Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλιές νέες τεχνολογίες εγω βλέπω ολα τα κιν απο δω και πέρα φθηνά ακριβά να συνεχίσουν να υιοθετούν σχήμα σπεκς κλπ μπας και!!!! Ολα τα σχήμα του 6 έχουν! Να δούμε ποιος θα ακολουθήσει με face id και χωρις home button να στολιστεί κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμένα χαλάει αισθητικά αυτο το κομματάκι που λείπει στο πάνω μέρος της οθόνης. Ειναι "σαν να εχει καεί" σε εκείνο το μέρος η οθόνη και να μη λειτουργεί. Δεν ξέρω αν θα το συνηθίσω αλλα προς το παρόν δε μου αρέσει καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ έτσι κι αλλιώς δε θα δίνες ουτε 200, όποτε μη χαλιεσαι τσάμπα

 

οι 9/10 που έχουν iphone βρίσκονται στις 30 του μήνα έξω από τράπεζες/ΕΛΤΑ για να πληρώσουν ΕΝΦΙΑ/ΔΕΥ κτλπ και εσένα σε πείραξε η αλήθεια που είπε .. όχι 300, όχι 200 αλλά ούτε 1€ δεν αξίζει να δώσει παραπάνω κάποιος που έχει τώρα το 7plus.

 

Συνεχίστε έτσι και κάντε μας πλούσιους .. εεε κάντε τους ήθελα να πω !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις γκόμενες πως θα ξεκλειδώνει όταν βγαίνουν και βάζουν ένα κουτί στόκο στην μούρη???δεν πρόσεξα αν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση,αυτό θα ταν καλό..κάτι που υπάρχει χρόνια σε άλλα κινητά...χωρίς μαλακίες από καινοτομία μηδέν..δεν υπάρχει κάτι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμένα χαλάει αισθητικά αυτο το κομματάκι που λείπει στο πάνω μέρος της οθόνης. Ειναι "σαν να εχει καεί" σε εκείνο το μέρος η οθόνη και να μη λειτουργεί. Δεν ξέρω αν θα το συνηθίσω αλλα προς το παρόν δε μου αρέσει καθόλου.

Bauhaus, Form follows function κτλ κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι apple boy αλλά το iPhone X, δε με συγκίνησε. Η πρόσοψη από θέμα αισθητικής είναι χάλια. Θα έπρεπε να τελειώνει σε μία ευθεία γραμμή, κι όχι οι αισθητήρες κάμερες κλπ να μπαίνουν μέσα στην οθόνη... Epic fail στο κομμάτι αυτό. Για το Face ID θέλω να δω μέχρι υπό ποια γωνία λειτουργεί, γιατί επίσης μου φαίνεται χαζό να πρέπει οπωσδήποτε να κοιτάς το κινητό κάθετα, να πρέπει να το σηκώσεις κλπ... Κι όπως κάθε νέα σειρά, θα αναμένουμε τα 8s, 8s plus & Xs (ή όπως αλλιώς το πει τεσπα). Η επιστροφή στη γυάλινη πλάτη είναι όλα τα λεφτά κι έπρεπε να έχει γίνει από πέρυσι... αυτά... παρεμένω με το 6s μέχρι και του χρόνου...

Όλη η ιδέα που ακούει στο όνομα iPhone 8 απλά καταρρέει με την οθόνη που ζητάς! Πολύ απλά δε θα χωρούσε πουθενά το Face ID (ουτε καν η κάμερα για selfies), αν πάλι χωρούσαν δε θα μπορούσαμε να μιλάμε για borderless οθόνη, αν πάλι δεν έβαζαν face id για χάρη της οθόνης που λες θα έπρεπε να υπάρχει εναλλακτικός τρόπος βιομετρικής αναγνώρισης (το iris scanning μπάζει από παντού, το touch id πλεον δεν μπορεί πλεον να αποτελεί θέμα συζήτησης για μία συσκευή που ανοίγει το δρόμο για τα επόμενα 10 χρόνια, αν πάλι το έβαζαν όπως παλιά στην οθόνη δε θα μπορούσαν να εγκαταλείψουν το home button άρα πάλι δε θα μπορούσαμε να μιλάμε για borderless οθόνη, αν έμπαινε πίσω σχεδιαστικά θα ήταν άσχημο και μη βολικό, αν είχε ενσωματωθεί κάτω από την οθόνη θα ήταν τόσο αργό ώστε να δυσφημιστεί η συσκευή κτλ κτλ). Η υιοθέτηση της οθόνης με τα ''αυτάκια'' όπως τα λένε, εμένα προσωπικά μου αρέσει, καθώς εκμεταλλεύται χώρο που μέχρι χθες ήταν bezels και τον χρησιμοποιεί για να μου δείχνει πληροφορίες ουδέτερης σημασίας (μπαταρία, σήμα δικτύου, ενεργό  wifi, ταχύτητα δεδομένων, ώρα) ενώ μέχρι χθες το status bar δεσμευε ωφέλιμο χώρο από την οθόνη... Οι εταιρίες με borderless οθόνες, έκαναν απλά μία βαρετή μετάβαση των οθονών στις νέες αναλογίες χωρίς να κερδίσουν ουσιαστικό χώρο για το χρήστη (βλέπε galaxy - το android status bar παραμένει εκεί μαζί με την home bar για τα πλήκτρα home,return, multitasking).. Tη δεδομένη χρονική στιγμή λοιπόν η apple έκανε την καλύτερη επιλογή. Όταν αργότερα ωριμάσει η τεχνολογία του touch id κάτω από την οθόνη, τότε θα έχετε και τα 2 και δεν θα παραπονιέστε.

Μονο εμένα χαλάει αισθητικά αυτο το κομματάκι που λείπει στο πάνω μέρος της οθόνης. Ειναι "σαν να εχει καεί" σε εκείνο το μέρος η οθόνη και να μη λειτουργεί. Δεν ξέρω αν θα το συνηθίσω αλλα προς το παρόν δε μου αρέσει καθόλου.

Προσπάθησε να την δεις με άλλο μάτι. Όταν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου δε θα έχεις την ίδια γνώμη το πιστεύω.

Oled?? Εδώ πάνε να το καταργήσουν οι άλλοι και η apple τώρα το ανακάλυψε

Σώπα ρε παιδί μου..

Και με τι θα το αντικαταστήσουν?

Καλά κάνεις και ρωτάς να μάθουμε και εμείς οι άσχετοι... :D

ποια ειναι η "καινοτομια" που το καθιστα "το μελλον του smartphone" ρε παιδια??η oled?η γυαλινη πλατη?

η ασυρματη φορτιση με qi standard? (αληθεια, πως επετρεψε η apple να χρησιμοποιηθει ανοιχτο προτυπο σε συσκευη της???)η διπλη καμερα?το face id που αντιγραφει τεχνολογια του kinect?η τα χαζο emoji??

προφανώς και η καινοτομία είναι τα animoji...μη λέμε τα αυτονόητα.. γίνεστε κουραστικοί.

Το επίπεδο του φόρουμ έχει πέσει στα ταρταρα! Apple haters τα 2/3 και γράφουν απλά για να κραξουν χωρίς κανένα λόγο. Κρίμα....Στα του τηλεφώνου τώρα, δεν είναι άσχημο από μπροστά τελικά. Άθλιο camera bump.. Επίσης με προβλημάτισε το πως θα λειτουργεί το "home button".. Αυτό που πουλάει καιρό τώρα η Apple είναι το smoothness και φοβάμαι ότι θα χάσει λιγο. Πάντως αν πάρεις το iPhone 8 και του βάλεις την οθόνη του x θα τα σπάει!!

Το θέμα είναι ότι δεν έχουν διορθωθεί εδώ και χρόνια.. Λες δε θα απαντήσω φέτος, έρχεται η apple, βγάζει θηρία στην αγορά, χαμός στο φόρουμ, ανακρίβειες ο ένας, επικίνδυνες γενικεύσεις ο άλλος, παραπληροφόρηση, υποπληροφόρηση, παντογνωσία στην Ελλάδα κτλ κτλ... Υπομονή..

Ούτε λόγος για προσωπικά δεδομένα πλέον... Face ID.. (αν και μάλλον αυτο το παιχνίδι έχει απο καιρό χαθεί)

Καμιά ουσιαστική καινοτομία..Σχεδιαστικά άκομψο..Πόση ώρα αφιέρωσαν στη παρουσίαση για emoji.. Η σκατουλα-emoji που γελούσε και έκλεγε με τις κινησεις του προσώπου έδινε και έπαιρνε.. Κρίμα..Όλο και λιγότερα μας ενθουσιάζει η apple 

Επιλογή του καθενός να πάρει συσκευή με βιομετρική αναγνώριση και φυσικά επιλογή του να την χρησιμοποιήσει.

Η χαρά των τρολλς θα γίνει το λάθος με το FACE ID, προβλέπω τουλάχιστον 300 σχόλια. Τα 290 θα είναι από μη χρήστες iPhone και στην ουσία θα επαναλαμβάνουν αυτά που λένε οι άλλοι και θα γελάνε μεταξύ τους.

Εγώ έχω έτοιμα σχόλια γιατί θα διαβάζουμε τα ίδια για τις επόμενες 100 σελίδες..

Καλή φάση το νέο iphone αλλα αν ήταν να έπαιρνα καινούριο τηλέφωνο τώρα θα προτιμούσα το s8 γιατί κοστίζει τα μισά

Το s8 είναι συσκευή 6 μηνών και σε λίγους μήνες θα βγει το επόμενο. Αντίστοιχο μοντέλο (σε τιμή) μπορείς να αναζητήσεις σε iPhone 7. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα και προιόντα με διαφορετική συμπεριφορά στην αγορά.

Θα κοιμάσαι και η γυναίκα σου θα ξεκλειδώνει το κινητό σου για έλεγχο :D

Και με το touch id μπορούσε δεν περίμενε το iPhone X !

πέφτει το κράξιμο για την αφαίρεση του touch id 

Το οποίο επίσης έκραζαν όταν μπήκε για πρώτη φορά στο 5S το μακρινό έτος 2013... Ωραίες εποχές.. Σε έκραζαν επειδή δεν το είχαν, μέχρι που το αντέγραψαν οι ανταγωνιστές της apple, τους βόλεψε και έπαψαν να νιώθουν εξαπατημένοι αγοραστές που τους κλέβουν τα προσωπικά δεδομένα...

χαχα Eχουν πολυ πλακα τελικα.Βρηκαν και την μερα τρομαρα τους...

Πλεον μιλάμε για αρρωστημένη συνήθεια..Κάθε χρόνο, τέτοιες μέρες όλοι οι haters ραντευού κάτω από αυτά τα άρθρα κλείνουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαρά των τρολλς θα γίνει το λάθος με το FACE ID, προβλέπω τουλάχιστον 300 σχόλια. Τα 290 θα είναι από μη χρήστες iPhone και στην ουσία θα επαναλαμβάνουν αυτά που λένε οι άλλοι και θα γελάνε μεταξύ τους.

 

Πότε πρόλαβαν οι άλλοι 10 και αγόρασαν το X; :D Α, δεν το αγόρασαν... απλά επαναλαμβάνουν αυτά που λένε οι άλλοι και τον παίζουν μεταξύ τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εδώ που έφτασαν οι ανταγωνιστές της εννοείς (σε τιμολογιακή πολιτική) πράγματι είναι καλή τιμή.

 

 

Να βρε αγράμματοι γιατί η Apple χρεώνει πολύ - την αναγκάζει η Samsung, δεν θέλει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ktlk21

Παιδια μην κράζετε την Αpple γτ εδω τους πληρωνουν..!!!Σβηνουν και ποστ οταν δεν τους αρεσει..!!!

 Δεν μας πληρώνουν, μας ακριβοπληρώνουν.. Μην εκτοξεύεις ανακρίβειες..

Να βρε αγράμματοι γιατί η Apple χρεώνει πολύ - την αναγκάζει η Samsung, δεν θέλει.

Ό,τι πεις.. Πλήρωσε τώρα 1000 ευρώ για το galaxy note 8 που είναι value for money, κάνει τα ίδια με το iphone και κοστίζει το 1/2 της τιμής του.. Δεν τα λέω εγώ αλλά κάποιοι άλλοι,που εμφανίζονται μέχρι σήμερα με περιττή σοφία και συνεχίζουν το παραμύθι που κατασκεύασαν πριν 10 χρόνια (το 2007 με το πρώτο iphone).

*Μάθε να εκφράζεσαι και να σέβεσαι τους κανόνες του forum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

140 δολαρια το κομματι κοστισε (και καλα) η super amoled retina diplay στην apple, 200 δολαρια πανω στον τελικο καταναλωτη και δωρο το beta state face recognition μαζι με ενα τσουβαλι emoticons, sold out to Χ.

 

Οι ανθρωποι διδασκουν επιχειρηματικοτητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχει σχέση με αυτόματο ξεκλείδωμα μπορεί κάλιστα να χρησιμοποιθει για να ξεκλειδωσουν το κινητό χωρίς την θέληση σου. Επίσης όλα τα βιοτικά δεδομένα/Faceprints και ειδικά του Facebook μπορούν να δωθούν αβέρτα σε ξένες κυβερνήσεις. Όσο ποιο έξυπνα γίνονται τα κινητά τόσο χαζεύει ο κόσμος. Είμαι Computeρας εδώ και 30+ χρόνια και ορισμένα δεδομένα δεν θα τα εμπιστευτούν ποτέ σε Bitlockers η οτιδήποτε δεν είναι Open Source

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...