Προς το περιεχόμενο

Εργονομική καρέκλα γραφείου!!!


Looter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, είδα το θέμα και είπα να γράψω εδώ για να μην ανοίγω καινούριο θέμα. Είμαι 1.75 ύψος, 88 κιλά.
Θέλω να επενδύσω σε μια καλή καρέκλα γραφείου, λόγω το ότι κάθομαι καθημερινά 6-10 ώρες σε αυτή. Οι δύο συγκεκριμένες φαίνεται να έχουν πάρει καλές κριτικές. https://www.caseking.de/en/noblechairs-epic-gaming-chair-black-gagc-039.html ή https://www.caseking.de/en/noblechairs-icon-gaming-chair-black-platinum-white-gagc-086.html
Ποια από τις δύο θα προτείνατε ή κάποια άλλη?
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω και εγώ για καρέκλα μιας και έχω αλλάξει μέχρι τώρα 3, η πρώτη που είχα έσπασε την είχα χρόνια μια μικρή από τις παιδικές, η δεύτερη που πήρα από το praktiker 60Ε χάλασε η μποτίλια αέρα και κατεβενε όταν καθόμουν, και η τρίτη που έχω χάλασε η δερματίνη  και κολανε ολα τα πλαστικά πάνω μου, σκέφτομαι τώρα να πάω σε αυτό το κατάστημα το sigma είναι καλό κατάστημα; από τιμές πως είναι;  εκτός αν έχετε κάτι άλλο να μου πείτε θέλω να είναι ύφασμα η καρέκλα και όχι κάτι άλλο επίσης όχι πάνω από 50 με 60Ε  είμαι ύψος 1,67 και 78 κιλά, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από gaming καρέκλες.

Δεν έχουν καμία σχέση με εργονομία.

Δείτε τα brands που αναφέρω τα οποία είναι top και αν βρείτε έστω και μια gaming τύπου να μου γράψετε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα και είπα ότι ένας "γνωστός" (ο Looter δηλαδη) πήρε προσφατα μια καρέκλα από εκεί, θέλω κι εγώ, μπλα μπλα και τελικα βρήκα μια γαμάτη αλλά ξεφύγαμε πολύ στα λεφτά, για τα οποία με ενημέρωσαν αφού είχα φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε οι τιμές μαρκε είναι όντως αρκετά ακριβές.

Εγώ γράφω ξεκάθαρα ότι πήρα εκθεσιακό μοντέλο από την αντιπροσωπεία της Steelcase.

Όταν έφτασα να βλέπω την ergohuman του πλαισίου στα 649,το είχα πάρει απόφαση ότι θα ανέβω παραπάνω αν χρειαστεί για να πάρω μια επώνυμη και σοβαρή καρέκλα από τα brands που αναφέρω.

 

Σε όλες αυτές τις εταιρίες συνήθως πας και βλέπεις τις καρέκλες και σου στέλνουν προσφορά με email για το setup που επιθυμείς.

 

Συγνώμη αν έγινε κάποια παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σώπα!!

 

εγώ έτσι κάθομαι ψιλοξάπλα και σε όποιον αρέσει (γιατί δεν αρέσει) το θέμα είναι να έχεις τουλάχιστον μια καρέκλα που να πέφτει η πλάτη, διαφορετικά υπάρχει κλάμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά την πήρα και παρόλο που έτσουξε οικονομικά μου αρέσει πολύ.

 

Ποια πήρες τελικά φίλε μου;

Αν κάθεσαι πολλές ώρες λόγω δουλειάς σε αυτή θα τα βγάλει τα λεφτά της , μην ανησυχείς.

Με γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Στις 12/10/2017 στις 12:42 ΠΜ, Looter είπε

Δυστυχώς αυτό δεν παίζει. Από αγγλία έψαχνα που παίζουν νορμάλ τιμές σε Herman Miller , Steelcase , Humanscale αλλά τα μεταφορικά ήταν ΘΑΝΑΤΟΣ και το άφηνα ως δεύτερη επιλογή αν εδώ Ελλάδα δεν έβρισκα λύση.

Φίλε δεν έχω ιδέα και δεν έχω και καμία διάθεση να κάνω και διαφήμιση. Απλά έγραψα την εμπειρία μου μετά από αρκετή αναζήτηση και ταλαιπωρία. Έχε υπόψιν ότι η αντιπροσωπεία της Steelcase ΔΕΝ πουλάει λιανική , μόνο με τιμολόγιο.

Πήγα και την είδα σε έκθεση τη συγκεκριμένη. Καλύτερα μια 2nd hand ergohuman σε εγγύηση. Λείπουν βασικές ρυθμίσεις όπως το μπρος-πίσω του μαξιλαριού που κάθεσαι και η ρύθμιση της στήριξης της μέσης. Αν έχεις κάτσει σε Herman Miller , Steelcase , Humanscale και Ergohuman , θα σου φανεί πολύ φτωχή.

Καλημέρα,

Εχω αγοράσει εδώ και 6 μήνες την Reflex D από τον Δρομέα και είμαι εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κατασκευής και τις ρυθμίσεις του:

https://eshop.dromeas.gr/διευθυντικά-καθίσματα/138-reflex-d.html

Σίγουρα έκατσες σε αυτό το κάθισμα; Η έδρα της καρέκλας ρυθμίζεται μπρος-πίσω, οι βραχίονες πάνω-κάτω, μπρος-πίσω, περιστροφικά καθως και η πλάτη της! Δεν ξέρω για ποιες ρυθμίσεις παραπάνω  αναφέρεσαι ότι λείπουν όμως εγώ συνιστώ ανεπιφύλακτα το κάθισμα για πολύωρη εργασία.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...