Προς το περιεχόμενο

Μηχανικό πληκτρολόγιο Mantistek GK2 23ευρω [ΤΕΛΟΣ]


Vanurath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά έχει κι ενσωματωμένο παιχνίδι (φιδάκι)

Πατήστε   fn και το PD 2 φορές.

Ο έλεγχος γίνεται με τα arrow keys.

Αν προσέξετε το εικονίδιο του PD, είναι το φιδάκι

και φιδάκι

 

και sound sensor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερεις κανενας αν γινεται να εχουμε μονιμα τα rgb χρωματα αναμμενα χωρις να κουνιουνται?

Προφανώς ρε συ αυτό έλειπε. Βάλε την εφαρμογή και όλα θα τα κάνεις από εκεί μην παιδεύεσε με τα κουμπιά.

 

Το πληκτρολόγιο είναι τοπ. Παίζω Witcher και έχω βάλει πχ wsad κόκκινο χρώμα τα στυλ μάχης μπλε και γενικά έχω αναμμένα όσα πλήκτρα χρειάζονται για το παιχνίδι και όλα έχουν τα χρώματα που θέλω. 3 προφιλ μπορούμε να φτιάξουμε με Fn f10 f11 f12 αλλά μέσα στην εφαρμογή μπορείς να φτιάξεις πάρα πολλά απλά δεν βρήκα πως ακόμα. Έχει πάντως πχ όταν ανοίγεις κάποια εφαρμογή να γυρνάει αυτόματα εκεί τα χρώματα απίστευτα βολικό. Επίσης τα macros. Μπορείς να βάλεις πχ ένα κουμπί να κάνω μια ολόκληρη διαδικασία που θα ήθελε χρόνο. Πχ πατάω το 1 και ανοίγει Ccleaner και κάνει αυτόματα καθαρισμό. Ούτε να πάω στο πρόγραμμα ούτε τίποτα όλα από μόνο του. Το sounds sensor δουλεύει εξαιρετικά. Γενικά μιλάμε για 24 ευρώ στην κυριολεξία το πήραμε τσαμπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνεται με το Fn + F10,11,12 

την 1η φορά που το πατάς ενεργοποιείται το custom προφίλ και με την 2η μπαίνει σε mode που αναβοσβήνει το πλήκτρο του προφίλ (π.χ. F10) και μπορείς να επιλέξεις ποια πλήκτρα θ ανάβουν πατώντας τα. 

όσο αναβοσβήνει το πλήκτρο του προφίλ μπορείς πατώντας Fn + R,G,B να αλλάζεις το χρώμα που θα έχουν τα επόμενα πλήκτρα που θα ενεργοποιήσεις.

 

Προσπαθώ να το κάνω όπως λες, αλλά το μόνο που μπορώ να βάλω είναι το μωβ χρώμα. 

Με FN + F10 (για παράδειγμα) επιλέγω το custom profile 1. Αν το ξαναπατήσω όντως αρχίζει και αναβοσβήνει και μπορώ να επιλέξω πλήκτρα. Αλλά μόνο στο μωβ που αναφέρω. Με FN + R, G, B δεν αλλάζει χρώμα ενώ το F10 αναβοσβήνει. 

Εγώ θα ήθελα για παράδειγμα η μία σειρά αυτό το χρώμα και η άλλη ένα άλλο χρώμα. Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γίνεται, απλώς υπάρχει η δυνατότητα εκτός από τα τρία RGB να έχεις και συνδιασμούς.

Δύο φορές FN+F10 μετά...

Οπότε κρατάς πατημένο FN+B μέχρι να σβήσει το μπλέ χρώμα από το Β, μετά FN+R μέχρι να σβήσει το κόκκινο χρώμα από το R και μετά FN+G μέχρι τα γίνει τέρμα πράσινο το G, τώρα πατάς τα κουμπιά που θέλεις να είναι πράσινο.

Αντίστοιχα κάνεις και τα υπόλοιπα χρώματα και συνδιασμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο σκοτώνει παιδιά δεν χορταίνω να το δουλεύω αυτό το κλικι που έχει δίνει μια ικανοποίηση όπως γράφουν αρκετές κριτικές για τα μηχανικά πληκτρολόγια. Μαζί με τον φωτισμό κυρίως το βράδυ η εμπειρία απογειώνεται. Τσιμπηστε και ένα ποντίκι με φωτισμό στα 4000dpi και ένα pad με φωτισμό γύρω γύρω και το πακέτο ολοκληρώθηκε. 60 ευρώ όλα μαζί το οποίο είναι τσάμπα για την εμπειρία που προσφέρει στον χρήστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από mods και admin αλλά το νήμα της προσφοράς είναι πλέον κλειδωμένο και αν το έβαζα αλλού δεν νομίζω να το έβλεπε κανείς!

Τα MantisTek GK2 που ήταν σε προσφορά τιςLink.png Site: προάλλες , έχουν όλα keylogger!

Το διάβασα πριν λίγο στο ίντερνετ Link.png Site: https://thehackernews.com/2017/11/mantistek-keyboard-keylogger.html

Για να το σταματήσετε από το να ανεβάζει τα logs πρέπει να μπλοκάρετε το CMS.exe από το firewall.

Ίσως να έστελνε το insomnia σε όσους ήταν στο νήμα ένα e-mail?

Και πάλι συγγνώμη για το off topic. Φαντάζομαι κατανοείτε! 

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά, ξηλώνεις το software κ είναι ΟΚ. Καλού κακού βέβαια... αλλάχτε και κανά password στα crucial sites. Εγώ θα μπλοκάρω και τις IP που αναφέρθηκαν από το hardware firewall.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...