Προς το περιεχόμενο

Η Huawei προσπέρασε την Apple και είναι η 2η μεγαλύτερη εταιρεία smartphones στον κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν το αγόρασα το είχα κάνει reset, του περασα την τη τελευταία ενημέρωση του android, αλλά ούτε σε ενα μήνα αρχισε να κολλάει. Προφανώς το να πρέπει να κάνεις έστω και μια φορα το μήνα factory reset για να μη κολλαει δεν είναι ότι καλύτερο.

Δοκιμασε να βγαζεις μια-μια τις εφαρμογες που εβαλες και δομιμαζε το μετα.Αν και μετα δεν στρωσει δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βγαζεις μια-μια τις εφαρμογες που εβαλες και δομιμαζε το μετα.Αν και μετα δεν στρωσει δεν ξερω.

Δεν το έχω πλέον, έχω το iphone 6s που παρ' όλο που του έχω βάλει πολλές εφαρμογές και παιχνίδια δεν κολλάει καθόλου. Ίσως εφταιγε καμια εφαρμογη για το Note 5 δεν ξέρω, αλλά εγώ θεωρώ σημαντικό να μην κολλαει το κινητο ιδίως αν είναι το βασικό μου. Ελπίζω το Note 8 να μην εχει αυτα τα προβλήματα γιατι μου αρέσει πολύ και το πενακι μου φανηκε πολύ χρησιμο όταν είχα το Note 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω πλέον, έχω το iphone 6s που παρ' όλο που του έχω βάλει πολλές εφαρμογές και παιχνίδια δεν κολλάει καθόλου. Ίσως εφταιγε καμια εφαρμογη για το Note 5 δεν ξέρω, αλλά εγώ θεωρώ σημαντικό να μην κολλαει το κινητο ιδίως αν είναι το βασικό μου. Ελπίζω το Note 8 να μην εχει αυτα τα προβλήματα γιατι μου αρέσει πολύ και το πενακι μου φανηκε πολύ χρησιμο όταν είχα το Note 5.

Θα το μαθεις απο τα παιδια εδω, και απο μενα οταν με το καλο το παρω τα χριστουγεννα. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε fanboys... Αμέσως να τσακώνεστε. 

Τα Apple είναι ακριβά , κάνουν λιγότερα πράγματα αλλά τα κάνουν πάντα σωστά.

Τα android είναι φτηνότερα (εκτός Samsung) , έχεις περισότερες επιλογές και δυνατότητες, αλλά και περισότερα bugs. 

Τόσο απλά.

 

Τώρα να συγκρίνεις την κάμερα πχ ενός κινητού 800E με ένα κινητό 200Ε είναι εντελώς ηλίθιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και αν κάνει ρεκόρ πωλήσεων κάθε χρόνο η Apple, έχει χάσει μεγάλο μερίδιο αγοράς από τον ανταγωνισμό και το ξέρουν.
Και αν συνεχιστεί ο παραλογισμός στις τιμές των iPhone, τότε κάποια στιγμή θα γείρει η ζυγαριά και ίσως και οριστικά οπότε θα είναι αργά. Καλά θα κάνουν λοιπόν στο Cupertino να αρχίσουν να σκέφτονται σε βάθος χρόνου κατά την γνώμη μου.
Δεν κάνω τον "έξυπνο", και εγώ χρήστης iPhone είμαι (6S+), αλλά το σωστό να λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα android είναι φτηνότερα (εκτός Samsung) , έχεις περισότερες επιλογές και δυνατότητες, αλλά και περισότερα bugs. 

Τόσο απλά.

Aυτο το πράγμα που λέτε ολοι την Samsung ακριβή ενώ έχει ένα κάρο mid-low range συσκευές με ξεπερνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aυτο το πράγμα που λέτε ολοι την Samsung ακριβή ενώ έχει ένα κάρο mid-low range συσκευές με ξεπερνά

Τα samsung είναι πιο ακριβά από τους android ανταγωνιστές αδικαιολόγητα, ενώ το μάρκετινγκ και τα προιόντα αντιγράφουν καθαρότατα την apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα samsung είναι πιο ακριβά από τους android ανταγωνιστές αδικαιολόγητα, ενώ το μάρκετινγκ και τα προιόντα αντιγράφουν καθαρότατα την apple. 

Ρε μας δουλέυετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πρώτη φορά πείρα Hauwei και δε το μετανιώνω πολύ τίμια κινητά και με το παραπάνω. Αυτό που έχω δεν έχει έρθει τουλάχιστον επίσημα στην Ελλάδα καιδε καταλαβαίνω το γιατί ίσως να ενοχλούσε στις πωλήσεις το P10 ποιος ξέρει.. Βγήκε σε 2 εκδόσεις μια το Φεβρουάριο και μια τον Ιούνιο με διαφορετική ονομασία και κάποιες βελτιώσεις. 2K οθόνη ips 2.5D gorilla glass, 8πυρηνο, πολύ καλή κάμερα , 6GB Ram, ικανοποητικό ηχείο και η μπαταρία 2 μερες με wifi και τα σχετικά ενεργοποιημένα + Emui λειτουργικό που είναι αξιοπρεπέστατο και έχει φοβερή διαχείριση μνήμης.Δε μου έχει κολήσει πουθενα και το έχω φορτωμένο. Φυσικά και έχει αρνητικά δεν είναι τέλειο αλά τουλάχιστον αυτό που περίμενα αυτό πείρα και όχι κοροιδίες. Πρόσφατα αγόρασα το P9 lite για γνωστό μου και είναι πολύ ευχαριστημένος.Όταν βγάζει μια εταιρεία κινητά με φυσιολογικές τιμές και όχι για να πάρεις flagship να δίνεις μια περιουσία τότε δε μου φαίνεται περίεργο που ανεβαίνει σε πωλήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

χαιρομαι ιδιατερα ... που ειναι 2η στον κοσμο και θα γινει πρωτη στα τελη του 2018. ειμαι 150% σιγουρος. οτι πουλαει τοσο ακριβα τα κηνιτα της η απλ ενας καταναλωτης πλεον το σκεφτετε να το αγορασει. ασε που πλεον της δυνατοτητες που εχει πχ η huawei οχι θα την περασει θα την αφησει χιλιομετρα. ειδα το νεο της λαπτοπ matebook x και εμεινα με το στομα ανοιχτο. πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο ενα μακμπουκ και σε πολυ καλυτερη χαμηλοτερη τιμη . τι να λεμε τωρα.. σκοπευει να ξεπερασει την απλ και σαμι και θα το κανει.

 

 

Όσο και αν κάνει ρεκόρ πωλήσεων κάθε χρόνο η Apple, έχει χάσει μεγάλο μερίδιο αγοράς από τον ανταγωνισμό και το ξέρουν.
Και αν συνεχιστεί ο παραλογισμός στις τιμές των iPhone, τότε κάποια στιγμή θα γείρει η ζυγαριά και ίσως και οριστικά οπότε θα είναι αργά. Καλά θα κάνουν λοιπόν στο Cupertino να αρχίσουν να σκέφτονται σε βάθος χρόνου κατά την γνώμη μου.
Δεν κάνω τον "έξυπνο", και εγώ χρήστης iPhone είμαι (6S+), αλλά το σωστό να λέγεται.


για αυτο η απλ σκεφτετε να βγαλει ξανα το se το κηνιτο και θα λανσαρει και ενα φθηνοτερο αιφον με πολλα χρωματα και ενα ποιο οικονομικο ιπαντ γιατι βλεπει οτι χανει μεριδιο. και ομως ο κοσμος κοιταει της τιμες της και λεει μπαι μπαι. και ειναι απολυτα λογικο γιατι εξω εταιριες με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα ειναι σε μιση τιμη τα προιοντα τους πχ huawei.

 

 

Πρώτη φορά πείρα Hauwei και δε το μετανιώνω πολύ τίμια κινητά και με το παραπάνω. Αυτό που έχω δεν έχει έρθει τουλάχιστον επίσημα στην Ελλάδα καιδε καταλαβαίνω το γιατί ίσως να ενοχλούσε στις πωλήσεις το P10 ποιος ξέρει.. Βγήκε σε 2 εκδόσεις μια το Φεβρουάριο και μια τον Ιούνιο με διαφορετική ονομασία και κάποιες βελτιώσεις. 2K οθόνη ips 2.5D gorilla glass, 8πυρηνο, πολύ καλή κάμερα , 6GB Ram, ικανοποητικό ηχείο και η μπαταρία 2 μερες με wifi και τα σχετικά ενεργοποιημένα + Emui λειτουργικό που είναι αξιοπρεπέστατο και έχει φοβερή διαχείριση μνήμης.Δε μου έχει κολήσει πουθενα και το έχω φορτωμένο. Φυσικά και έχει αρνητικά δεν είναι τέλειο αλά τουλάχιστον αυτό που περίμενα αυτό πείρα και όχι κοροιδίες. Πρόσφατα αγόρασα το P9 lite για γνωστό μου και είναι πολύ ευχαριστημένος.Όταν βγάζει μια εταιρεία κινητά με φυσιολογικές τιμές και όχι για να πάρεις flagship να δίνεις μια περιουσία τότε δε μου φαίνεται περίεργο που ανεβαίνει σε πωλήσεις.


συμφωνο απολυτα. δικαιες πραγματικα τιμες η huawei . εφυγα απο αιφον και υσηχασα. πηρα και εγω το π10 λαιτ εχει 10 μερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος... δεν κολαει καθολου. το αντροιτ πραγματικα εχει γινει πολυ καλο και μπραβο τους. ακριβως αυτο κοστιζει μια περιουσια ενα αιφον ο κοσμος τα βλεπει αυτα και λεει μπαι μπαι. εκει εξω εχει και αλλες εταιριες πχ huawei στα μισα χρηματα και ποιο λιγα χρηματα και με πολυ καλυτερα κηνιτα σε ντιζαιν και στα παντα. η ζυγαρια γερνει ηδη προς το κατω.

 

 

Όσο και αν κάνει ρεκόρ πωλήσεων κάθε χρόνο η Apple, έχει χάσει μεγάλο μερίδιο αγοράς από τον ανταγωνισμό και το ξέρουν.
Και αν συνεχιστεί ο παραλογισμός στις τιμές των iPhone, τότε κάποια στιγμή θα γείρει η ζυγαριά και ίσως και οριστικά οπότε θα είναι αργά. Καλά θα κάνουν λοιπόν στο Cupertino να αρχίσουν να σκέφτονται σε βάθος χρόνου κατά την γνώμη μου.
Δεν κάνω τον "έξυπνο", και εγώ χρήστης iPhone είμαι (6S+), αλλά το σωστό να λέγεται.


εινι εντελως παραλογες η τιμες συμφωνο αλλα ποσος τους ενδιαφερει. ομως ο ανταγωνισμος πλεον ειναι οχι υπαρκτος αλλα τεραστιος. ειδα το νεο λαπτοπ της huawei matebook x και οκ εμεινα με το στομα ανοιχτο.

 

 

Παιδιά μόνο ποιότητα κατασκευής να βάλουμε η Apple είναι χρόνια μπροστά και μην ξεχνάτε όταν η Samsung έβγαζε κάτι Note πανάκριβα και ξεφλουδίζει όλο το τηλ


φιλε μου δεν ειναι χρονια μπροστα πλεον η απλ σε κατασκευη κηνιτου πιστεψε με. :)

 

 

μα τι ανοησίες ειναι αυτές. το iphone ειναι μια αγορά από μόνο του! έχει μονοπώλιο !!!

 

ps δεν έχω iphone αλλα δεν αντέχω να διαβάζω μαρκετιστικες ανοησίες


ποιο μονοπολειο φιλε μου και η κουτση μαρια που δεν εχει να φαει πχ αιφον εχει. και σου μιλαει καποιος που μεχρι και χθες ειχε αιφον. αλλα πλεον μονο αντροιτ.... με της τιμες που εχει η απλ μπαι μπαι. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 12 tου μηνα ο βασιλιας ερχεται..υπομονη να σπασει ολα τα ρεκορ με 3 κινητα και μονοοοο ετσιιιιιιι

Δεν πουλαει μονο 3 κινητα η Apple. Εχει περισσοτερες ναυαρχιδες ακομα και απο την Samsung ανα πασα στιγμη στην αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...