Προς το περιεχόμενο

Το νέο A11 chip της Apple που θα βρίσκεται και στο iPhone X θα είναι εξαπύρηνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεαι να βαλεις το χερι στην τσεπη, απλα η διαδικασια για να βαλεις δεν ειναι τοσο ευκολη. Γενικοτερα, σε διαφορα τετοια θεματα υστερει σε ευκολια και ευχρηστια σε σχεση με αλλες πλατφορμες, σε σημειο που οι χρηστες φθανουν να νομιζουν πως για απλα πραγματα χρειαζονται εξειδικευμενα app επι πληρωμη (παραδειγμα αυτο που εγραψες) .

 

Ακριβως.

Και επειδη δεν ειναι τοσο ευκολη δεν καθομαι να  ασχοληθω  δεν με ενδιαφερει καν το θεμα 0,80  ευρω .Ειμαι διακοπες ακουω ενα κομματι μου αρεσει  το κατεβαζω ringtone   απο την παραλια εκεινη ακριβως την στιγμη .Τι itunes θα ψαχνω και garagebands  τι ειμαι αργοσχολος η ' φοιτητης?

Και  για αυτο το λογο εχει τοσο μεγαλη διαφορα το app store  απο  τον  καδο σκουπιδιων που ειναι το αλλο .Και για αυτο τα app κοιτανε οι developer να τα σηκωσουν πρωτα εκει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και επειδη δεν ειναι τοσο ευκολη δεν καθομαι να  ασχοληθω  δεν με ενδιαφερει καν το θεμα 0,80  ευρω .Ειμαι διακοπες ακουω ενα κομματι μου αρεσει  το κατεβαζω ringtone   απο την παραλια εκεινη ακριβως την στιγμη .Τι itunes θα ψαχνω και garagebands  τι ειμαι αργοσχολος η ' φοιτητης?

Και  για αυτο το λογο εχει τοσο μεγαλη διαφορα το app store  απο  τον  καδο σκουπιδιων που ειναι το αλλο .Και για αυτο τα app κοιτανε οι developer να τα σηκωσουν πρωτα εκει .

Ακριβως αυτο λεω:

δεν ειναι ευκολη διαδικασια, παρολο που χρησιμοποιουνται προγραμματα της ιδιας εταιρειας(itunes, garageband).

Αυτο συμβαινει και σε αλλες περιπτωσεις, οπου απαιτουνται δυσκολες διαδικασιες οπως λες, καθιστωντας την ολη φαση οχι τοσο ευχρηστη.

 

Την επιλογη για να κατεβασεις ringtone επι πληρωμη ενα ringtone απο το store την εχουν ολες οι πλατφορμες, απλα εχουν και αλλους τροπους, σε αντιθεση με το δυσχρηστο δρομο itnues/garageband.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη δεν ειναι τοσο ευκολη δεν καθομαι να  ασχοληθω  δεν με ενδιαφερει καν το θεμα 0,80  ευρω .Ειμαι διακοπες ακουω ενα κομματι μου αρεσει  το κατεβαζω ringtone   απο την παραλια εκεινη ακριβως την στιγμη .Τι itunes θα ψαχνω και garagebands  τι ειμαι αργοσχολος η ' φοιτητης?

Και  για αυτο το λογο εχει τοσο μεγαλη διαφορα το app store  απο  τον  καδο σκουπιδιων που ειναι το αλλο .Και για αυτο τα app κοιτανε οι developer να τα σηκωσουν πρωτα εκει .

Μην λες οτι να ναι .......υπαρχει κοσμος που υπολογιζει το 0.80 και δεν ειναι αργοσχολος η φοιτητης..........απλα μπορει άτυχος η ανεργος η φτωχος.

Επισης δεν μπορω να καταλαβω οταν εχω αγορασει νομιμα το τραγουδι μεσο καποιου καταστηματος η το εχω σε φυσικη μορφη γιατι να μην το βαλω ringtone οπως γινοταν απο εποχη symbian γιατι αυτη η εταιρεια να σε βλεπει μονο σαν ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ και να μην κανει τα αυτονοητα.Αλλα οταν εχει πελατολογιο με το σκεπτικο το δικο σου τοτε πολυ σωστα ενεργη.

Το βλεπω εντελως λαθος να κανει το κομματι 0.99 και το ringtone 0.80 μα ειμαστε εντελως ...........(βαλε οποιο επιθετο θες)?

Επισης ακουω ενα τραγουδι "Ακριβως εκεινη την στιγμη παω στις ρυθμισεις και το κανω Ringtone ΤΣΑΜΠΑ" μην με κατηγορησεις που δεν το πληρωνω το εχω ειδη αγορασει και μαντεψε δεν ειμαι αργοσχολος ουτε φοιτητης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε μας κανενα παραδειγμα να το καταλαβουμε.....επισης ο 4πυρινος κάνει σκονη τον καθε mobile cpu σε ενα κινητό που ουτε ringtone δεν σε αφηνει να βαλεις ουτε εναν απλο file explorer....ετσι δεν ειναι?

 

 

Μην λες οτι να ναι ......

Τα" οτι να ναι " τα  λες εσυ  που ειπες οτι δεν σε αφηνει να βαλεις ringtone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σημαντικο περα απο  τις επιδοσεις ειναι οτι οι πυρηνες μπορουν να λειτουργουν ταυτοχρονα κατι  που αν δεν κανω λαθος δεν γινοταν στον Α10 .

 

 

RIP the rest of the industry: iPhone X’s A11 chip has 6 independently addressable CPU cores

 

 

Τελικα τι ωρα ειναι η παρουσιαση ωρα ελλαδας?

 

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ: 20:00   :)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω

popcorn  check

ουισκυ  check

χαρτομαντηλα chek X2   :-D  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω

popcorn  check

ουισκυ  check

χαρτομαντηλα chek X2   :-D  :)

Ουίσκι, χαρτομάντιλα, ξηρούς καρπούς, τα ρούχα στο πάτωμα, χαμηλός φωτισμός και η keynote στο κέντρο του σαλονιού :P

 

Τα πρώτα 30 λεπτά της παρουσίασης:

Tim Cook: "Good Morning!!!" *Χαμόγελο μακράς διαρκείας*

What a great year it was

Shipping Numbers

Our new Campus

So proud for the first keynote in the new steve jobs theater

Μερικά βίντεο έτσι για να ξοδέψουν λίγο παραπάνω χρόνο

 

Στην συνέχεια έρχεται το ρολόι και τα λουράκια

Μετά θα παρουσιάσουν την LTE έκδοση

Θα φέρουν τον μπάρμπα στην αυλαία να παρουσιάσει το Demo

 

Μετά θα πάνε στο iPhone το οποίο θα είναι και το υπερθέαμα της παρουσίασης

 

και τέλος θα παρουσιάσουν καινούργιο Apple TV 4K

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καημένος τετραπυρινος έκανε σκόνη τον οποιοδήποτε άλλο mobile cpu. Ο εξαπυρινος απλός θα αφήσει τα android κινητά 2 χρονια πίσω. Το S7 Edge μου νιώθει πιο αργό κάθε μέρα που περνάει. Κάτι που δεν διαπίστωσα ποτε στο iPhone. Αυτό είναι το μονο που με πειράζει.

Πάρε iPhone. Ή να σου πουλήσω το δικό μου S7 που πάει μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το android θελει να εχεις ασχοληθει κ να σκαμπαζεις να το ρυθμισεις η ακομα καλυτερα να το ρουταρεις για να παρεις τα μεγιστα

 

το ios ειναι optimized για τα 5 το πολυ μοντελα iphone που το τρεχουν κ παλι οταν περασει ο καιρος κ αρχιζει να βαραινει  δεν μπορεις να κανεις τπτ για να παρει παραταση ζωης

 

το πραγματικα ενδιαφερον θα ηταν να μπορουσαμε να κοντραρουμε τους επεξεργαστες της apple κ της qualcomm πανω στην ιδια πλατφορμα , οι υπολοιπες συγκρισεις ειναι της πλακας

 

η αποψη μου ειναι οτι τα τσιπακια της qualcomm κ παλι καλα τρεχουν πανω σε unoptimized πλατφορμα που ειναι το android που πρεπει να τρεχει σε 500 διαφορετικα κινητα με δεκαδες διαφορετικες εκδοσεις android 

Καθόλου δεν χρειάζεται να ασχοληθείς πανεύκολο είναι. Σε μερικά Android κινητά μάλιστα έχεις δυνατότητα απλού UI με τα τεράστια εικονίδια και ευκολία χρήσης για παππούδες και γιαγιάδες. Αν θέλεις βέβαια να το παραμετροποιήσεις αλλάζει το πράγμα. Αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική, εύκολο είναι να βάλεις μερικά widgets και να τους αλλάξεις το μέγεθος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το iPhone x οποίος ειναι λιγο δύσπιστος στη μετάβαση από Samsung πιστεύω τώρα πως θα τον κερδίσει.

Κρίμα όμως για την Ελλάδα που θα είναι πανάκριβο.

Τυχεροί αυτοι που ζουν Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το iPhone x οποίος ειναι λιγο δύσπιστος στη μετάβαση από Samsung πιστεύω τώρα πως θα τον κερδίσει.

Κρίμα όμως για την Ελλάδα που θα είναι πανάκριβο.

Τυχεροί αυτοι που ζουν Αγγλία.

Στην Αγγλία είναι επίσης πανάκριβο μετά την άνοδο των τιμών λόγω Brexit. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το iPhone x οποίος ειναι λιγο δύσπιστος στη μετάβαση από Samsung πιστεύω τώρα πως θα τον κερδίσει.

Κρίμα όμως για την Ελλάδα που θα είναι πανάκριβο.

Τυχεροί αυτοι που ζουν Αγγλία.

χμ ,ηξερα οτι υπαρχουν πολλοι τα τελευταια χρονια που σκεφτονται να πανε σε samsung απο iphone ,το αντριστροφο πρωτη φορα το ακουω ,ισως απο αυριο να γινει και αντιστροφα αλλα αμφιβαλλω γιατι να το κανουν?επειδη η apple θα βαλει oled και ασυρματη φορτιση ? ε αυτα τα εχουμε χρονια τωρα ,οσο για τον επεξεργαστη λιγοι ενδιαφερονται για το λιγο πιο γρηγορα η αργα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...