Προς το περιεχόμενο

Διαρροή του iOS 11 αποκαλύπτει τς ονομασίες iPhone 8, iPhone 8 Plus και... iPhone X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κάνω μια (τολμηρή) πρόβλεψη: Το iPhone X με το iOS 11 θα κάνει τα άλλα κινητά να μοιάζουν...obsolete.

Τολμηρό είναι να πηδήξεις με αλεξίπτωτο και ακόμη ποιο τολμηρό να το κάνεις αυτό στα 50 σου. Η πρόβλεψη σου είναι το λιγότερο τραγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αναρωτιέμαι. Υπάρχουν ακόμη χρήστες που γράφουν με πληκτρολόγιο? Εγώ με το πίξελ μου όλα τα γράφω με την φωνή μου. Είτε είναι θορυβώδες περιβάλλον είτε ήσυχο. Αυτό δεν υποτίθεται ότι κάνει και το σιρι?

 

Έστω αν δε θέλεις να σε ακούνε οι δίπλα (στην περίπτωση που μιλάς πρόστυχα η δίνεις οδηγίες παράνομου περιεχομένου) μπορείς να γράψεις με τόσα πολλά πληκτρολόγια τρίτων. Δεν είναι ατού αυτό να με συγχωρείται.

Βασικά και να μην κάνεις τα παραπάνω που λες δεν γίνεται μπροστά στο κόσμο να μιλάς στο κινητό σου γιατί θα είσαι απλά παράξενος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμε με αυτους που δινουν 700-800 και τρωνε λαγκαρισματα (αντροιντ) .Οσο για το μηλο μια χαρα ειναι οι τιμες εχει ενα brand name δυνατο .δεν μπορει να εχει κινητο τον 500 εyro ειναι θεμα πρεστιζ, ΤΟ λειτουρικο το βλεπεται και πεφτει το δακρυ κορομηλο ,ακομα και ενα 5 χρονο παιδι μπορει να χιεριηστο οποιοαδηποτε συσκευη τοπυ μηλου.τριτη 8 η ωρα ,,,ξερεται καλυτερα απο εμενα 

 

Πρεστίζ μια συσκευή τηλεφώνου και διασκέδασης? Πραγματικά αστείο. Το κινητό είναι εργαλείο επικοινωνίας, διασκέδασης και ενημέρωσης. Δεν είναι καθόλου πρεστίζ. Πρεστίζ είναι ένα πανάκριβο αυτοκίνητο, ένα πανάκριβο κόσμημα, ένα μεγάλο σπίτι με ακριβά έπιπλα και εξοπλισμό. 

 

Γενικώς ότι είναι εντελώς άχρηστο στην ζωή του ανθρώπου οτιδήποτε κοστίζει 100 φορές περισσότερο από αυτά που προσφέρει. 

 

Οι συσκευές της Απλ είναι στο περίπου 2 φορές ποιο ακριβά από αυτά που προσφέρουν. Οπότε δεν τίθεται θέμα πρεστίζ. 

 

Υπάρχουν συσκευές τηλεφώνου όμως που οι ιδιοκτήτες τους είναι συνήθως Άραβες η πολύ πλούσιοι επιχειρηματίες που δίνουν για εξαιρετικές εκδόσεις κάποιων συσκευών ντυμένες με διαμάντια χρυσό και ρουμπίνια η κάποιο άλλο σπάνιο υλικό καθαρά για ίματζ και πρεστίζ. 

 

Μην τα μπερδεύεται τόσο πολύ παιδιά. Θα μας παρεξηγήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν υποτίθεται ότι κάνει και το σιρι?

 

(Σ)Το σιρι(-αλ) δεν ξέρω τι κάνει, η Siri πάντως είναι για πιο...σοβαρές δουλειές. :P

 

c0fb59486da58941a44b6b6b5a43daf9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα   τι ειδαμε εδω?

Αλλη μια φορα σχολια απο ατομα  που εχουν στην κατοχη τους 200 ευρω κινεζικα  κινητα να σχολιαζουν με το γνωστο υφος  ναυαρχιδες  και την πιο επιδραστικη εταιρεια στον τομεα αυτο .

Τους ευχομαι να αποκτησουν μια premium συσκευη καποια στιγμη ωστε να μην μας ζαλιζουν με τα ιδια βαρετα πραγματα καθε φορα .

Τελικα δειχνει να επιβεβαιωνονται οι φημες τουλαχιστον στα βασικα χαρακτηριστικα καθως ολες οι διαρροες συγκλινουν .Νομιζω στην περιπτωση που δεν τιθεται θεμα κοστους το X ειναι μονοδρομος και αυτο που θα ενωσματωσει ολα τα καινουρια χαρακτηριστικα των iphones .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iOS 11 ακόμα και στο 5ς μου το οποίο θα αλλάξω με το SE αν και όποτε γιατί τρέχει μια χαρά ακόμα. Ενώ για να δεις νέα έκδοση σε android έχεις δυο πιθανότητες είτε να βάλεις launcher και να νομίζεις ότι έχεις νέα έκδοση είτε να κανείς root. Όσον αφορά το design περί ορέξεως. Άλλωστε το 80% κυκλοφορεί με το κινητό του μέσα σε θήκη όποτε ...Και τέλος από την στιγμή που βλέπουμε τις κινεζικές εταιρείες να πουλάνε τόσο ακριβά ( σε σχέση με την ποιότητα του προϊόντος τους, του χρόνου που βρίσκονται στην αγορά ,και της ποιότητας κατασκευής - software ) δεν υπάρχει πλέον η καραμέλα του είναι ακριβά.

Μα...αφού οι άλλοι λένε οτι παίρνουμε apple για την πόζα...αφού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω βάλει εδώ και 10 μέρες στο Nexus 6p χωρίς launcher ή root και λέει Android 8.0.0, είναι το ASXHMO; 

Εγώ γιατί στο LG Oprimus G είμαι ακόμη στην 4.4; Τηλέφωνο πενταετίας και δεν πήρε κανένα update. Ας είναι το Nova καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη δεν ειμαστε ολοι bildanoi   με  διασυνδεσεις  σε ολη την Ευρωπη  θα πρεπει να μας προβληματισει σοβαρα ολους εμας που ενδιαφερομαστε για το Χ  η αυξημενη ζητηση που θα δημιουργησει .

Θα επαναλαβω πως ειδικα για την Ελλαδα θα πρεπει να οπλιστουμε με υπομονη  ειναι κατι παραπανω απο βεβαιο πως  θα εχουμε  αναμονη για αρκετα μεγαλο διαστημα .

Για αυτο μην βιαστειτε να πουλησετε τα προηγουμενα μοντελα (εχω εγω βρει ηδη αγοραστη για το δικο μου ).Καθως θα μεινουμε χωρις συσκευη ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη δεν ειμαστε ολοι bildanoi   με  διασυνδεσεις  σε ολη την Ευρωπη  θα πρεπει να μας προβληματισει σοβαρα ολους εμας που ενδιαφερομαστε για το Χ  η αυξημενη ζητηση που θα δημιουργησει .

Θα επαναλαβω πως ειδικα για την Ελλαδα θα πρεπει να οπλιστουμε με υπομονη  ειναι κατι παραπανω απο βεβαιο πως  θα εχουμε  αναμονη για αρκετα μεγαλο διαστημα .

Για αυτο μην βιαστειτε να πουλησετε τα προηγουμενα μοντελα (εχω εγω βρει ηδη αγοραστη για το δικο μου ).Καθως θα μεινουμε χωρις συσκευη ...

Θα παρω 2 και το ενα μαλλον θα παει για πωληση(σφραγισμενο) αν δεν με ικανοποιησει, οποτε για πες τι χρωμα προτιμας.

Μιλαω παντα για iphone x 64gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παντως επειδη δεν ειμαστε ολοι bildanoi   με  διασυνδεσεις  σε ολη την Ευρωπη  θα πρεπει να μας προβληματισει σοβαρα ολους εμας που ενδιαφερομαστε για το Χ  η αυξημενη ζητηση που θα δημιουργησει .

Θα επαναλαβω πως ειδικα για την Ελλαδα θα πρεπει να οπλιστουμε με υπομονη  ειναι κατι παραπανω απο βεβαιο πως  θα εχουμε  αναμονη για αρκετα μεγαλο διαστημα .

Για αυτο μην βιαστειτε να πουλησετε τα προηγουμενα μοντελα (εχω εγω βρει ηδη αγοραστη για το δικο μου ).Καθως θα μεινουμε χωρις συσκευη ...

 

Αν η διαθεσιμότητα έχει προβλήματα, δεν σε σώζει ούτε η Ευρώπη. Αν τα pre-orders για το Χ δεν ξεκινήσουν μαζί με τα 8, τότε θα είναι μια ένδειξη πως θα έχουμε πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα...

 

Αυτό από μόνο του αν κρατήσει υπερβολικά, είναι ικανό να με ξενερώσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρω 2 και το ενα μαλλον θα παει για πωληση(σφραγισμενο) αν δεν με ικανοποιησει, οποτε για πες τι χρωμα προτιμας.

Μιλαω παντα για iphone x 64gb.

Τι 2 θα παρεις ρε haHA?

Eδω λεμε με το ζορι θα βρουμε να παρουμε ενα και αυτο δεν  θα ειναι day one.

 Δεν ξερω  αν θα βγαλουν καποιο καινουριο χρωμα    δεν εχω αποφασισει ακομα.Θα προτιμουσα να το εβγαζαν ενα μονο χρωμα και  να ηταν χαρακτηριστικο της συγκεκριμενης εκδοσης.

Αν η διαθεσιμότητα έχει προβλήματα, δεν σε σώζει ούτε η Ευρώπη. Αν τα pre-orders για το Χ δεν ξεκινήσουν μαζί με τα 8, τότε θα είναι μια ένδειξη πως θα έχουμε πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα...

 

Αυτό από μόνο του αν κρατήσει υπερβολικά, είναι ικανό να με ξενερώσει...

Αυτο ειναι το πιο πιθανο να συμβει κατα την γνωμη μου .Δεν με νοιαζει σοβαρα θα περιμενω  αν και εγω δεν το εχω με τις αναμονες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 Δεν ξερω  αν θα βγαλουν καποιο καινουριο χρωμα    δεν εχω αποφασισει ακομα.Θ

 

Το καλό είναι πως απο όσα διαβάζω, η πρόσοψη όλων των Χ ανεξάρτητα απο το χρώμα, θα είναι μαύρη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 2 θα παρεις ρε haHA?

Eδω λεμε με το ζορι θα βρουμε να παρουμε ενα και αυτο δεν  θα ειναι day one.

 Δεν ξερω  αν θα βγαλουν καποιο καινουριο χρωμα    δεν εχω αποφασισει ακομα.Θα προτιμουσα να το εβγαζαν ενα μονο χρωμα και  να ηταν χαρακτηριστικο της συγκεκριμενης εκδοσης.

Η προσοψη στο iPhone X θα ειναι μονο μαυρη, θα ακολουθησει την samsung σε αυτο το θεμα που εβγαλε το s8 μονο με μαυρη προσοψη.

 

Θεωρω πως το iPhone X σε μαυρο χρωμα και πισω, θα ειναι κουκλι.

 

Υ.Γ.: Δεν θα τα παρω απο Ελλαδα τα κινητα, αλλα απο Ευρωπη με το που γινουν διαθεσιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...