Προς το περιεχόμενο

Το Apple TV συναντά την 4K ανάλυση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αpple tv για την ελλαδα ειναι ουσιαστικα για να μεταδιδεις εικονα απο το κινητο-ταμπλετ ,εκει καπου ληγει η χρησιμοτητα του

Άντε και για Netflix, στην Ελλάδα δεν υπάρχει περιεχόμενο για να χρησιμέψει σε κάτι πέρα από το HomeKit, Netflix και AirPlay. Στο εξωτερικό κάτι γίνεται, διάβασα ότι στην δυτική Ευρώπη θα διαθέσουν την υπηρεσία-εφαρμογή TV που συνδυάζει live TV με περιεχόμενο επεισόδια κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple TV παιζει χωρις ουσιαστικο αντιπαλο στην κατηγορια του για την ωρα.

 

Οι υπολοιποι θα παρουσιασουν τις 4K προτασεις τους στο ποδι, τελευταιοι και καταιδρωμενοι.

LoL

 

Έχω το Nvidia Shield TV απο το 2015 και κάνει σκόνη ακόμα και Surface Pro με i3. Μπορεί να κάνει και 4K Streaming απο το Gaming PC που έχω. 

 

74686.png

 

74689.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικότερο από όλα είναι αυτό 

 

 

Όσοι έχουν ήδη αγοράσει μέσω του iTunes κάποια HD ταινία, θα έχουν δωρεάν πρόσβαση στην 4K εκδοχή της χωρίς κάποιο επιπλέον κόστος.

 

επίσης αυτό με τα αθλητικά είναι πολύ καλό χαρακτηριστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LoL

 

Έχω το Nvidia Shield TV απο το 2015 και κάνει σκόνη ακόμα και Surface Pro με i3. Μπορεί να κάνει και 4K Streaming απο το Gaming PC που έχω. 

 

74686.png

 

74689.png

Με προλαβες φιλε μου. πιο apple tv εδω μιλαμε nvidia shield 2016 kanei παπαδες. ασυναγωνιστο. μου streamarei απο το pc 4k 60fps παιχνιδια για πλακα. παιζει netflix hdr τα παντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα benchmark πιο πάνω irrelevant ως συνήθως. A10X φοράει το Apple TV 4K όχι τον A9.

 

hkKhRau.jpg

 

Από τους δημιουργούς του Journey

 

https://www.youtube.com/watch?v=FX87HrP7vQg

 

https://www.youtube.com/watch?v=UX3QP7yX_IA

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

LoL

 

Έχω το Nvidia Shield TV απο το 2015 και κάνει σκόνη ακόμα και Surface Pro με i3. Μπορεί να κάνει και 4K Streaming απο το Gaming PC που έχω. 

 

74686.png

 

74689.png

 

Και γω έχω τη νεότερη γενιά του shield αλλά η Nvidia μας έχει γειώσει με τα updates τελευταία και γι'αυτό φταίει η google με το android TV. Βγαίνει ο χρόνος και ακόμη περιμένουμε τον assistant που διαφήμιζαν από την αρχή του χρόνου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...