Προς το περιεχόμενο

LG 55UH850V vs Samsung UE55MU8000 vs Sony KD-55XE9005


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κορυφαία αν πετύχεις κομμάτι χωρίς να διαρρεύσει φως από τα led που είναι περιφερειακά στην οθονη, εγώ όσα είδα πάντως είχαν αυτό το πρόβλημα.καλα χρώματα αλλά προχειροδουλεια στο μονταρισμα. την επέστρεψα στην τελική γιατί χαλαστηκα. παραγγείλα την sony και την δευτέρα περιμένω παραλαβή.

 

 

 

φιλε παρέλαβες την 9005; εντυπώσεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την έβγαλα από το κουτί κ κάνει αναβάθμιση (πολύ αργά κατεβαζει,ίσως είναι μεγάλο το αρχείο). Σαν πρώτη εντύπωση πολύ premium κατασκευή κ στιβαρή το χειριστήριο είναι κάπως πλαστικουρια έχει μια υφή σαν γόμα από πάνω κ σαν δέρμα από κάτω ,πάντως το βλέπω να αντέχει πτωσεις. Πιο αργά θα ανεβασω φωτό με την εικόνα της. Ένα πλαστικό που έχει μπροστά η βάση δεν θα το βάλω γιατί όταν θα βρω ευκαιρία θα μπει σε βάση τοιχου

post-243907-0-30357600-1505745911_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την έβγαλα από το κουτί κ κάνει αναβάθμιση (πολύ αργά κατεβαζει,ίσως είναι μεγάλο το αρχείο). Σαν πρώτη εντύπωση πολύ premium κατασκευή κ στιβαρή το χειριστήριο είναι κάπως πλαστικουρια έχει μια υφή σαν γόμα από πάνω κ σαν δέρμα από κάτω ,πάντως το βλέπω να αντέχει πτωσεις. Πιο αργά θα ανεβασω φωτό με την εικόνα της. Ένα πλαστικό που έχει μπροστά η βάση δεν θα το βάλω γιατί όταν θα βρω ευκαιρία θα μπει σε βάση τοιχου

καλοριζικη!!

 

η αλλη εκει αριστερα στο πατωμα ποια ειναι?

ειναι για σπρωξιμο?  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι. Η άλλη είναι μια παλιά amphilight philips τότε που έφτιαχνε καλά μοντέλα. Λοιπόν μετά από ενασχόληση 2 ωρίτσες σαν πρώτα συμπεράσματα είναι ότι οι εικόνα γ@μ@€ι τουλάχιστον σε μαύρο κ λευκό σε χρώματα είναι πιο γήινα αλλά μου άρεσαν καλύτερα τα πιο ψεύτικα της samsung, θα παίξω με ρυθμίσεις κάποια άλλη στιγμή, η κίνηση πάρα πολύ καλή. Τώρα μερικά που δεν μου άρεσαν αλλά θα επιβιώσω. Το android είναι σχετικά το πιο αργό interface τουλάχιστον από το tizen κ από firefox os . Οι γωνίες ίσως είναι λίγο σκοτεινές λόγο ότι δεν είναι edge light αλλά το προτιμώ από τις φωτεινές γωνιές στις qled. Κ κάτι που δεν μπόρεσα να βρω με τίποτα είναι να μου περνάει από το kodi η τον mx player τον ήχο dts κ dolby digital ούτε από arc ούτε από οπτική, αν συνδέσω το ps4 τότε μια χαρά τον περνάει μέσω της τηλεόρασης αύριο θα πάρω την Σόνυ να δω.προσπαθησα να βγάλω φωτογραφίες από τη εικόνα αλλά το κινητό δεν συνεργάζεται στην ποιότητα

post-243907-0-77973800-1505760076_thumb.jpg

post-243907-0-09650500-1505760139_thumb.jpg

post-243907-0-92470100-1505760193_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο kodi κ mx player κατέβασα δεν έβαλα τίποτα αλλο. Ξέχασα με το vlc μου πέρναγε d.d. αλλά έκανε σπασίματα κ το απεγκατεστησα. Είναι κουλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν μπορείς κάνε την καλή. Για να μην λερώνουμε το φόρουμ στείλε μου π.μ. το κατέβασα στείλε μου τι χρειάζεσαι

Αν κάποιο μέλος Σκέφτεται σοβαρά για την αγορά της κ μένει Αθήνα ας μου στείλει π.μ. να έρθει να την δει πριν την αγορασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το να παρεις την LG, καλυτερα παρε την περσινη 55KU6000 που ειναι δοκιμασμενη και εχει και τα μισα χρηματα..,  σχεδον.....!!! 

 

αλλιως Samsung - SONY μονο.  

 

η LG εχει πεσει πολυ σε ποιοτητα (και εικονας, και κατασκευης), τουλαχιστον στα φθηνα μοντελα (εως->1000). πηρα πριν κανα μηνα για τον κουνιαδο μου την 43UJ630V και, ομολογω..,δεν περιμενα τοσο χαλια ποιοτητα απο ενα πανελ 4Κ HDR της LG...!!!!

ακομα και σε 4K video απο Youtube που εβαλα..... δεν μου εκανε το.....κλικ....!!!!  κατι δεν μου κολλαγε. θες το οτι ειναι pseudo4K....,? θες η αποδοση των χρωματων?  θες η ενταση και η φωτεινοτητα?  κατι..........   

 

δεν εχω κατσει να την ψαξω, αλλα out of the box, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

πολυ καλο SMART κομματι ομως. πολυ γρηγορο, και αρκετα πλουσιο. αλλα η ουσια μιας τηλεορασης, δεν ειναι το Smart, αλλα η ΕΙΚΟΝΑ. κι εκει...πασχει.

 

η UE40J6200 που εχω, παρ'ολο που ειναι παλιοτερο Full HD μοντελο, εχει πολυ καλυτερη εικονα.....!!!! μακραν...!! δλδ καθεσαι να δεις μια ταινια, και ευχαριστιεσαι τα παντα. μαυρο, χρωματα, κινηση....!!! μακαρι να την ειχα παρει 50αρα.... οχι παραπανω..!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ να είσαι καλά.

Σε 5 χρόνια που θα αλλάξω πάλι τηλεόραση, μιλάμε ξανά, να δούμε τη παίζει για να κάνω την καλύτερη επιλογή, βέβαια έχω ένα κόμπλεξ με τις κυρτες, μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να και η δικη μου.. 

 

 


ακόμα δεν την έχω ανοίξει για να πω σχόλια...

 

τι εφαρμογές προτείνεται να μπουν; έχουμε ios και android στο σπίτι

 

μπορεί να μπει το popcorn για android?

post-181125-0-38944700-1505895821_thumb.jpg

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...