Προς το περιεχόμενο

Facebook: Νέα δοκιμαστική λειτουργία Instant Videos για υλικό που “προφορτώνεται” μέσω Wi-Fi


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Facebook δοκιμάζει ένα νέο χαρακτηριστικό, το οποίο θα επιτρέπει στους χρήστες να παρακολουθούν χωρίς καμία καθυστέρηση επιλεγμένα βίντεο στην πλατφόρμα.

Κάτι που επίσης θα σημαίνει πως, αν δεν συνδέονται εκείνη τη στιγμή στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi, δεν θα χρειάζεται να ξοδεύουν ΜΒ από το mobile “πακέτο” τους.

 

Η λειτουργία ονομάζεται Instant Videos και, όπως φαίνεται, αναλαμβάνει να “κατεβάσει” στη συσκευή επιλεγμένα βίντεο, όταν αυτή συνδέεται σε Wi-Fi. Η δοκιμή της εντοπίστηκε από το The Next Web και στη συνέχεια επιβεβαιώθηκε από το TechCrunch.

 

Με τα Instant Videos, το Facebook θα μπορούσε να αυξήσει την παρακολούθηση οπτικοακουστικού περιεχομένου, καθώς οι χρήστες δεν θα χρειάζεται να περιμένουν καθόλου για να “φορτωθεί” αυτό στη συσκευή τους. Επίσης, θα λύσει τα χέρια σε όσους δεν θέλουν γι’ αυτό τον σκοπό να ξοδεύουν ΜΒ από τη mobile σύνδεσή τους, αφού τα βίντεο θα έχουν ήδη “κατέβει” μέσω Wi-Fi.

 

Link.png Site: Verge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας φτάνει δηλαδή που κρατάει γύρο στο 1GB cache τώρα γα κατεβέζει και βίντεο και θα τρώει και μπαταρία... τουλάχιστον να έχει τρόπο να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία για όσους δεν έχουν θέμα με τα mb...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ευχαριστώ!!! η εφαρμογή άλλωστε έχει σβηστεί εδώ και καιρό και χρησιμοποιώ το Friendly (για Android) που είναι όντως friendly!!!! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος που δεν χαλάω ιδιαίτερα τα mb<100/μήνα με το φοιτητικό μου εδώ και 6 χρόνια έχω κρατήσει (vodafone) πάνω απο 10gb (μου δίνει 200mb το μήνα) και δεν με νοιάζει ότι και να χαλάσει απο δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ευχαριστώ!!! η εφαρμογή άλλωστε έχει σβηστεί εδώ και καιρό και χρησιμοποιώ το Friendly (για Android) που είναι όντως friendly!!!! ;)

Με έσωσες. Το Friendly είναι απίστευτα ποιο γρήγορο. Έκανα Uninstall το Facebook και το Messenger και νόμιζα οτι είχα καινούργιο κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έσωσες. Το Friendly είναι απίστευτα ποιο γρήγορο. Έκανα Uninstall το Facebook και το Messenger και νόμιζα οτι είχα καινούργιο κινητό.

 

καλά το έκανες!!! :)

 

Το messenger το ξαναέβαλα δυστυχώς επειδή του έλειπαν κάποια πράγματα από το friendly, όπως τα αυτοκόλλητα...

 

Γενικά φοβερή εφαρμογή το Friendly!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...