Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανω Τουμπα - Θεσσαλονικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθω να βρω προτασεις vdsl στην ανω τουμπα αλλα καμια απο τις γνωστες εταιριες δεν υποστηριζει, περαν της wind που απο οτι διαβαζω μαλλον χαμενος θα βγω (παροχη απο Α/Κ). Επεσε το ματι μου πανω σε μια εταιρια, την HCN που βλεπω εχει 30/10 (down/up) στα 25 ευρω. Γνωριζει κανεις για την συγκεκριμενη να με ενημερωσει σχετικα με την αξιοπιστια της; Υπαρχει καποια αλλη προταση για vdsl στην Ανω Τουμπα που μου εχει ξεφυγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Προσπαθω να βρω προτασεις vdsl στην ανω τουμπα αλλα καμια απο τις γνωστες εταιριες δεν υποστηριζει, περαν της wind που απο οτι διαβαζω μαλλον χαμενος θα βγω (παροχη απο Α/Κ). Επεσε το ματι μου πανω σε μια εταιρια, την HCN που βλεπω εχει 30/10 (down/up) στα 25 ευρω. Γνωριζει κανεις για την συγκεκριμενη να με ενημερωσει σχετικα με την αξιοπιστια της; Υπαρχει καποια αλλη προταση για vdsl στην Ανω Τουμπα που μου εχει ξεφυγει;

http://www.insomnia.gr/topic/439395-hcn-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7/

 

Oι ταχυτητες τους ειναι οτι λενε , απλα εχεις αναμονη κανα μηνα στη καλυτερη εκτος αν εχει και αλλος στην οικοδομη σου οπου γινεται αμεσα η συνδεση

 

Το σκεφτομουν να παω αλλα εχουν θεμα με το δημο πυλαιας , και ειναι σχετικα ακριβοι ειδικα αν αναλογιστεις οτι δεν προσφερουν δωρεαν λεπτα για κλησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφερει η αναμονη τοσο αρκει να εχει λογικες τιμες εγκαταστασης.


Γενικως αξιζει να παω στην HCN; Ειμαι στην vodafone και δινω γυρω στα 24 ευρω τον μηνα για 24αρα συνδεση (απο την οποια ειμαι ευχαριστημενος αφου συγχρονιζω στα 16,3mbps) και απεριοριστα σταθερα, και σκεφτομαι να αλλαξω προγραμμα και να αφησω μονο το ιντερνετ (δεν μου χρειαζεται το τηλεφωνο, με καλυπτει το φοιτητικο πακετο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η HCN εχει τελος εγκαταστασης τα 40 ευρω (στα πακετα fiber σε χρεωνει εξτρα αν θελεις τηλεορραση και wifi)

η γραμμες ειναι οτι πληρωνεις περνεις απο οτι λενε η εξηπηρετηση ειναι λιγο δυσκολο να βγαλεις ακρη (ειδικα σαββατοκυριακα και αργιες) βεβαια δεν ειμαι πελατης για να μπορω να στο πω με σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HCN εχει τελος εγκαταστασης τα 40 ευρω (στα πακετα fiber σε χρεωνει εξτρα αν θελεις τηλεορραση και wifi)

η γραμμες ειναι οτι πληρωνεις περνεις απο οτι λενε η εξηπηρετηση ειναι λιγο δυσκολο να βγαλεις ακρη (ειδικα σαββατοκυριακα και αργιες) βεβαια δεν ειμαι πελατης για να μπορω να στο πω με σιγουρια

Αξιζει θεωρεις απεναντι στις γνωστες εταιριες για ιντερνετ μονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αξιζει θεωρεις απεναντι στις γνωστες εταιριες για ιντερνετ μονο;

αν σε ενδιαφερει καθαρα το ιντερνετ πιστευω αξιζει εδω στην ανω τουμπα-γυρω απο τον κοτσοβολο παντως εχει αρκετες νεες καμπινες εδω και καιρο ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος έχει βάλει και αυτός hcn στην άνω Τούμπα και δεν έχει κανένα θέμα με τη γραμμή του. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι με το WiFi και το ρουτερ. Πολλές φορές δεν συνδέονται οι συσκευές και το φτιάχνει με ένα restart.

 

Πάντως ισχύει το ότι έχει μεγαλώσει η υποστήριξη vdsl στη Τούμπα. Βέβαια από όσο γνωρίζω προς Αγία Βαρβάρα ακόμα δεν υπάρχει δυνατότητα από κανένα παροχο. Αλλά πάνω προς τα Κωσταντινουπολιτικα είμαστε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που μενω Αγια βαρβαρα με Διαγορα κλαιω με μαυρο δακρυ :'( . Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για hcn. Θα παω το Σαββατο να ρωτησω στην ιδια την εταιρια.. Οσο για το ρουτερ εχω ενα tdw8970 Tp link και θα χρησιμοποιησω αυτο (το δικο τους σαν modem θα το χω μιας και δεν πιανει vdsl το ρουτερ μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω που μενω Αγια βαρβαρα με Διαγορα κλαιω με μαυρο δακρυ :'( . Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για hcn. Θα παω το Σαββατο να ρωτησω στην ιδια την εταιρια.. Οσο για το ρουτερ εχω ενα tdw8970 Tp link και θα χρησιμοποιησω αυτο (το δικο τους σαν modem θα το χω μιας και δεν πιανει vdsl το ρουτερ μου)

Δεν έχω ασχοληθεί με τα modem τους αλλά σίγουρα δεν είναι vdsl adsl, αν εννοείς να βάλεις το δικό σου για WiFi δεν ξέρω αν γίνεται πολύ πιθανών να έχουν κλειδωμένο στο δικό τους modem δυνατότητες bridge κτλ αλλιώς δεν βλέπω λόγο να χρεώνουν έξτρα την εγκατάσταση wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί με τα modem τους αλλά σίγουρα δεν είναι vdsl adsl, αν εννοείς να βάλεις το δικό σου για WiFi δεν ξέρω αν γίνεται πολύ πιθανών να έχουν κλειδωμένο στο δικό τους modem δυνατότητες bridge κτλ αλλιώς δεν βλέπω λόγο να χρεώνουν έξτρα την εγκατάσταση wifi

Οταν παω να ρωτησω στην εταιρια θα μαθω και για το wifi. Ειδα χρεωσεις ασυρματης εγκαταστασης 85 ευρω (αν ειναι δυνατον). Οπως και να χει δεν νομιζω οτι εχω αλλη λυση vdsl στην περιοχη μου οποτε θα το σκεφτω σοβαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

@GiwrgosP- επειδη ηρθε τεχνικοσ του οτε πριν κατι μερεσ σπιτι μου και τον ρωτησα περι του θεματοσ vdsl τουμπα μου ειπε πωσ καπου στα χριστουγεννα θα ειναι διαθεσιμο στην περιοχη  ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, drxpz είπε

@GiwrgosP- επειδη ηρθε τεχνικοσ του οτε πριν κατι μερεσ σπιτι μου και τον ρωτησα περι του θεματοσ vdsl τουμπα μου ειπε πωσ καπου στα χριστουγεννα θα ειναι διαθεσιμο στην περιοχη  ....

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Και εγώ εκεί το περίμενα με όλα αυτά που διάβαζα. Αντε να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστούγεννα 2021 μήπως εννοούσε; Εδώ δεν έχει σκαφτεί ούτε εκατοστό πώς θα είναι έτοιμο μεσα σε 3 μήνες; Πότε θα γίνουν τα σκαψήματα, οι τοποθετήσεις οι ηλεκτροδοτήσεις κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

Χριστούγεννα 2021 μήπως εννοούσε; Εδώ δεν έχει σκαφτεί ούτε εκατοστό πώς θα είναι έτοιμο μεσα σε 3 μήνες; Πότε θα γίνουν τα σκαψήματα, οι τοποθετήσεις οι ηλεκτροδοτήσεις κλπ;

Πες τα😂. Πιστεύω του χρόνου τέτοια εποχή θα αναβαθμιστεί η περιοχή καθώς η Vodafone έχει πάρει 12 μήνη παράταση στα σχέδια της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...