Προς το περιεχόμενο

QUEST SLIMBOOK II 14,1" GTN1408 win 10 drivers


themis1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/3/2020 στις 10:07 ΜΜ, tsofras είπε

Linux έχει καταφέρει κανείς να βάλει? Το έχει πάρει η γυναίκα μου όταν δούλευε στα public και το μηχάνημα σέρνεται.

Κάνω boot με Ubuntu αναγνωρίζει τα πάντα αλλά κολλάει στις installation πάντα

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλη διανομη?

Μόλις πέρασα lubuntu και το μηχάνημα πετάει (σε σχέση με πριν) αν θέλει κάποιος ας το δοκιμάσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/4/2020 στις 8:42 ΜΜ, tsofras είπε

Μόλις πέρασα lubuntu και το μηχάνημα πετάει (σε σχέση με πριν) αν θέλει κάποιος ας το δοκιμάσει

Ποια έκδοση lubuntu? Επίσης ο ήχος παίζει; Κ από τα ενσωματωμένα ηχεία και από την έξοδο audio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ktsolkas είπε

Ποια έκδοση lubuntu? Επίσης ο ήχος παίζει; Κ από τα ενσωματωμένα ηχεία και από την έξοδο audio?

Τελευταία έκδοση (19.10 νομίζω) από έξοδο δεν δοκίμασα από ηχεία παίζει κανονικά και το WiFi και το Bluetooth

Η γυναίκα μου έχει ενθουσιαστεί εκεί που περιμένε κάνα 5λεπτο να ανοίξει και συνέχεια με τα updates που έκανε πόσες ώρες τώρα το μηχάνημα πετάει, είναι πλέον λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι με lubuntu το μηχανάκι πάει τρένο!

επισης έκανα πλήρη εγκατάσταση texlive και την χώρεσε και έμεινε κ αρκετός χώρος ελεύθερος.

οποτε αν κάποιος είναι σε φάση να το πετάξει ας το ξανασκεφτεί και του περάσει Linux. Για τα βασικά είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2020 στις 9:56 ΠΜ, themis1983 είπε

καλημέρα,

οποίος θέλει για τον ήχο drivers βρήκα άκρη ας μου στείλει μήνυμα  

σου έστειλα pm , αν μπορείς να δόσεις κάποιο link...ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/4/2020 στις 5:40 ΜΜ, AGGANIS13 είπε

Παλια ειχα βαλει clean windows αλλα τωρα δεν θυμαμαι τι αλλαγες εκανα στο bios για να μπορει να bootαρει απο usb

Θυμάται κανεις?

στην εκκίνηση (όταν δεις το logo) , πατάς F2...μέσα από το bios μετά πας στη δεύτερη καρτέλα (boot) και στο κάτω μέρος διαλέγεις την επιλογή που θες

Επεξ/σία από Jimakos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2020 στις 5:01 ΜΜ, Thanasis0021 είπε

Εκανα και εγω φορματ δεν μπορω με τιποτα να κανω εγκατασταση το wifi εσυ απλα πηρες τον φακελο εκανες install restart και ηταν ολα εναξει?

το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω. Βρεθηκε λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, μολις το καταφερα! εβαλα του σωστους drivers για τον ηχο. Η εταιρια βαζει μεσα ολους τους drivers για ολα τα μοντελα και γι αυτο μπερδευεται και περναει αλλον. Λοιπον οι σωστοι drivers για quest slimbook Plus 14.1( GTN1408) ειναι: ES8316AudCodec και intel SST Audio(WDM). Για εμενα τουλαχιστον επαιξαν ολα(wifi κτλ) και τα κατεβασα απο εδω το gold πακετο:

http://support.quest.gr/questpc/drivers.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 23/4/2020 στις 1:23 ΜΜ, souvli είπε

Γεια σας, μολις το καταφερα! εβαλα του σωστους drivers για τον ηχο. Η εταιρια βαζει μεσα ολους τους drivers για ολα τα μοντελα και γι αυτο μπερδευεται και περναει αλλον. Λοιπον οι σωστοι drivers για quest slimbook Plus 14.1( GTN1408) ειναι: ES8316AudCodec και intel SST Audio(WDM). Για εμενα τουλαχιστον επαιξαν ολα(wifi κτλ) και τα κατεβασα απο εδω το gold πακετο:

http://support.quest.gr/questpc/drivers.aspx

αυτο εχω κανει αλλα παλι δεν δουλεύει..δεν μπορω να καταλαβω

94702712_869174503577611_5041455465565782016_n.jpg

Επεξ/σία από Alexandrap12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε uninstall και ξανά βάλε από την αρχή αυτούς τους drivers που έβαλες...το ίδιο είχα πάθει κι εγώ τους έβγαλα και με εγκατάσταση ξανά δούλεψε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...