Προς το περιεχόμενο

Διαρροή του iOS 11 αποκαλύπτει τς ονομασίες iPhone 8, iPhone 8 Plus και... iPhone X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το πιο αστείο σχετικά με τα μοντέλα που δεν θα έχουν τη νέα οθόνη και το design, είναι πως κάνετε λες και ξαφνικά όλοι οι κατασκευαστές προσφέρουν συσκευές χωρίς bezels...  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να έχει , οπως και να είναι το x μοντέλο που λένε ότι θα βγει ... ένα είναι Τ σίγουρο ..... θα Τ αγοράσω .....

 

 

 

Χαχαα κράξτε ελεύθερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Swift key. Πες του ότι θέλεις θα τα γράψει έτσι ακριβώς.

Και Google Keyboard. Για εμένα, καλύτερο από SwiftKey.

Αυτά αλλά και το Swype που έχω πληρωμένο.Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εκτεταμένες δοκιμές καθώς ήμουν σε δίλημμα να δώσω ή όχι το S8 μου και οντως είναι πολύ πίσω από της Apple.

 

Εκτός αυτού , σε πολύ θορυβώδη περιβάλλοντα δεν δουλεύουν σε αντίθεση με της Apple που καταλαβαίνει τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά αλλά και το Swype που έχω πληρωμένο.Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα εκτεταμένες δοκιμές καθώς ήμουν σε δίλημμα να δώσω ή όχι το S8 μου και οντως είναι πολύ πίσω από της Apple.

 

Εκτός αυτού , σε πολύ θορυβώδη περιβάλλοντα δεν δουλεύουν σε αντίθεση με της Apple που καταλαβαίνει τα πάντα.

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από swift key με Google voice. Όσο θόρυβο και αν έχει όσο σιγά και αν μιλάς τα πιάνει όλα κατά γράμμα. Ελληνικα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμε με αυτους που δινουν 700-800 και τρωνε λαγκαρισματα (αντροιντ) .Οσο για το μηλο μια χαρα ειναι οι τιμες εχει ενα brand name δυνατο .δεν μπορει να εχει κινητο τον 500 εyro ειναι θεμα πρεστιζ, ΤΟ λειτουρικο το βλεπεται και πεφτει το δακρυ κορομηλο ,ακομα και ενα 5 χρονο παιδι μπορει να χιεριηστο οποιοαδηποτε συσκευη τοπυ μηλου.τριτη 8 η ωρα ,,,ξερεται καλυτερα απο εμενα

Αυτό το 5 χρόνο παιδί, λεξικό δεν ξέρει να ενεργοποιείσει;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αστείο σχετικά με τα μοντέλα που δεν θα έχουν τη νέα οθόνη και το design, είναι πως κάνετε λες και ξαφνικά όλοι οι κατασκευαστές προσφέρουν συσκευές χωρίς bezels...  :devil:

 

σε αυτήν τη τιμή, προσφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ενώ για να δεις νέα έκδοση σε android έχεις δυο πιθανότητες είτε να βάλεις launcher και να νομίζεις ότι έχεις νέα έκδοση είτε να κανείς root...

... Τώρα έβγαλαν το νέο το OREO το οποιο θα μπει στις συσκευές σε κάνα εξάμηνο και εάν ...

 

Αυτό που έχω βάλει εδώ και 10 μέρες στο Nexus 6p χωρίς launcher ή root και λέει Android 8.0.0, είναι το ASXHMO; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα πάρω φέτος το νέο iphone γιατί θα είναι ακριβό θα πάρω το note 8 που κάνει μόνο 1028 ευρώ.. Ρε δε πάτε στο διάολο κινητό αγοράζουμε η αυτοκίνητο! iphone x και vga και (Χ)ύστα μέσα έχει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο αστείο σχετικά με τα μοντέλα που δεν θα έχουν τη νέα οθόνη και το design, είναι πως κάνετε λες και ξαφνικά όλοι οι κατασκευαστές προσφέρουν συσκευές χωρίς bezels... :devil:

Έχεις εν μέρη δίκιο σε αυτό.

Ξέρεις γιατί δεν ισχύει όμως αυτό 100%?Γιατί δεν ζητάνε τα χρήματα που ζητάει η γνωστή εταιρεία ,ειδικά για τις ακριβοτερες 256gb εκδόσεις.

Δηλαδή τι διαφορές εσωτερικά θα έχει το 7s η 8 plus από το ήδη τούμπανο 7plus για να αξίζει για αγορά?

 

Επίσης ενώ τα iphone έχουν με διάφορα την καλύτερη κατανάλωση μπαταριας σε αναμονή,γιατί στα plus έχουν κολλήσει στα 2900?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η Samsung και η LG. Οι άλλοι όχι ακόμη (HUAWEI, Sony, google pixel, κλπ).

 

Έχει και άλλους, πχ Xiaomi.

 

Μη ξεχνάμε βέβαια το ανέκδοτο των 300€ (iPhone se), με τον διαχρονικό ίδιο σχεδιασμό 5ετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και άλλους, πχ Xiaomi.

 

Μη ξεχνάμε βέβαια το ανέκδοτο των 300€ (iPhone se), με τον διαχρονικό ίδιο σχεδιασμό 5ετίας.

Φυσικα και συμφωνω μαζι σου..

Βλεπεις ομως οταν δεν υπαρχει ανταγωνισμος σε καποια θεματα τι γινεται?

Πως οταν σου προσφερει ενα κινητο στις 4 ιντσες, που ηταν ομως μεσα στην 5αδα των πιο γρηγορων - σταθερων -αξιοπιστων σε ολο τον κοσμο..σου ζηταει 350 για ενα <<τουρμπισμενο>> και καμουφλαρισμενο   Iphone 5??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και πάλι το iPhone 7 θα είναι πιο γρήγορο , απροβλημάτιστο και πιο mobile από την παντόφλα.

 

Γενικά επικρατεί μια άποψη ότι ο κόσμος είναι χαζός που παίρνει iPhone. Δείξε μου ένα Android με πληκτρολόγιο που να πιάνει καλύτερα την ελληνική γλώσσα σε υπαγόρευση και να γίνεται trackpad και έφυγα να το αγοράσω !

 

Αν η δουλειά σου είναι να γράφεις πολύ συχνά κείμενα , το iOS είναι μονόδρομος

Αναρωτιέμαι. Υπάρχουν ακόμη χρήστες που γράφουν με πληκτρολόγιο? Εγώ με το πίξελ μου όλα τα γράφω με την φωνή μου. Είτε είναι θορυβώδες περιβάλλον είτε ήσυχο. Αυτό δεν υποτίθεται ότι κάνει και το σιρι?

 

Έστω αν δε θέλεις να σε ακούνε οι δίπλα (στην περίπτωση που μιλάς πρόστυχα η δίνεις οδηγίες παράνομου περιεχομένου) μπορείς να γράψεις με τόσα πολλά πληκτρολόγια τρίτων. Δεν είναι ατού αυτό να με συγχωρείται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...