Προς το περιεχόμενο

Νέα "γυάλινα" iPhone 8 και iPhone 8 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="iPhoTe64" data-cid="55947294" data-time="1505248949"><p>Εσύ...? :PWireless Charging and Communications Systems With Dual-Frequency Patch Antennas<p>even if true long distance wireless charging is still a long way away from practical day-to-day useΚάτι ανάλογο είχε σκεφτεί και ο Τέσλα, αλλά ποτέ δεν το κατάφερε. Προσωπικά θεωρώ ανέφικτο κάτι τέτοιο λόγω της έντασης των φορτίων που θα διοχετεύονται, τα οποία θα είναι ικανά να δημιουργήσουν βλάβες στον ανθρώπινο οργανισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μέτωπα με το iPhone X.. Κάτι μπορεί να μη πάει καλά... Με βλέπω με iPhone 8 plus... Το οποίο παίζει να σπέρνει τρέλα στα benchmarks...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα πάρετε 2 iphone X γιατί το πρώτο μπορεί να μη ξεκλειδώνει 

Πόσο ντροπιαστική παρουσίαση για την apple. 

Αυτά δε που παρουσιάζουν για features στο X είναι ακόμα πιο τραγελαφικά

Τραγικο το Χ το 7 απλα αλλαξε επεξεργαστη και καπως εμφανιση (τα μονα + η ασυρματη φορτιση και τα 64gb) εγινε 8. Μονο apple watch 3 σοβαρη αναβαθμιση. Μετα απο το πρωτο iphone το 2007 (2g, 3g, 4, 5s, 6s τα κινητα μου τη τελευταια δεκαετια) παραγγειλα μολις το s8

Ο τροπος που δουλευει το Face ID ειναι ο ορισμος της καινοτομιας.

 

Σε αντιθεση με κατι αλλες εταιριες (ονοματα δεν λεμε) που απλα χρησιμοποιουν την καμερα του κινητου.

face id iphone x...πλεον εχουν καψει τον κοσμο τελος...

χαχαχα πάρετε 2 iphone X γιατί το πρώτο μπορεί να μη ξεκλειδώνει 

Γιατί όπως ειπαν, ακομα και το iphone 8(οχι μονο το iphone x) είναι all new design!

το Χ είναι Χ 

δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να υπάρχει 10

και σίγουρα δεν σημαίνει ότι θα βγαίνει και κάθε φορά αντίστοιχο 

Το 8 είναι για Galaxy 8 και το Note 8. Το X (που ο Cook το είπε ΔΕΚΑ) είναι καινούρια σειρά και μπορεί να πάει ΧΙ κτλ. Τα αραβικά νούμερα τέλος για τα μοντέλα iPhone.

 

Η χαρά του offtopic... Ένα σχόλιο που να προσφέρει κάτι στη συζήτηση δε βλάπτει και καμιά φορά.. 3 σελίδες ανευ ουσίας γεμίσατε.. Εφόσον μιλάτε για galaxy πάτε στο αντίστοιχο άρθρο.. Εφόσον μιλάτε για iphone x επίσης.. 10 χρόνια και μυαλό ακόμα δε βάλαμε.. Βλέπουμε apple? Ορμάμε για spamαρισμα στα σχόλια με το γνωστό κράξιμο.. 

 

*Επανακυκλοφορίες συσκευών κάνει μόνο η samsung στις συσκευές της που αναφλέγονται (βλέπε galaxy note fan edition).Αγοράστε λοιπόν τα νέα αυτά προιόντα και αφήσε εμάς να ασχολούμαστε με την επανακυκλοφορία του iphone 2G (10 χρόνια η ίδια καραμέλα με το  2g,3g,3gs,4,4s,5,5s κτλ κτλ) Εαν μία συσκευή σας μοιάζει με την προηγούμενη, γνώμη σας. Και εμένα όλα τα android ίδια μου φαίνονται με αυτή τη λογική.. Hardware facelift βλέπω παντού..

** Εαν κάποιος δεν είχε σκοπό να βγει offtopic δεκτό. Απλά μη το συνεχίζετε. Εσείς τα ξέρετε όλα. Αφήστε χώρο στα σχόλια για να βοηθηθούν άτομα που δεν γνωρίζουν και θα επισκεφτούν το φόρουμ για να πληροφορηθούν. Μην διώχνετε κόσμο..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν; πιο φτηνά από τα νοτε; ήρθε το τέλος τελικά

Και να σκεφτείς ότι κάποτε χλεύαζαν την apple για τις τιμές και τις χωρητικότητες...Πώς τα φέρνει η ζωή.. Σταθερές τιμές, τετραπλασιασμός προσφερόμενης χωρητικότητας σε 2 χρόνια χωρίς πρόσθετο κόστος (16 -> 64  &  64 -> 256)..

Ο χρόνος εκθέτει όπως βλέπουμε φανατικούς και των δύο πλευρών (και χρήστες apple και χρήστες android).. Εδώ καταλαβαίνουμε και τη ρίζα του προβλήματος -> ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ... Αυτός δημιουργεί και το χάος, που δεν λέει να διορθωθεί εδώ και χρόνια στις συζητήσεις αυτές..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω γιατι δεν αλλαζει λιγο την εμφανιση στο iphone ..  ειλικρινα και το απλο το 6 πιο ωραιο ειναι και πιο λεπτο, μονο οτι τσαλακωνει ευκολα το αλουμινιο του ( το ειχα) κατα ταλλα σφαιρα παει γιατι να παρεις το 8 .. η κορη της δικιας μου ηθελε να παρει το 7 απο το 6ς και μολις τα ειδε διπλα διπλα και επαιξε κρατησε το 6 

το χ θελω να το δω.. οκ δυσκολο να το προτιμησω απο το s8+ αλλα παρουσιαζει ενδιαφερον ωραιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η χαρά του offtopic... Ένα σχόλιο που να προσφέρει κάτι στη συζήτηση δε βλάπτει και καμιά φορά.. 3 σελίδες ανευ ουσίας γεμίσατε.. Εφόσον μιλάτε για galaxy πάτε στο αντίστοιχο άρθρο.. Εφόσον μιλάτε για iphone x επίσης.. 10 χρόνια και μυαλό ακόμα δε βάλαμε.. Βλέπουμε apple? Ορμάμε για spamαρισμα στα σχόλια με το γνωστό κράξιμο.. 

 

*Επανακυκλοφορίες συσκευών κάνει μόνο η samsung στις συσκευές της που αναφλέγονται (βλέπε galaxy note fan edition).Αγοράστε λοιπόν τα νέα αυτά προιόντα και αφήσε εμάς να ασχολούμαστε με την επανακυκλοφορία του iphone 2G (10 χρόνια η ίδια καραμέλα με το  2g,3g,3gs,4,4s,5,5s κτλ κτλ) Εαν μία συσκευή σας μοιάζει με την προηγούμενη, γνώμη σας. Και εμένα όλα τα android ίδια μου φαίνονται με αυτή τη λογική.. Hardware facelift βλέπω παντού..

** Εαν κάποιος δεν είχε σκοπό να βγει offtopic δεκτό. Απλά μη το συνεχίζετε. Εσείς τα ξέρετε όλα. Αφήστε χώρο στα σχόλια για να βοηθηθούν άτομα που δεν γνωρίζουν και θα επισκεφτούν το φόρουμ για να πληροφορηθούν. Μην διώχνετε κόσμο..

 

 

μεσα στο πνεύμα και το δικό σου βέβαια :) 

 

 

 

Και να σκεφτείς ότι κάποτε χλεύαζαν την apple για τις τιμές και τις χωρητικότητες...Πώς τα φέρνει η ζωή.. Σταθερές τιμές, τετραπλασιασμός προσφερόμενης χωρητικότητας σε 2 χρόνια χωρίς πρόσθετο κόστος (16 -> 64  &  64 -> 256)..

 

 

ναι έχεις δίκιο , επί 10 χρόνια θα έπρεπε τα 16 να έχουν ίδια τιμή 

 

κι εγώ τώρα που θα πάρω νέο ssd θα πάρω έναν 40αρι με καμια 150αρα όπως πριν 5-6 χρόνια ξέρω γω 

 

τόσα χρόνια δεν πλήρωνες χρυσάφι την διπλάσια+ χωρητικότητα μάλλον και τώρα νομίζεις ότι σου δίνουν και τζάμπα τα 64

 

btw το 16αρι πριν 2 χρόνια ήταν απλά αστείο για ακριβή συσκευή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στο πνεύμα και το δικό σου βέβαια :)

ναι έχεις δίκιο , επί 10 χρόνια θα έπρεπε τα 16 να έχουν ίδια τιμή 

κι εγώ τώρα που θα πάρω νέο ssd θα πάρω έναν 40αρι με καμια 150αρα όπως πριν 5-6 χρόνια ξέρω γω 

τόσα χρόνια δεν πλήρωνες χρυσάφι την διπλάσια+ χωρητικότητα μάλλον και τώρα νομίζεις ότι σου δίνουν και τζάμπα τα 64

btw το 16αρι πριν 2 χρόνια ήταν απλά αστείο για ακριβή συσκευή

Αρχικά κάνε τον κόπο να μην απομονώνεις κομμάτια των απαντήσεων μου γιατί αλλοιώνεις το νόημα και τον ειρμό της σκέψης μου. Εν συνεχεία απλά αναφέρω ότι εγώ σε αντίθεση με όλους τους φανατισμένους (από όποια πλευρά και αν προέρχονται) δεν υποστηρίζω κανέναν.. Πάντοτε έλεγα ότι τα 16gb είναι οριακά έως λίγα, και ως χρήστες τα επιλέγαμε καθαρά λόγω κόστους (ξέρεις οι τιμές εισαγωγής-εκτελωνισμού στην Ελλάδα ανεβαίνουν σε τέτοια επίπεδα που επί της ουσίας τα ''πολλά λεφτά'' που εσύ θεωρείς κόστος της apple, καταλήγουν στο κράτος υπό τη μορφή δασμών/import charges και άρα όχι στην τσέπη της εταιρίας). Με λίγα λόγια, οι τιμές των iphone στην Ελλάδα, με τα δεδομένα της κρίσης/υψηλής φορολογίας τα τελευταία 9 χρόνια, πολύ απλά δεν είναι αντιπροσωπευτικές για να βγάζεις καθολικά συμπεράσματα που δεν ισχύουν πέρα από τα σύνορα της χώρας μας (βλέπε macbook pro -> 200-300 ευρώ αυξημένη τιμή σε σχέση με χώρες της ΕΕ).. Επιλογή για μεγαλύτερες εκδόσεις πάντοτε υπήρχε και υπάρχει. Με λίγα λόγια, εαν η κατάσταση ήταν διαφορετική στην Ελλάδα, στα ίδια χρήματα θα επιλέγαμε τις ακριβότερες εκδόσεις όπως κάνουν έξω (ή απλά θα είχαμε επωφεληθεί από τις εξαιρετικές επιδοτήσεις των παρόχων του εξωτερικού που ποτέ δε θα δούμε εδώ). Γι' αυτό το λόγο μη τα βάζουμε με την apple συνέχεια, έχουμε και εμείς τα δικά μας στραβά (που δεν λέμε να διορθώσουμε δεκαετίες τώρα)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωλείται iphone 8 gold aerospace nasa 64ari κουτατο, το πηρα για την γκομενα αλλα δεν αντιληφθηκε διαφορες στη μοστρα με το 6ς και δεν την βολεψε..

μεταφορικα δικα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά κάνε τον κόπο να μην απομονώνεις κομμάτια των απαντήσεων μου γιατί αλλοιώνεις το νόημα και τον ειρμό της σκέψης μου. Εν συνεχεία απλά αναφέρω ότι εγώ σε αντίθεση με όλους τους φανατισμένους (από όποια πλευρά και αν προέρχονται) δεν υποστηρίζω κανέναν.. Πάντοτε έλεγα ότι τα 16gb είναι οριακά έως λίγα, και ως χρήστες τα επιλέγαμε καθαρά λόγω κόστους (ξέρεις οι τιμές εισαγωγής-εκτελωνισμού στην Ελλάδα ανεβαίνουν σε τέτοια επίπεδα που επί της ουσίας τα ''πολλά λεφτά'' που εσύ θεωρείς κόστος της apple, καταλήγουν στο κράτος υπό τη μορφή δασμών/import charges και άρα όχι στην τσέπη της εταιρίας). Με λίγα λόγια, οι τιμές των iphone στην Ελλάδα, με τα δεδομένα της κρίσης/υψηλής φορολογίας τα τελευταία 9 χρόνια, πολύ απλά δεν είναι αντιπροσωπευτικές για να βγάζεις καθολικά συμπεράσματα που δεν ισχύουν πέρα από τα σύνορα της χώρας μας (βλέπε macbook pro -> 200-300 ευρώ αυξημένη τιμή σε σχέση με χώρες της ΕΕ).. Επιλογή για μεγαλύτερες εκδόσεις πάντοτε υπήρχε και υπάρχει. Με λίγα λόγια, εαν η κατάσταση ήταν διαφορετική στην Ελλάδα, στα ίδια χρήματα θα επιλέγαμε τις ακριβότερες εκδόσεις όπως κάνουν έξω (ή απλά θα είχαμε επωφεληθεί από τις εξαιρετικές επιδοτήσεις των παρόχων του εξωτερικού που ποτέ δε θα δούμε εδώ). Γι' αυτό το λόγο μη τα βάζουμε με την apple συνέχεια, έχουμε και εμείς τα δικά μας στραβά (που δεν λέμε να διορθώσουμε δεκαετίες τώρα)..

Πολλά μπλα μπλα όταν, δέκα χρόνια τώρα το καινούριο iPhone χωρίς συμβόλαιο, που έχει κακή τιμή και για πολλές χώρες του εξωτερικού, ξεκινούσε από 649$. Χθες, δέκα χρόνια μετά αυξήθηκε η αρχική τιμή κατά 50$. Δεν έχει να κάνει με την χωρητικότητα. Έχει να κάνει με τα πόσα θεωρεί η Apple ότι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν οι πελάτες της. Έρχεται μετά να χτυπήσει παραπάνω την Ευρώπη με την αλλαγή του νομίσματος και η τιμή πάει στο θεό. Τόσα χρόνια που το νόμισμα άλλαζε ανάποδα μια μείωση δεν είδαμε. Ναι, η Apple καθορίζει την τιμολογιακή πολιτική της που είναι ιδιαίτερα υψηλή και πλέον αυξάνει επικίνδυνα και δεν έχει να κάνει με την οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...