sharp που ήταν για μένα το βασικο ζητουμενο.

Συνολικά το θεωρείς καλύτερο από το Dji που είχες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες παρέλαβα κι εγώ πριν καμία εβδομάδα. Έκανε μόλις 18 μέρες για να έρθει. Το drone τα σπάει. Το πέταξα σε ανοιχτό χώρο μέχρι 1500 μέτρα μακριά αλλά σίγουρα πήγαινε κι άλλο. Απλά μου τελείωνε η μπαταρία και το γύρισα πίσω. Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κινέζικη αποθήκη έγραφε, αλλά ήρθε από Αγγλία...

tracking details:

  • 2017-09-10 14:20:00Customer data received Southall
  • 2017-09-20 04:48:00Confirmed at Hub Hub 4 - Hinckley
  • 2017-09-20 04:49:00Exported by international gateway, to DPD Group Hub 4 - Hinckley
  • 2017-09-20 04:49:00Sorted by offshore gateway Hub
  • 2017-09-20 05:32:00Confirmed at Hub International Gateway
  • 2017-09-20 05:33:00Sorted by offshore gateway Hub
  • 2017-09-20 05:33:00Exported by international gateway, to DPD Group International Gateway
  • 2017-09-21 17:57:00International Hub - In Transit Budapest
  • 2017-09-25 20:17:00International Hub - In Transit Hub Sofia
  • 2017-09-26 22:28:00International Hub - In Transit DPD Group
  • 2017-09-26 22:35:00Consolidation Scan Greece
  • 2017-09-27 09:18:00Consolidation Scan Greece
  • 2017-09-27 13:57:00Out for Delivery Greece

 

Σίγουρα καλύτερο από το Phantom 3 advanced μόνο και μόνο λόγω 4Κ κάμερας. Θα πρέπει να το δοκιμάσω λίγο καιρό για να δώ αν είναι εξίσου αξιόπιστο. Μου φάνηκε αισθητά πιο αργό στο ανέβα-κατέβα, αλλά ίσως να είναι θέμα ρύθμισης. Επίσης στην προσγείωση, είχα συνηθίσει το P3 που σβήνουν οι μηχανές όταν ακουμπάει στο έδαφος και έχεις κάτω το μοχλό. Στο xiaomi δε δούλεψε αυτό και χοροπήδαγε σαν κατσίκι, κ τελικά το προσγείωσα στα χέρια. Ως προς τα υπόλοιπα (χειρισμός, ταχύτητα μετάδοσης σήματος βίντεο, θόρυβος) μου φάνηκε σχεδόν το ίδιο, αλλά επιφυλάσσομαι για περαιτέρω δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες παρέλαβα κι εγώ πριν καμία εβδομάδα. Έκανε μόλις 18 μέρες για να έρθει. Το drone τα σπάει. Το πέταξα σε ανοιχτό χώρο μέχρι 1500 μέτρα μακριά αλλά σίγουρα πήγαινε κι άλλο. Απλά μου τελείωνε η μπαταρία και το γύρισα πίσω. Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

 τι να σου κανει η μπαταρια εχει ορια και αυτη ...πολυ θα ηθελα το βιντεο που εχεις οταν εισαι πανω απο 1 χιλ το fpv εννοω

 

αν ξεφυγεις απο μια αλφα ακτινα πχ 1500 μετρα δεν θα μπορεσεις να γυρισεις η θα εισαι στο οριο

 

θα μου πεις οτι ποιος παει η το θελει να πηγαινει τοσο.....ε καποια στιγμη καπου θα εισαι και θα θες το λιγο παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RTH

Return-To-Home

ναι γυρνάει.

Και κατι ακομα

 

Αυτο γινεται και με την μπαταρια οταν τελειωνει; εγω μπορει να εχω ξεχαστει και να παιζω μεχρις εσχατων αυτο το βλεπει και γυρναει αυτοματα οταν τελειωσει η μπαταρια του η πεφτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 30% σε ειδοποιεί οτι είσαι low και μπαίνει σε RTH αν δεν κάνεις κάτι.

στο 15% ξεκινάει να προσγειώνεται όπου και αν είναι.

να ξεχαστείς είναι δύσκολο αλλά είναι εύκολο να κάνεις κακούς υπολογισμούς και να σε βρει χαμηλή μπαταρία ενώ είσαι ακόμα μακρυά.

καλύτερα να το προσγειώσεις με 15% παρά να το φέρεις πίσω με 5% ΙΜΟ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τι να σου κανει η μπαταρια εχει ορια και αυτη ...πολυ θα ηθελα το βιντεο που εχεις οταν εισαι πανω απο 1 χιλ το fpv εννοω

 

αν ξεφυγεις απο μια αλφα ακτινα πχ 1500 μετρα δεν θα μπορεσεις να γυρισεις η θα εισαι στο οριο

 

θα μου πεις οτι ποιος παει η το θελει να πηγαινει τοσο.....ε καποια στιγμη καπου θα εισαι και θα θες το λιγο παραπανω

 

Και στα 3χλμ οταν εχει οπτικη επαφη (η τηλεκατευθυνση) μια χαρα video feed έχεις με κάποια ελάχιστα σπασίματα... εξαρτάται τις καιρικες συνθήκες. Μπορεις να το βελτιώσεις φυσικα με πάμφθηνα antenna boosters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...