Προς το περιεχόμενο

ποιοτικό... φουρνάκι


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απογοητευμένος από το Ρομποτάκι, κυρίως επειδή δεν κάνει λουκούμι τις πατάτες κ δεν ψήνει σωστά το ψιλό ψάρι αποφασίζω να πάω σε μικρό φούρνο... φουρνάκι δηλαδή. Έχει πάρει κανείς φουρνάκι μικρό που να είναι ευχαριστημένος με την απόδοσή του στο ψήσιμο κ εννοώ στη νοστιμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 8 μήνες μετά...

Έχει κάποιος υπόψη του να μου προτείνει κάποιο φουρνάκι μεγάλο που να χωράει δίσκο πίτσας 37cm; Έχω βρει μερικά αλλά ψάχνοντας είδα οτι είναι παραγωγής Τουρκίας και δεν θέλω να πάρω.Εστίες δεν με ενδιαφέρει να έχει.Μόνο φούρνο.Και να μην είναι τούρκικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω εντυπωσιακό φαίνεται αλλά δεν είναι αρκετά ακριβό; Ουσιαστικά πληρώνεις την LCD οθόνη με μερικά presets που έχει αποθηκευμένα στη μνήμη που αφορούν τους χρόνους ψησίματος.Και απότι βλέπω είναι από Αμερική οπότε έχεις και τελωνείο εαν πεις οτι το παραγγέλνεις.

Είναι λίγο υπερβολή πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ακριβό αλλά νομίζω είναι το μεγαλύτερο επιτραπέζιο φουρνάκι στην αγορά, χωράει ολόκληρη γαλοπούλα μέσα. Εάν έχεις δεί μαγαλύτερο πες μου!
Επίσης δεν μπορείς να το παραγγείλεις από Αμερική γιατί δουλεύει με την Αμερικάνικη τάση ρεύματος και όχι με 220v που έχουμε στην Ευρώπη, οπότε ακόμα δεν μπορείς να το αγοράσεις.

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσωτερικές διαστάσεις λέει 1 cubic ft που σε λίτρα είναι 28lt.Πάρα πολλά έχω βρει με μεγαλύτερο όγκο αλλά όπως είπα και στο πρώτο μήνυμα δεν θέλω χώρα κατασκευής Τουρκία.

Ενδεικτικά μου κάνουν σε διαστάσεις τα : EFBA 5003 , DIPLOMAT TR-3573 , King K-454 CookMaster. Και τα 3 απότι έψαξα έχουν χώρα κατασκευής Τουρκία.Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε σε κανα mirage  ή fancy είναι αρκετά καλά και ελληνικής συναρμολόγησης.Αν θες περίμενε να παραλάβω το δικο μου και να σου πω εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι χρησιμοποιούμε aroma robot τα τελευταία 10 χρόνια σχεδόν με κανένα πρόβλημα ( μέχρι πριν ένα μήνα που χαλάσει ένας μοχλοσ και τον αλλάξαμε) 

Είναι λίγο ακριβό (νομίζω 300€) αλλά ο φούρνος ανοίγει σπάνια πχ όταν είναι πολλά άτομα. 

 

Τώρα που το ξαναδιαβαζω σαν διαφήμιση φαίνεται αλλά οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, έχω κι εγώ ρομποτάκι κ κρεατικά κ σολωμούς καλά τους κάνει αλλά κάποια γλυκά κ φαγητά όπως π.χ. μπριάμ ή κάτι πατάτες φούρνου λουκούμι δεν τι κάνει με τη καμία! Γι αυτό αναγκάζομαι κι εγώ να πάω σε φουρνάκι!

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/5/2018 στις 7:16 ΜΜ, zoranb είπε

Μόλις βγεί θα πάρω αυτό!

Ωχ παιδιά βγήκε το νέο μοντέλο που έλεγα... τώρα καλούμαι να κάνω πραγματικότητα τη δήλωσή μου. Βλέποντας κ το σχετικό καλοφτιαγμένο βίντεο έχω πάθει κοκομπλόκο!

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2019 στις 10:50 ΜΜ, zoranb είπε

Ωχ παιδιά βγήκε το νέο μοντέλο που έλεγα... τώρα καλούμαι να κάνω πραγματικότητα τη δήλωσή μου. Βλέποντας κ το σχετικό καλοφτιαγμένο βίντεο έχω πάθει κοκομπλόκο!

Αυτό έχει επίσημο αντιπρόσωπο στην  Ελλάδα ή πρέπει να πάρει κάποιος από πχ Αγγλία; Μου αρέσει πολύ που έχει έλεγχο θερμοκρασίας μέσω PID.

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει στις επιλογές των προγραμμάτων ψησίματος και ποιες οι διαφορές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...