Προς το περιεχόμενο

Εργονομική καρέκλα γραφείου!!!


Looter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 29/09/2021 at 19:40, aizensama24 said:

Κανονικός, 1.70 ύψος και κανά 70αρι κιλά? 

Πρέπει να πω ότι είχα πιο παλιά μία καρέκλα της esmarket η οποία ήταν στο ίδιο στυλ (gaming chair) και ήταν φρικτή, με σακάτεψε άσχημα σε βαθμό που λέω ότι δεν θα ξαναπάρω τέτοιο είδος καρέκλας αλλά αυτή τώρα που έχω για κάποιο μυστήριο λόγο που δε μπορώ να εξηγήσω είναι κλάσεις ανώτερη, νιώθω πολύ ωραία για ώρες πάνω της και έχω πραγματικά σοβαρά θέματα με καρέκλες.

Ποιό μοντέλο dragonwar πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, swstost είπε

Ποιό μοντέλο dragonwar πήρες?

https://www.skroutz.gr/s/28930327/Dragon-War-GC-004-Καρέκλα-Gaming-Κόκκινη.html

Ήθελα να πάρω αυτή με τα 130Ε αλλά μου είπανε ότι δεν την έχουνε και μου στείλανε αυτή με τα 155Ε χωρίς να με χρεώσουν περισσότερα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Χρειάζομαι καρέκλα γραφείου με μπάτζετ 200€ περίπου και δε ξέρω από που να αρχίσω. Να ψάξω στο ίντερνετ ή να πάω από τα γνωστά καταστήματα να δοκιμάσω? Υπάρχει σε αυτό το μπάτζετ κάποια vfm? Είδα πχ να αναφέρετε συχνά η Marcus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καθότι σε αναζήτηση και γω και επειδή τυνχάνει να έχω μια επιδότηση από την εταιρεία που εργάζομαι για τα παρακάτω είδη, θα ήθελα την άποψή σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Από καρέκλες οι επιλογές είναι οι:

1) Sedus | Quarterback | Τσαούσογλου (tsaoussoglou.com)
2) Profim | Xenon net | Τσαούσογλου (tsaoussoglou.com)
3) EKA Hellas | Product | Series 1
4) Let's B Flexible Office & Task Chair - Steelcase

Από γραφεία:
1) EKA Hellas | Product | Kalidro
2) EKA Hellas | Product | Height Adjustable Standing Desk

Καθότι πιστεύω ότι γραφείο μπορώ να βρω καλύτερο και σε καλύτερη τιμή, προσανατολίζομαι νομίζω περισσότερο στην αγορά καρέκλας, ωστόσο όλες οι προτάσεις είναι δεκτές.

Έχει μήπως κάποιος εμπειρία από τις καρέκλες Sedus & Profim? Όσο και να έψαξα δυστυχώς δεν βρήκα πολλές πληροφορίες...
Επίσης, από Steelcase, ποια από τις 2 θα προτέινατε? Βρίσκω αρκετά καλά λόγια για την Series 1, ωστόσο με φοβίζει λίγο το γεγονός ότι φαίνεται "μικρή" και ότι η πλάτη της δεν φτάνει αρκετά ψηλά.
Η Let's B από την άλλη, δεν μου αρέσει τόσο εμφανησιακά και δεν βρήκα πολλές πληροφορίες από reviews κλπ. Είναι λες και την έχουν αποσύρει ένα πράμα ή απλά δεν πούλησε τόσο...
Πληροφοριακά είμαι 1,70 και 85 κιλά και εργάζομαι τουλάχιστον 8-10 ώρες καθημερινά, οπότε θα ήθελα κάτι το οποίο να μου παρέχει όσο καλύτερη στήριξη/άνεση γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για καρέκλες με καλή στήριξη και καλή κατασκευή για την τιμή τους κοιτάξτε Blitzwolf από bangood. Πολλά μοντέλα, πολλές κριτικές. Στο εύρος τιμής 80-150 ευρώ έχει πολλές επιλογές και είναι από ευρωπαϊκές αποθήκες οπότε σε καμία βδομάδα θα την έχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποια άποψη για την παρακάτω καρέκλα;

https://www.dromeas.gr/προϊοντα/καθισματα/διευθυντικά/sense-d/

To κόστος της νομίζω είναι 500-600 ευρώ. Θα τα έδινα αλλά και μια πιο οικονομική λύση δεν θα με χάλαγε.

Ψάχνω κάτι καλό για το γραφείο στο σπίτι μου. Γράφω ώρες στην καρέκλα ανάλογα με τις μέρες.

Από τον επαγγελματικό μου χώρο έχω καλή εμπειρία από καρέκλες dromeas όχι τις διευθυντικές. Επίσης επιδή ζω επαρχάι σκέφτομαι και το support, καθώς εδώ υπάρχει αντιπρόσωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα επίγει να αγοράσω μια καρέκλα γραφείου για το σπίτι λόγω του ότι δουλευω remote και την βγάζω με μια απλή καρεκλα γραφείου των 40€. Έχει κάποιος άποψη για τις παρακάτω;

https://www.skroutz.gr/s/34670009/Καρέκλα-Διευθυντική-με-Ανάκλιση-και-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Reflex-D-Ν-21670-Μαύρο-Dromeas.html

https://www.skroutz.gr/s/27043114/Καρέκλα-Γραφείου-Comfort-03-Plus-II-Μαύρη-Nec.html

https://www.skroutz.gr/s/10126895/Καρέκλα-Γραφείου-με-Ανάκλιση-Comfort-01-Plus-Μαύρη-Nec.html

 

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την δεύτερη απ αυτές που αναφέρεις περίπου 10 μήνες, την αγόρασα από lysishop για τον ίδιο λόγο όπως και συ και την χρησιμοποιώ καθημερινά έκτοτε. Γενικά πολύ ευχαριστημένος από την αγορά. Πολύ αναπαυτικό κάθισμα, πολλές ρυθμίσεις, δεν τρίζει και ήρθε συναρμολογημενη επαρχία με έξτρα σετ ροδακια. Αν δε κάνω λάθος είναι η μοναδική απ τις καρέκλες Nec που έχει αρνητική κλίση πλάτης κάτι για το οποίο ήμουν πολύ σκεπτικός στην αρχή αλλά μόλις έκατσα συνειδητοποίησα πόση υποστήριξη παρέχει στην πλάτη ακόμα και όταν εργάζομαι σε όρθια θέση ή και κάπως σκυφτός. Με ξεκουράζει απίστευτα. Στην αρχή ήθελα να αγοράσω την Comfort plus 1 αλλά με κέρδισε το παραπάνω χαρακτηριστικό. Επίσης η Comfort plus 1 έχει πάρα πολύ μεγάλο κάθισμα το οποίο σε μένα προσωπικά δε χρειάζεται λόγω σωματότυπου (1.83m, ~ 80kg), ίσα ίσα που θεωρώ ότι θα μου επέτρεπε να κάθομαι πιο συχνά σε λάθος στάση κάτι που δε γίνεται με την 3 τουλάχιστον τόσο συχνά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι άβολη. Έχουν κάτσει κι άλλοι στην καρέκλα μου και μου είπαν ότι δε τους βόλεψε γιατί τους έσπρωχνε μπροστά. Βέβαια δεν ήταν ρυθμισμένη η καρέκλα για τα κιλά τους, οπότε θα σου έλεγα ότι πριν αποφασίσεις να περάσεις μια βόλτα από κάποιο κατάστημα και να τις δοκιμάσεις αν έχεις την δυνατότητα γιατί και γω για άλλη πήγαινα και άλλη πήρα. Τέλος, όσον αφορά το συγκεκριμένο κατάστημα πολύ εξυπηρετικό και ευγενικό προσωπικό. Αυτά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/1/2021 στις 10:26 ΜΜ, gbras είπε

Βγάζω φτυάρι γιατί με ενδιαφέρει και εμένα η συγκεκριμένη, παίρνει αρκετά καλά reviews στο skroutz αν και προβληματίζομαι για την αντοχή της στο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Βγάζω φτυάρι γιατί με ενδιαφέρει και εμένα η συγκεκριμένη, παίρνει αρκετά καλά reviews στο skroutz αν και προβληματίζομαι για την αντοχή της στο χρόνο.

Την αγορασα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος. Δεν θα την προτεινα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nzeppos είπε

Ευχαριστώ, νομίζω μου αρκεί σε πρώτη φάση. Να ρωτήσω όμως γιατί;

το μαξιλαρι ειναι πολυ σκληρο σαν να καθεσαι σε ξυλο. Η πλατη δεν ειναι αναπαυτικη καθολου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...