Προς το περιεχόμενο

Magic The Gathering: Arena


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Θα πάρετε τις nyx lands? 15.000 gold ειναι πολλά ρε γαμωτο. Και απο 22/2 κάθε βδομαδα θα χει και καινουριο event  που θα ζητάει και αυτο gold.

Τις land δεν τις χάνω με τίποτα! Εκτός από πολύ όμορφες δεν γίνονται και πότε rotate οπότε αξίζουν σίγουρα την επένδυση. Για τους god ήμουν λίγο διστακτικός αλλά αφού τα event θα είναι αν εβδομάδα δεν είναι τραγικό να δίνω ένα 2500 ανά τόσο οπότε λογικά θα τους πάρω και αυτούς. Γενικά είμαι ψιλό κομπλε από κάρτες για αυτό το expansion και θα αρχίσω να μαζεύω για το επόμενο σιγά σιγά.

Επεξ/σία από plotolp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σόρρυ για το διπλό post απλά τώρα το θυμήθηκα για όσους δεν το έχουν υπόψη. Σε λίγες μέρες αρχίζει το world championship και μπορείτε στο παρακάτω link να ψηφίσετε ποιος νομίζετε ότι θα κερδίσει.

https://magic.gg/events/magic-world-championship-xxvi

Στην χειρότερη περίπτωση (να βγει τελευταίος) κερδίζετε ένα rare wildcard και ένα δωρεάν sleeve. Και όσο καλύτερα πάει αυξανονται τα δώρα! Οπότε δεν χάνετε τίποτα  να το κάνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι έχετε παρει το mastery pass εχετε το νου σας γιατι μερικες φορες δεν δινει τις mythic rare card rewards. Σε μένα ετυχε στο level 38 αλλα ψαχνοντας ειδα οτι και αλλοι εχουν αυτο το θεμα στο ιδιο level ή στο 28 κλπ και αυτο που σου λένε ειναι

For this issue, please submit at: https://mtgarena-support.wizards.com/hc/en-us/requests/new and select 'General Questions'.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις έξτρα common/uncommon wildcards, που φανταζομαι εχετε πολλές, τι τις κάνετε?

Προσωπικα κραταω καμια 20αρια καβατζα απο το καθενα για να μπορώ να φτιαξω κατι αν χρειαστώ, αλλα τις εξτρα δεν ξερω τι να τις κάνω και τις ξοδεύω σε βλακειες, προσπαθώντας να συμπληρωσω απο καποιο set οσες μου λειπουν αλλα προφανως δεν προκειται να τα φτιαξω όλα ποτέ και μοιάζει λίγο άσκοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
3 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Πώς σας φαίνονται τα καινουρια mechanics στο Ikoria? Θα αλλάξουν αρκετα το παιχνιδι. Tο mutate ή το companion θεωρείτε θα επηρεάσει περισσότερο?

Το companion νομίζω είναι πολύ περιοριστικό σε αυτά που ζητάει για να αξίζει να χτίσεις γύρο του το deck. Τα companion creature λογικά θα παιχτούν η σαν νορμάλ creature ή σαν companion σε πολύ συγκεκριμένα deck π.χ jeskai fires και υποποταμος που θέλει κάρτες από 3 value και πάνω.

Το mutate νομίζω έχει ψωμί αν και δύσκολο προς το παρών να φανταστούμε τι deck θα προκύψουν. Έχει δυνατά effect αλλά πάντα είναι ριψοκίνδυνο να κάνεις mega creatures τα οποία με ένα unsammon μπορει να χάσεις όλα τα mutate και το τέμπο που έχεις μέχρι εκείνη την στιγμή. Να δούμε όμως και τα υπόλοιπα spoiler!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειώσανε τα rewards στο ikoria mastery system link

Στο paid μειώσανε τα gems απο 1600 σε 800

Στο free μειωσανε στα 2/3 τα πακέτα που παίρνεις και εχεις λιγοτερα levels

Το free πλεον γινεται τελειως αδιαφορο

Mεγαλη βλακεια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δικής μου έμπνευσης! Γράφε:

  • Companion: Lurrus of the Dream Den
  • 4 Knight of the Ebon Legion
  • 2 Footlight Fiend
  • 4 Ember Hauler
  • 4 Fire Prophecy
  • 4 Robber of the Rich
  • 4 Dreadhorde Butcher
  • 4 Kroxa, Titan of the Death's Hunger
  • 4 Call of the Death-Dweller
  • 4 Light Up the Stage
  • 3 Bedevil
  • 1 Castle Locthwain
  • 1 Castle Embereth
  • 4 Blood Crypt
  • 4 Temple of Malice
  • 4 Fabled Passage
  • 5 Swamp
  • 4 Mountain

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η Lurrus είναι σπασμένη! Παίζεις Lurrus και random κάρτες και νικάς!! Θα την banάρουν σύντομα. Έχω 10 σερί νίκες σε Platinum με το παρακάτω monoblack discard

  • Companion: Lurrus of the Dream Den
  • 4 Cauldron Familiar
  • 4 Knight of the Ebon Legion
  • 4 Dead Weight
  • 4 Kaya's Ghostform
  • 4 Witch's Oven
  • 4 Burglar Rat
  • 4 Priest of Forgotten Gods
  • 1 Tymaret, Chosen from Death
  • 4 Yarok's Fenlurker
  • 4 Call of the Death-Dweller
  • 4 Castle Locthwain
  • 19 Swamp
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jokul7 είπε

Εντάξει η Lurrus είναι σπασμένη! Παίζεις Lurrus και random κάρτες και νικάς!! Θα την banάρουν σύντομα. Έχω 10 σερί νίκες σε Platinum με το παρακάτω monoblack discard

  • Companion: Lurrus of the Dream Den
  • 4 Cauldron Familiar
  • 4 Knight of the Ebon Legion
  • 4 Dead Weight
  • 4 Kaya's Ghostform
  • 4 Witch's Oven
  • 4 Burglar Rat
  • 4 Priest of Forgotten Gods
  • 1 Tymaret, Chosen from Death
  • 4 Yarok's Fenlurker
  • 4 Call of the Death-Dweller
  • 4 Castle Locthwain
  • 19 Swamp

Ρε! τι μαγεια ειναι αυτο! Ειναι οντως broken. Δεν αντιμετωπιζεται με τιποτα εκτος ισως απο το αν καταφερουν να στην κανουν exile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KNSM είπε

Ρε! τι μαγεια ειναι αυτο! Ειναι οντως broken. Δεν αντιμετωπιζεται με τιποτα εκτος ισως απο το αν καταφερουν να στην κανουν exile

Με το Kaya's Ghostform δεν γίνεται ούτε exile!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2020 στις 8:23 ΜΜ, jokul7 είπε

Εντάξει η Lurrus είναι σπασμένη! Παίζεις Lurrus και random κάρτες και νικάς!! Θα την banάρουν σύντομα. Έχω 10 σερί νίκες σε Platinum με το παρακάτω monoblack discard

  • Companion: Lurrus of the Dream Den
  • 4 Cauldron Familiar
  • 4 Knight of the Ebon Legion
  • 4 Dead Weight
  • 4 Kaya's Ghostform
  • 4 Witch's Oven
  • 4 Burglar Rat
  • 4 Priest of Forgotten Gods
  • 1 Tymaret, Chosen from Death
  • 4 Yarok's Fenlurker
  • 4 Call of the Death-Dweller
  • 4 Castle Locthwain
  • 19 Swamp

Επειδή όλοι παίζουν κάτι τεράστια morph στο πράσινο με trample, έβαλα 4 Murder και έβγαλα τον Tymaret, 2 Rats και 1 Ghostform

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...