Προς το περιεχόμενο

Βρετανία: Δωρεάν φωτοβολταϊκά σε 800.000 φτωχά νοικοκυριά για ετήσια εξοικονόμηση έως €270 από τους λογαριασμούς ρεύματος


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι πηγε να κανει ο ομπαμα αλλα θα το ξεκανει ο τραμπ οσονούπω.Ας μην έκοβε δολαριο κατα βουληση ο αμερικανος και θα σου λεγα εγω.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κακό είναι ότι εσύ δε διέθεσες 2 λεπτά για να διαβάσεις το επιχείρημά σου πριν μιλήσεις, προτίμησες τις ανοησίες των ΜΜΕ.

 

Poverty alone does not necessarily qualify someone for Medicaid.

Εγώ σπούδασα/δούλεψα 7 χρόνια εκεί, παίζει και να ξέρω καλύτερα απο εσένα. Αν και όταν φτάσεις στο ίδιο επίπεδο, τότε τα ξαναλέμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σπούδασα/δούλεψα 7 χρόνια εκεί, παίζει και να ξέρω καλύτερα απο εσένα. Αν και όταν φτάσεις στο ίδιο επίπεδο, τότε τα ξαναλέμε.

Το γύρισες σε προσωπική επίθεση επειδή πιαστηκες να πετάς μπαρούφες ενώ το παιζες έξυπνος;

Αυτό το επίπεδο απέκτησες στο αμερικα 7 χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γύρισες σε προσωπική επίθεση επειδή πιαστηκες να πετάς μπαρούφες ενώ το παιζες έξυπνος;

Αυτό το επίπεδο απέκτησες στο αμερικα 7 χρόνια!

Ναι. Και είναι αρκετό για να πληρώνει κατι τζαμπατζιδικα παράσιτα σαν και σένα, οπότε ραψτο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

butthearted much?

Δεν περιμένω να βγάλω άκρη με άτομα που θεωρούν οτι οι άλλοι τους χρωστάνε. Το Indymedia σε φωνάζει, μην τους αφήνεις να περιμένουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμένω να βγάλω άκρη με άτομα που θεωρούν οτι οι άλλοι τους χρωστάνε. Το Indymedia σε φωνάζει, μην τους αφήνεις να περιμένουν.

Πότε είπα ότι θεωρώ ότι κάποιος μου χρωστάει;

Που κολλάει το indymedia;

Τι έγινε στην Αμερική mtsalla; Μίλα σε παρακαλώ βγαλτο από μέσα σου, ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε είπα ότι θεωρώ ότι κάποιος μου χρωστάει;

Που κολλάει το indymedia;

Τι έγινε στην Αμερική mtsalla; Μίλα σε παρακαλώ βγαλτο από μέσα σου, ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ;

Με κάνανε άνθρωπο. Υπεύθυνο, straight, ειλικρινή, εργατικό, τέτοια πράγματα. Pay my own way. Το Indymedia είναι ακριβώς το αντίθετο. Για δωρεάν δεν μιλούσες πριν? Έχει στην Αμερική μπόλικο, εγώ που έζησα εκεί είδα τα "κόλπα", εσυ προφανώς οχι, ξέρεις οτι διαβάζεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει ότι βγάζεις εσύ νόημα, τπτ άλλο

Και εσύ βγάζεις, αν ήξερες τι απάτη παίζει με Medicare/Medicaid/Foodstamps/Social Security/Benefits, πόσοι παίρνουν μια ζωή δωρεάν χωρίς να δίνουν. Αν δεν θες fair enough, αλλά μην πας να μου δείξεις τα αμπελοχώραφα μου. Peace.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μόνο εμετός μου έρχεται με τα σχόλια ορισμένων εδώ. Αν δεν τρολλάρουν και δεν κάνουν πλάκα ορισμένοι είμαστε για τα πανηγύρια σαν χώρα και σαν λαός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην Αγγλία έχουν χρήμα και τους περισεύει , καλά κανουν και τα επενδύουν σε οτιδήποτε.

Δηλαδή καλύτερα θα ήταν να τα έχουν στις τράπεζες να αυγατίζουν;

Στην Γερμανία που δεν έχουν ήλιο τους επιδοτούν τους ηλιακούς θερμοσύφωνες. Έχετε δεί κάτι τέτοιο εδώ στην Ελλάδα, που έχουμε τον περισσότερο Ήλιο στην Ευρώπη και από τους καλύτερους κατασκευαστές ηλιακών θερμοσύφωνων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην Αγγλία έχουν χρήμα και τους περισεύει , καλά κανουν και τα επενδύουν σε οτιδήποτε.

Δηλαδή καλύτερα θα ήταν να τα έχουν στις τράπεζες να αυγατίζουν;

Στην Γερμανία που δεν έχουν ήλιο τους επιδοτούν τους ηλιακούς θερμοσύφωνες. Έχετε δεί κάτι τέτοιο εδώ στην Ελλάδα, που έχουμε τον περισσότερο Ήλιο στην Ευρώπη και από τους καλύτερους κατασκευαστές ηλιακών θερμοσύφωνων;

λέγετε εξοικονομω κατ οικον και έχουν βάλει παααρα πολλοι ηδη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε πολύ μπροστά εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε εξέλιξη; Δεν κόβουν το ρεύμα σε φτωχές οικογένειες και κάνουν διακανονισμό του ποσού που δεν πληρώθηκε μέχρι το 2035!!!

 

Αυτο ακριβως .Αν και εχω μια ενσταση  ως προς  το  φτωχες,μαλλον προς το τσαμπατζηδες φερνουν .

Και εδω η ΔΕΗ μας κλεβει κυριολεκτικα

Ειναι δυσκολο να σε κλεβει η ΔΕΗ ,μαλλον "εμεις"  την κλεβουμε   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...