Προς το περιεχόμενο

Magic The Gathering: Arena


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, jokul7 είπε

1118/1200 τον Ιούνιο στο Mythic και πρώτο Invitation με RDW! Τον Ιούλιο ξεκίνησα με Bant Ramp και βλέπουμε! 

Ωραίος! Τι συναντάς πιο πολύ απέναντι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, plotolp είπε

Ωραίος! Τι συναντάς πιο πολύ απέναντι?

Οι περισσότεροι παίζουν Sultai Tron, Mono Green ή Rakdos Sacrifice. Τώρα είναι ρευστά τα πράγματα που έχει μπει και η Μ21. Σίγουρα και το Temur Reclamation είναι δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 6/7/2020 στις 2:19 ΜΜ, jokul7 είπε

1118/1200 τον Ιούνιο στο Mythic και πρώτο Invitation με RDW! Τον Ιούλιο ξεκίνησα με Bant Ramp και βλέπουμε! 

Όσα χρόνια και να περάσουν το RDW θα μείνει αθάνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα δε εχω παιξει ποτε magic και το σκεφτομαι.Ειναι ευκολο στη εκμαθηση;;Τι ακριβως γινεται με τις καρτες καθε ποτε αλλαζουν;;Χρειαζεται να κανεις pay η οσο παιζεις μαζευεις καρτες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2022 στις 10:43 ΜΜ, johnmayson είπε

Καλησπερα δε εχω παιξει ποτε magic και το σκεφτομαι.Ειναι ευκολο στη εκμαθηση;;Τι ακριβως γινεται με τις καρτες καθε ποτε αλλαζουν;;Χρειαζεται να κανεις pay η οσο παιζεις μαζευεις καρτες;;

Easy to start, hard to master ,γιατί θέλει τριβή ώστε να ξέρεις τι μπορεί να σου έρθει και να προσαρμόζεσαι αναλόγως.
Eγώ θυμαμαι είχα δώσει γυρω στα 30 ευρω στην αρχή και μετά ημουν competitive για 2 χρονια χωρις να δώσω φραγκο, παιζοντας αρκετά και κερδίζοντας απο τα free πακέτα που έδινε.
Σε κάθε περίπτωση, το magic αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα εφτοιαξα χτες account.1,2 gb κατεβασε το παιχνιδι.Αν ειδα καλα υπαρχει ενα core set 2022 φυσικες καρτες που εχουν μεσα και κωδικο για να τις βαλεις στο παιχνιδι ψηφιακα.Θεωρητικα αυτες οι καρτες δε θα αξιζουν τωρα;;Απλως σκεφτομουν να εχω και λιγες φυσικες σαν ενθυμιο.( ακομα εχω λιγες καρτες απο ενα περιοδικο παλια της εποχης σαν δωρο που ειχε)Αν ομως η αξια της αγορας αυτου του core set δε εχει νοημα διοτι με τη ιδια αξια στο ψηφιακο παιρνω ποιο προσφατες και ποιος δυνατες καρτες αν γνωριζει καποιος ευχαριστω.Εχω μπερδευτει με το τυπο του παιχνιδιου λογικα το stardard θα πρεπει να ξεκινησω.Λεει στο stardard οτι διαθεσιμες καρτες απο τα 4 τελευταια σετ κατι τετοιο.Τα 4 τελευταια σετ απο ποτε μετρανε;; Απο ποιο μηνα γινεται η αρχη;;Παω με τη λογικη να παιζω χαλαρα ( το gwent ηταν το παιχνιδι που επαιξα περισσοτερο περυσι και επειδη σταματαει η αναπτυξη του σκεφτηκα το gathering arena) και αν με κρατησει και καταφερω να το μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε standard θα ξεκινήσεις, γιατί ειναι το πιο εύκολο για να μην χάσεις την μπαλα, επειδή ουσιαστικά έχεις να κανεις με λιγότερες κάρτες.

"Starting in 2021, Wizards of the Coast is trying a new schedule where the premier sets are early fall, late fall, winter, and spring (dates based on Western Hemisphere seasons.) [8]. There will still be a non-premier product released in the summer. With a late fall release instead of a summer release, this functionally means that the shortest-legal set goes from the minimum of 15 months to about 17 months, though each set shrinks their draft rotation time by a few weeks.[9]"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτα που βρηκα ειδα οτι το rotation γινεται καθε σεπτεμβρη.Τελειωσα το tutorial τωρα ειμαι στα χρωματα εχω κολλησει στο λευκο ( που ειμαι γω vs μπλε.) Χτες πηγα σ ενα μαγαζι πηρα 2 draft booster για ενθυμιο.starter set του 22 οχι core set.Το οποιο εχει μεσα 2 60αρια αλλα δε εχει νοημα διοτι μπορω στο λογαριασμο να βαλω μονο το 1 set και οχι και τα 2( σκεφτομουν να μη βαλω χρεωστικη για αγορα γ αυτο ελεγα για το φυσικο σετακι που με κωδικο μπαινει στο arena) Εβαλα και καποιους δωρεαν κωδικους απο net.Μου δωσε και το καταστημα 2 καρτουλες.Γιατι οχι brawl;; Οσο αφορα το standard πχ πρεπει να εχω 22 lands αρα 11χ2 αν εχω 4 ιδια lands τα 2 που περισευουν τι τα κανω;; craft?? Και αν τα κανω craft μπορω να κανω και ληγμενες καρτες;;; Στο δε browl πρεπει να χω μονες καρτες αρα λιγοτερα land.Η βασικη μου απορια ειναι οτι τελειωνοντας τα χρωματα δε πιστευω οτι θα χω τις απαιτουμενες καρτες για να φτοιαξω deck για standard και μαλλον θα μπορω να φτοιαξω για brawl.Συνηθως τα deck build του standard ειναι με ενα χρωμα η με 2 χρωματα;;Μεχρι στιγμης μου αρεσει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα τελειωσα με τα χρωματα.Μου εδωσε jump in tokens οποτε μπηκα σ αυτο το event.Δε εχω καταλαβει ποτε τελειωνει;;εχω παιξει 4 παιχνιδια ( 3 ηττες 1 νικη) το πακετο που διαλεξα ειναι το vermin monsters ( τυχαια το διαλεξα) Οι καρτες πολυ ωραιο artwork.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα πολυ ωραιο παιχνιδι μετα απο ενα 20ημερο που δε μπορουσα να παιξω απο χτες το ανοιξα παλι.Δε δινει διασπαρτες καρτες αλλα σε μορφη πακετων οποτε εχω αρκετα decks starter ας πουμε.Το λαθος ειναι οτι επικεντρωνομαι στα rewards πχ παιξε 20 blue creatures το οποιο μου παιρνει ωρα και δε παιζω με το deck ( που εφτοιαξα μονο kokkino chandra) για ν ανεβω level στο standard. Εσεις τι παιζετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...