Προς το περιεχόμενο

Μικρότερες μπαταρίες έχουν τα iPhone 8 και iPhone 8 Plus από τα προηγούμενα μοντέλα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορω με πια λογικη να πουλανε καινούργιο κινητο με μικρότερη μπαταρία + να ζητανε επιπλέον 100$ για να εχεις quick charge εφόσον είναι ήδη overpriced συνολικά ??

 

Κατι μου λεει οτι θα πεσουν κι αλλα αρνητικά σχολια (οπως με τον cook που έλεγε οτι τα προϊόντα τους δεν ειναι μονο για τους πλούσιους)

Για την ακρίβεια ζητάνε:

 

29W USB C Power Adapter (59€)

USB C to Llightning Cable (29€)

 

Σύνολο 88€ άκου εκεί 100€ :P

 

(Εκτός αν έχει αγοράσει κάποιος USB-C Macbook οπότε θα τον έχει αλλά και πάλι θα χρειαστεί το καλώδιο)

 

Μην το ψάχνεις, ο Cook δεν ξέρω με τι λογική σκέφτεται.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαρτύριο της σταγόνας περνάμε εμείς που έχουμε "κολλήσει " με το iOS ...

Κάθε χρόνο δίνει όλο και λιγότερα η εταιρεία στα καινούργια μοντέλα ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι εγώ είμαι με ένα 6 plus 16 gb , και συνέχεια στα κόκκινα από θέμα χωρητικότητας λογικά είμαι μονόδρομός για το 8 plus, στο X κάτι με χαλάει και δεν μπορώ να εντοπίσω τι είναι , ίσως το σχήμα της οθόνης ίσως οτι είναι πάρα πολύ glossy η όλη κατασκευή του.. και φυσικά η έλλειψη touch id. Οπότε το αποκλείω. 

η αλήθεια έιναι οτι σκέφτομαι και το 7 Plus... θα δω τελικές τιμές και βλέπουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια ζητάνε:

 

29W USB C Power Adapter (59€)

USB C to Llightning Cable (29€)

 

Σύνολο 88€ άκου εκεί 100€ :P

 

(Εκτός αν έχει αγοράσει κάποιος USB-C Macbook οπότε θα τον έχει αλλά και πάλι θα χρειαστεί το καλώδιο)

 

Μην το ψάχνεις, ο Cook δεν ξέρω με τι λογική σκέφτεται.

Με τη λογικη του χρηματος :P τωρα θα την μαθουμε την apple? :P

 

Εγω πιστευω οτι σκεφτεται το εξης: "Αφου ειχες κουμπαρε να δωσεις 1200 ευρω για το iphone X, τι ψυχη εχουν τα 88 ευρω για εναν φορτιστη και καλωδιο?"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακόμα το iPhone 4, που αγόρασα το 2010 όταν πρωτοβγήκε. Δουλεύει τέλεια και έχει σχεδόν τα πάντα. Έχω πάρει και ένα φθηνό Android για dev. Θα κοιτάξω το 2020 για νέο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Bildanos. Όταν βλέπεις τόσα αρνητικά σχόλια από τους insomniacs που είναι χρόνια χρήστες του ios, δεν σηκώνει υποστήριξη :D

Έτσι για να σε πικάρω λίγο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@Bildanos. Όταν βλέπεις τόσα αρνητικά σχόλια από τους insomniacs που είναι χρόνια χρήστες του ios, δεν σηκώνει υποστήριξη :D

Έτσι για να σε πικάρω λίγο :P

 

Μπα δεν έχω θέμα! Έχω εξηγήσει γιατί θα το πάρω το Χ. Αν όμως μου έδινες ένα S8 με iOS, δεν θα έλεγα όχι. Ή ένα Χ με lcd οθόνη στα 120Hz χωρίς bezel στο κάτω μέρος και ένα μόνο bezel πάνω για τους αισθητήρες, πάλι θα το προτιμούσα από το τωρινό Χ και την OLED οθόνη. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω. Οκ το a11 έχει μικρότερη κατανάλωση , θα ήταν κακό να αφήσουν την ίδια και να κραταει παραπάνω μπαταρία ? Έπρεπε να την ρίξουν και αυτή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι διαφωνω εντελως μαζι σου αν ηθελαν σιγουρα θα μπορουσαν να το επαναφερουν, αλλα μην ξεχνας πως ο κυριος λογος αφαιρεσης του jack δεν ηταν μονο ο χωρος αλλα και η αδιαβροχοποιηση!

 

Οι υπόλοιπες δηλαδή που έχουν και jack δεν έχουν δηλαδή αδιάβροχοποίηση? Η άμεση αντίπαλος της apple πάντως, η samsung, έχει(για πόσο καιρό δεν ξέρω ακόμα) . Mfi λοιπόν για να τσιμπάει και από τον τελευταίο Κινέζο κάνα χιλιάρικακι (μπροστά πάντα, σαν τις π...) αφού τολμάει και φτιαχνει βύσμα με lighting port. Απορω πως τις ξέφυγε το πρότυπο ασύρματης φορτισης και έβαλε qi. Μάλλον το έχουν υιοθετήσει κατά πολύ τα Starbucks.

Επίσης διαβασα καλά? Δεν θα έχει τον γρήγορο φορτιστή μέσα στην συσκευασια? Τουλάχιστον η "αλλη" τρισκαταρατη σου πιάνει τον πωπο με τον noτε στην προπαραγγελια αλλά σου δίνει όλο το πακέτο και το dex μαζί.... Νυσαφι πια και έχουμε και τους μεν και τους δε να μας λένε τόσο κάνει και άμα σου αρέσει και δεν είναι όλες οι αγορές ελλαδισταν. Βλέπω αντιδράσεις για τιμές στις λέγομενες ανεπτυγμένες οικονομίες και από αρθρογράφους και στα φορά.

Υγ:sick(not) Κατοχος εταιρικού 6s, προσωπικού S7 edge.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...