Προς το περιεχόμενο

Το νέο A11 chip της Apple που θα βρίσκεται και στο iPhone X θα είναι εξαπύρηνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χμ ,ηξερα οτι υπαρχουν πολλοι τα τελευταια χρονια που σκεφτονται να πανε σε samsung απο iphone ,το αντριστροφο πρωτη φορα το ακουω ,ισως απο αυριο να γινει και αντιστροφα αλλα αμφιβαλλω γιατι να το κανουν?επειδη η apple θα βαλει oled και ασυρματη φορτιση ? ε αυτα τα εχουμε χρονια τωρα ,οσο για τον επεξεργαστη λιγοι ενδιαφερονται για το λιγο πιο γρηγορα η αργα

Ίσως γιατί κάποιοι πόνταραν στα μικρότερα Bezel, μην ξεχνάς ότι ο λόγος που το iPhone συνεχίζει να πουλάει συνεχώς είναι η άψογη συνεργασία Software-Hardware σε συνδυασμό με το οικοσύστημα και την απλότητα του. Δεν ποντάρουν όλοι στα Spec αλλά στην άψογη λειτουργία της συσκευής, έχω πολλούς γνωστούς που ήταν χρόνια χρήστες της Samsung μέχρι και πρόσφατα είχαν  το S7 Edge και πήγαν σε iPhone 7 και είπαν ότι δεν ξαναγυρίζουν πίσω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απόλαυση να βλέπεις Fotis και Modτηςκαρδιάσμας να τσακώνονται για το ποιος θα το πρωτοπάρει και να μην το βρίσκουν! Ευτυχώς, εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. #iphoneX #family #enfia #fpa #dei #panes

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλαυση να βλέπεις Fotis και Modτηςκαρδιάσμας να τσακώνονται για το ποιος θα το πρωτοπάρει και να μην το βρίσκουν! Ευτυχώς, εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. #iphoneX #family #enfia #fpa #dei #panes

Και εγώ θα καθίσω ένα χρόνο ακόμα με το 6S και του χρόνου βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως γιατί κάποιοι πόνταραν στα μικρότερα Bezel, μην ξεχνάς ότι ο λόγος που το iPhone συνεχίζει να πουλάει συνεχώς είναι η άψογη συνεργασία Software-Hardware σε συνδυασμό με το οικοσύστημα και την απλότητα του. Δεν ποντάρουν όλοι στα Spec αλλά στην άψογη λειτουργία της συσκευής, έχω πολλούς γνωστούς που ήταν χρόνια χρήστες της Samsung μέχρι και πρόσφατα είχαν  το S7 Edge και πήγαν σε iPhone 7 και είπαν ότι δεν ξαναγυρίζουν πίσω.  

το ξερω 8 χρονια χρηστης του ios ημουν και τα ειχα ολα (τηλ,ipad,apple tv,mac mini ,airport) μονο ENA μου ελειψε ,το cloud οφειλω να πω οτι δουλευει αψογα ομως μπροστα σε ολα τα αλλα προτιμω πλεον τα samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω 8 χρονια χρηστης του ios ημουν και τα ειχα ολα (τηλ,ipad,apple tv,mac mini ,airport) μονο ENA μου ελειψε ,το cloud οφειλω να πω οτι δουλευει αψογα ομως μπροστα σε ολα τα αλλα προτιμω πλεον τα samsung

Γούστα είναι αυτά, απλά μην είμαστε απόλυτοι ότι κανείς δεν θα αλλάξει οικοσύστημα, όπως εσύ παράδειγμα πήγες στην Samsung γιατί προφανώς σου πρόσφερε πράγματα που δεν είχες τόσο εύκολα σε ένα iPhone, έτσι αλλάζει κάποιος και πάει σε iPhone για παρόμοιους λόγους. 4 ώρες ακόμα για να δούμε τι θα παρουσιάσουν και αυτή τη χρονιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλαυση να βλέπεις Fotis και Modτηςκαρδιάσμας να τσακώνονται για το ποιος θα το πρωτοπάρει και να μην το βρίσκουν! Ευτυχώς, εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. #iphoneX #family #enfia #fpa #dei #panes

Aυτη ειναι μια μαχη που την εχω χασει εδω και 3 χρονια .

Αναγνωριζω και φθονω  τον Βildano  για αυτο και  δεν το κρυβω.Τελευταιος το πηρα περσι και απο τον Paredwse  νομιζω (αν και ηθελα το jet black που αργησε)

Κυριοι  ηττηθηκα κατα κρατος :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί του χρόνου θα έχεις 1.300 ευρώ στην άκρη για κινητό!  :-D

Πάω στοίχημα ότι θα κοστίζει 999€ 64GB 1099€ 128GB 1199€ 256GB, όπως και να έχει άμα κοστίζει με ταβάνι τα 999€ με συμβόλαιο θα το πάρω του χρόνου όπως και να χει γιατί σκοπεύω έτσι και αλλιώς να αλλάξω συμβόλαιο του χρόνου γιατί τα 2GB LTE δεν μου φτάνουν και έχει κάτι ωραία συμβόλαια με 10-15GB LTE

Aυτη ειναι μια μαχη που την εχω χασει εδω και 3 χρονια .

Αναγνωριζω και φθονω  τον Βildano  για αυτο και  δεν το κρυβω.Τελευταιος το πηρα περσι και απο τον Paredwse  νομιζω (αν και ηθελα το jet black που αργησε)

Κυριοι  ηττηθηκα κατα κρατος :)

 

hqdefault.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος,αλλά πριν από κάτι χρόνια δεν είχε βγει η apple και είχε πει ότι δεν χρειάζονται περισσότεροι πυρήνες αλλά καλύτεροι γι αυτό δεν βάζουν περισσότερους πυρήνες στα κινητά τους;

οταν βαζει το 3d αναγνωριση προσωπου εκει θες cpu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βαζει το 3d αναγνωριση προσωπου εκει θες cpu

Σωστός. Γενικά το κομμάτι στο οποίο θα εστιάσει η Apple στο καινούργιο iPhone θα είναι το 3D Scanning προσώπου για ξεκλείδωμα και εφαρμογές και χώρου για AR. Οπότε χρειάζονται οι πυρήνες για να καταφέρει τα παραπάνω δίχως κολλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η δικη μου αποψη ειναι οτι η Apple μας εχει εσκεμμενα παραπλανησει με τις "διαρροες".

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα ενεργοποιησει ξαφνικα χωρις beta testing αναγνωριση προσωπου στην επετειακη ναυαρχιδα της.

Δεν εχει επειχειρηματικη λογικη και κινδυνευει να ξευτιλιστει με το πρωτο σοβαρο bug. (Δειτε τι γινεται με τη Samsung και το ξεκελιδωμα με φωτογραφιες)

 

Νομιζω οτι εχουν εχουν βρει αξιοπιστο τροπο ξεκλειδωματος με αποτυπωμα χωρις φυσικο κουμπι και ριχνουν σταχτη στα ματια αφηνοντας να διαρευσει η αναγνωριση προσωπου. Ας μην ξεχναμε οτι το αποτυπωμα μπορει να βρισκεται και σε διαφορετικη θεση, οχι απαραιτητα στο μπροστινο μερος του τηλ. 

 

Σε λιγες ωρες θα μαθουμε.....

Επεξ/σία από techlink
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απόλαυση να βλέπεις Fotis και Modτηςκαρδιάσμας να τσακώνονται για το ποιος θα το πρωτοπάρει και να μην το βρίσκουν! Ευτυχώς, εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. #iphoneX #family #enfia #fpa #dei #panes

 

Εντάξει ΕΝΦΙΑ έχω κι εγώ...

 

Τώρα για τις πάνες, μπορείς εναλλακτικά να κάνεις αυτό που έκαναν οι παλιοί που έπλεναν συνεχώς υφασμάτινες... :P

 

Ontopic: Αν επιβεβαιωθεί πως για την ώρα η foxconn μπορεί να παράγει μόνο 10.000 iphoneX per day, την κάτσαμε τη βάρκα... 

Η δικη μου αποψη ειναι οτι η Apple μας εχει εσκεμμενα παραπλανησει με τις "διαρροες".

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα ενεργοποιησει ξαφνικα χωρις beta testing αναγνωριση προσωπου στην επετειακη ναυαρχιδα της.

Δεν εχει επειχειρηματικη λογικη και κινδυνευει να ξευτιλιστει με το πρωτο σοβαρο bug. (Δειτε τι γινεται με τη Samsung και το ξεκελιδωμα με φωτογραφιες)

 

Νομιζω οτι εχουν εχουν βρει αξιοπιστο τροπο ξεκλειδωματος με αποτυπωμα χωρις φυσικο κουμπι και ριχνουν σταχτη στα ματια αφηνοντας να διαρευσει το η αναγνωριση προσωπου. Ας μην ξεχναμε οτι το αποτυπωμα μπορει να βρισκεται και σε διαφορετικη θεση, οχι απαραιτητα στο μπροστινο μερος του τηλ. 

 

Σε λιγες ωρες θα μαθουμε.....

 

Έτσι πίστευα κι εγώ αλλά αφού και στην GM που βγήκε (αν και δεν είναι η επίσημη GM) δεν υπάρχει αναφορά σε κάποια άλλη διαδικασία ξεκλειδώματος, δε νομίζω να έχουν κάτι άλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουίσκι, χαρτομάντιλα, ξηρούς καρπούς, τα ρούχα στο πάτωμα, χαμηλός φωτισμός και η keynote στο κέντρο του σαλονιού :P

 

Τα πρώτα 30 λεπτά της παρουσίασης:

Tim Cook: "Good Morning!!!" *Χαμόγελο μακράς διαρκείας*

What a great year it was

Shipping Numbers

Our new Campus

So proud for the first keynote in the new steve jobs theater

Μερικά βίντεο έτσι για να ξοδέψουν λίγο παραπάνω χρόνο

 

Στην συνέχεια έρχεται το ρολόι και τα λουράκια

Μετά θα παρουσιάσουν την LTE έκδοση

Θα φέρουν τον μπάρμπα στην αυλαία να παρουσιάσει το Demo

 

Μετά θα πάνε στο iPhone το οποίο θα είναι και το υπερθέαμα της παρουσίασης

 

και τέλος θα παρουσιάσουν καινούργιο Apple TV 4K

 

Ξέχασες τον Τζωνη

...this is the greatest product that we have ever done...the greatest iPhone that we have ever created.

 

 

12164204.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξέχασες τον Τζωνη

...this is the greatest product that we have ever done...the greatest iPhone that we have ever created.

 

 

 

 

Ενώ ας πούμε το σωστό για μια εταιρεία την ημέρα της παρουσίασης θα ήταν το να έλεγε: "αυτό είναι το νέο μας προϊόν το οποίο όμως δεν είναι το καλύτερο που βγάλαμε ποτέ. Το καλύτερο θα είναι του χρόνου!"

 

Ε? Έτσι σου φαίνεται πιο λογικό φαντάζομαι... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ ας πούμε το σωστό για μια εταιρεία την ημέρα της παρουσίασης θα ήταν το να έλεγε: "αυτό είναι το νέο μας προϊόν το οποίο όμως δεν είναι το καλύτερο που βγάλαμε ποτέ. Το καλύτερο θα είναι του χρόνου!"

 

Ε? Έτσι σου φαίνεται πιο λογικό φαντάζομαι... :P

νομιζω οτι το ειχε πει σε καποια παρουσιαση,οταν τελειωσε με την παρουσιαση δεν ειχε πει τα καλυτερα ερχονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...