Προς το περιεχόμενο

“Απάτη” χαρακτήρισε το Bitcoin ο επικεφαλής της JP Morgan


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι τελευταίο ..... Αν δεν ζήσεις σε μια εποχή ανταλλαγής προϊόντων ποτέ δε θα καταλάβεις την αξία που έχει σε αυτή τη ζωή να παράγεις κάτι για να επιβιώσεις !!!! Τα bitcoin είναι για τους τεμπέληδες .-

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς κάποιοι στην κατοχή είχαν σιτάρι στα αμπάρια και σώθηκε αρκετός κόσμος ....... Αν είχαν bitcoins θα είχαμε αφανιστεί !!! Οι εποχές αλλάζουν , το ότι εξελιχθήκαμε τεχνολογικά δε σημαίνει ότι δε μπορούμε να γυρίσουμε 75 χρόνια πίσω..... και τότε θα κλάψουν μανούλες !!!! Μη ξεχνάτε το bitcoin δεν είναι χρυσός να σου το ανταλλάξει κάποιος για ενα κιλό ψωμί . Μακάρι όμως να μην έρθουν τέτοιες εποχές για τα παιδιά μας .... Η τουλάχιστον ας μη βάλουμε το χέρι μας να ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις .-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Steve σε 3 μηνύματα τα είπε όλα.

.αυτή είναι η πραγματικότητα, όλα τα άλλα είναι παπατζες.

 

Αρχηγέ Steve οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι αμουστακα παιδάκια και δεν καταλαβαίνουν αυτά που έγραψες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Υπαρχει ενα κουμπακι που λεει επεξεργασια, αν δεν το βλεπεις τοτε απαντας απο την αρχικη, πηγαινε στο φορουμ "Νεα" και εκει μεσα θα βρεις την ειδηση οπου επιτρεπει την επεξεργασια του μηνυματος.

 

Οταν λες για τους τεμπεληδες εννοεις να κλεισουν ολα τα χρηματιστηρια του κοσμου και να κανουν κατι πιο παραγωγικο ας πουμε τα κεφαλαια; Μαλλον δεν εχεις ιδεα τι γινεται με το btc.

 

Panoskatos τι ακριβως εγραψε; Οτι το bitcoin ειναι αερας; Γιατι, το χρημα τι ειναι; Νουμερακια στους servers ειναι και οποιος εχει τον πιο πολυ χρυσο κερδιζει. Τι σχεση εχει η ανταλλακτικη οικονομια με το btc; Καλυτερα να ασχοληθεις να μαθεις για πιο λογο επεστρεψε ο χρυσος στη Γερμανια τα τελευταια 3 χρονια (και για πιο λογο δεν στελνουν και τον υπολοιπο απο τις ΗΠΑ) γιατι σε βλεπω να τρεχεις να αγορασεις btc.

 

Ρε καταλαβαινετε τι γραφετε ή πετατε οτι σας ερθει στο κεφαλι για να το παιξετε εξυπνοι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Υπαρχει ενα κουμπακι που λεει επεξεργασια, αν δεν το βλεπεις τοτε απαντας απο την αρχικη, πηγαινε στο φορουμ "Νεα" και εκει μεσα θα βρεις την ειδηση οπου επιτρεπει την επεξεργασια του μηνυματος.

 

Οταν λες για τους τεμπεληδες εννοεις να κλεισουν ολα τα χρηματιστηρια του κοσμου και να κανουν κατι πιο παραγωγικο ας πουμε τα κεφαλαια; Μαλλον δεν εχεις ιδεα τι γινεται με το btc.

 

Panoskatos τι ακριβως εγραψε; Οτι το bitcoin ειναι αερας; Γιατι, το χρημα τι ειναι; Νουμερακια στους servers ειναι και οποιος εχει τον πιο πολυ χρυσο κερδιζει. Τι σχεση εχει η ανταλλακτικη οικονομια με το btc; Καλυτερα να ασχοληθεις να μαθεις για πιο λογο επεστρεψε ο χρυσος στη Γερμανια τα τελευταια 3 χρονια (και για πιο λογο δεν στελνουν και τον υπολοιπο απο τις ΗΠΑ) γιατι σε βλεπω να τρεχεις να αγορασεις btc.

 

Ρε καταλαβαινετε τι γραφετε ή πετατε οτι σας ερθει στο κεφαλι για να το παιξετε εξυπνοι;

Εσυ είσαι ενας Predator Kill και πραγματικά φοβαμαι να διαφωνησω μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω σε κρυπτονομισματα για την ώρα αγόρασα btc και μετά αρκετά νομίσματα βάζοντας κάποια ευρώ στο καθένα. Δεν θα τα πάρω θα τα αφήσω αρκετό καιρό και ότι γίνει. Τα έχω σε wallet κάθε νομίσματος σε usb. Έβαλα χρήματα που δεν έχω θέμα να τα χάσω και βλέπω μακροπροθεσμα πόσο μπορεί να φτάσουν μιας και το μέλλον βρίσκεται εδώ. Αν κάποια στιγμή αξίζουν 2 3 χιλιάρικα αυτά που έχω θα κάνω τα μισά bitcoin μέσω bittrex θα τα στείλω στο blockchain και μετά στην τράπεζα ή θα κάνω κάποια αγορά από ελληνικό κατάστημα που υποστηρίζει bitcoin. Η προμήθεια είναι μικρη μην σε απασχολεί.

 

Έτσι. Όλοι να βάλουμε καμία 300αρια ευρώ, να αβγατισουν και να γίνουν κάνα τριχιλιαρο να κονομησουμε.

 

Χωρίς προστιθέμενη αξία πως αβγατιζουν, μόνα τους? Ρε παιδιά αν αυτό δεν είναι φούσκα και πυραμίδα, τι άλλο είναι? Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Όλοι να βάλουμε καμία 300αρια ευρώ, να αβγατισουν και να γίνουν κάνα τριχιλιαρο να κονομησουμε.Χωρίς προστιθέμενη αξία πως αβγατιζουν, μόνα τους? Ρε παιδιά αν αυτό δεν είναι φούσκα και πυραμίδα, τι άλλο είναι? Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.

Σωστα, πρωτη φορα βλεπω πυραμιδα στη ζωη μου, το Χ.Α. ηταν χαμοσπιτο που εγινε παλατι, το ιδιο και τα ακινητα στις ΗΠΑ, το ιδιο και η GS το 2008.... Να παρει! Δεν αγοραζω! Οποιος ξερει κερδιζει, δεν εχει καμμια διαφορα με τα απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς κάποιοι στην κατοχή είχαν σιτάρι στα αμπάρια και σώθηκε αρκετός κόσμος ....... Αν είχαν bitcoins θα είχαμε αφανιστεί !!! Οι εποχές αλλάζουν , το ότι εξελιχθήκαμε τεχνολογικά δε σημαίνει ότι δε μπορούμε να γυρίσουμε 75 χρόνια πίσω..... και τότε θα κλάψουν μανούλες !!!! Μη ξεχνάτε το bitcoin δεν είναι χρυσός να σου το ανταλλάξει κάποιος για ενα κιλό ψωμί . Μακάρι όμως να μην έρθουν τέτοιες εποχές για τα παιδιά μας .... Η τουλάχιστον ας μη βάλουμε το χέρι μας να ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις .-

Οχι ολοι δυστυχώς...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγήστε μου λίγο γιατί μερικά πράγματα δεν τα πιάνω .

Αν είναι απάτη όπως λέει ο ίδιος γιατί έκανε trade σημέρα το bitcoin?

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμήσω και θα προτιμάω το νόμισμα είτε υλικό είτε ψηφιακό που έχει φτιαχτεί από τράπεζα. Δυστυχώς το bitcoin το εμπιστεύτηκα μία φορά αλλά πλέον έχει καταντήσει γελοίο να πρέπει να κατεβάσω 20+ gb δεδομένων,να τρώω bandwidth και ενέργεια μόνο για να έχω ένα πορτοφόλι και αν θέλω να κάνω αγορές πρέπει να πληρώσω ένα minimum αντίτυμο .Εκτός αν βάλω τα λεφτά μου σε κάποια άγνωστης ασφάλειας τράπεζα bitcoin και τραβάω λεφτά από εκεί πιο γρήγορα και εύκολα.

 

Ας το χρησιμοποιήσουν αυτοί που έχουν την όρεξη. Το λέω και θα το ξαναλέω, το bitcoin χρησιμοποιείται κατά κόρον από τον υπόκοσμο και όχι τον νορμάλ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει ακόμα τον λόγο που διαφωνείτε.Όπως και με όλα τα νομίσματα, έτσι και με το bitcoin, η αξία του έγκειται στο γεγονός ότι κάποια εκατομμύρια κόσμος το έχει αποδεχθεί ώς μέσο συναλλαγών. Συν το ότι αξία στο bitcoin, δίνει η ίδια η τεχνολογία πίσω από το bitcoin. Για να το χαβαλεδιάσω λίγο. Ένας από τους λόγους που πάει να καταργηθεί το φυσικό χρήμα είναι το γεγονός ότι όταν κάνεις συναλλαγή με φυσικό χρήμα, ο εγκέφαλος την καταλαβαίνει ως κάτι επώδυνο.Με το πλαστικό χρήμα,δεν παίζει αυτό. Έχουμε μόνο την χαρά της κατανάλωσης.
Δεν λέω να αγοράσετε ή να μην αγοράσετε btc ή κάποιο άλλο κρύπτονόμισμα. Αλλά μην είστε τραχανοπλαγιάδες. Διαβάστε λίγο πριν επενδύσετε και σίγουρα διαβάστε πολύ πριν γράψετε την άποψη σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...