Προς το περιεχόμενο

προβλημα γενικο με forthnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εδω και μια εβδομαδα, εχουμε ενα προβλημα με την forthnet στο αιγαλεω - χαιδαρι .. 

 

το ping ξαφνικα σε ολα τα games αλλα και σε σελιδες πχ ( speedtest.net) ειναι παρα πολυ μεγαλο ..

 

οι ιδιοι λενε οτι ολα ειναι ενταξει , ομως 10 ατομα που ξερω με forthnet μιας και παιζουμε ολοι μαζι , εχουμε ακριβως το ιδιο ping.. αναιβενει του ενος , και ακολουθουνε ολοι ..

 

 

να πω πως ειμαστε απο διαφορετικα α.κ   αλλα το προβλημα το εχουμε ολοι μαζι ..

 

 

 

στην forthnet δεν ξερουν τιποτα και ολο λενε να στειλουμε τεχνικους γιατι δεν υπαρχει προβλημα και ειναι δικο μας το προβλημα..

 

 

καμια ιδεα ?  εχει και αλλος προβλημα στην περιοχη με αυτο το θεμα ? 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οι ιδιοι λενε οτι ολα ειναι ενταξει 

 

Αυτη ειναι η πολιτικη (Βλεπε Ψεμα) της Forthnet-Nova και της καθε Nova, να καθυσηχαζουν τον πελατη με ψεματα οτι δηθεν ολα ειναι νορμαλ και οτι δεν βλεπουν κανενα προβλημα απο την πλευρα τους, Μην τους πιστευεις. Τους εχω παρει 3,4 τηλεφωνα για ενα θεμα που εχω με την γραμμη μου τελευταια (διακοπες, πτωση ταχυτητας, λαθη) και μονο που δεν με αποκαλεσαν ψευτη ακομα, τους λεω για της διακοπες της γραμμης και μου λενε οτι ειναι μονο για μερικα δευτερολεπτα και κανονικα δεν θα επρεπε να με απασχολη το θεμα τον διακοπων και της πτωσης την ταχυτητας γιατι ειναι λεει σε φυσιολογικα πλαισια, 3 Mbps Κατω ειναι απολυτος φυσιολογικο γ'αυτους lol

 

Ειναι εντελως μα εντελως για τον Π..... 

 

Το μονο που εχω να σου προτεινω ειναι να μην τους πιστεψεις και να τους ζαλισεις στα τηλεφωνα, ενοειτε στο αριθμο της τεχνικης υποστηριξης που δεν σε χρεωνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλια κιεδω.αποσυνδεσεις συνεχεια στα games και ta pings ανεβοκατεβαινουν.δεν μπορω να παιξω εδω και μερες.το γυρισα σε fast pathπεσανε  λιγο τα ping αλλα παλι εχω προβλημα.τωρα με fast path εχω και μεγαλα ping και ταχυτητα 8mbps.χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα την προειδοποιηση οτι θα φυγω , 2 ωρες μετα επεσε σε ολους το Ping μας..   προσωπικα θα φυγω .. το vdsl περιμενω να μπει στο αιγαλεω επιτελους και μετα χαιρετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα την προειδοποιηση οτι θα φυγω , 2 ωρες μετα επεσε σε ολους το Ping μας..   προσωπικα θα φυγω .. το vdsl περιμενω να μπει στο αιγαλεω επιτελους και μετα χαιρετε

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις και εγώ μετά από 6 χρόνια στη παραπάνω εταιρεία από προχτές τούς χαιρέτησα και πήγα στον ΟΤΕ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια παρακαλω , μολις γυρισα σπιτι και wtf απο 15kbps πεφτει στα 10 , 8 και μετα αυτο

Εβγαλα το asus και συνδεσα το zyxel της Forthnet μονο του -τσεκαρα κεντρικη πριζα καλωδια και το vdsl spliter- τι σκ@τα συμβαινει ειναι βραχυκυκλωμα καπου στη γραμη ?

Link Status Connected Modulation Type ADSL_2plus Actual Rate (Up/Down) 547/1703 kbps Attainable Rate (Up/Down) 548/2204 kbps Noise Margin (Up/Down) 5.1/12.5 dB Line Attenuation (Up/Down) 13.6/21.2 dB Output Power (Up/Down) 12.6/18.9 dBm Data Path (Up/Down) Fast/Fast Interleave Depth (Up/Down) 0/0 Interleave Delay (Up/Down) 0.24/0.99 ms INP (Up/Down) 0/0 symbols LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM CRC Errors (Up/Down) 196631/1680 Annex Type AnnexA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοροιδια συνεχιζετε... την επομενη μερα παλι τα ιδια , ξαφνικα επεσε το νετ σε ολους μας ( μιλαγαμε skype ) και μετα εφτιαξε σε ολους παλι ..  η forthnet σε ολους ξεχωριστα μας λεει να ερθει τεχνικος σπιτι , και δεν υπαρχει προβλημα... τραγικοι .. ενημερωσα ηδη εεττ.. και θα φυγω.. και αν θελουν ας στειλουν πεναλτυ ... ουτε ευρω δεν θα παρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...