Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv go player δεν παίζει στο pc


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις πήγα να μπω απ το πσ μου

Untitled.png

9 λεπτά πριν, JeSter_D είπε

Για να γίνει η επαληθεύση όταν παίζεις σε άλλο wifi, η συσκευή που θα δεις tv go θα πρέπει να στείλει sms. Οπότε μόνο κινητό η τάμπλετ με sim στο όνομα του κατόχου του OteTv

Επίσης for the record, δοκίμασα να δω απο το κινητό μου( στο οποίο βλέπω απο παντού)  σε wifi hotspot απο αλλη συσκευή το tv go μου έριξε άκυρο.

 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι; πηγα να το δοκιμασω με το κινητο μου και μου λεει αποστολη δωρεαν sms(δεν θυμαμαι αν εχω βαλει το δικο μου η του πατερα μου), παταω ναι και μου πεταει το ιδιο μηνυμα με το πσ

3 λεπτά πριν, JeSter_D είπε

Ήταν σίγουρο το άκυρο :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, splanis είπε

γιατι; πηγα να το δοκιμασω με το κινητο μου και μου λεει αποστολη δωρεαν sms(δεν θυμαμαι αν εχω βαλει το δικο μου η του πατερα μου), παταω ναι και μου πεταει το ιδιο μηνυμα με το πσ

Πέρα απο το ότι πρέπει να είναι στο όνομα του πατέρα σου, πρέπει επίσης να είναι και δηλωμένο στην υπηρεσία CosmoteTvGo. 

Μπορούν να δηλωθούν μέχρι και 2 νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JeSter_D είπε

Πέρα απο το ότι πρέπει να είναι στο όνομα του πατέρα σου, πρέπει επίσης να είναι και δηλωμένο στην υπηρεσία CosmoteTvGo. 

Μπορούν να δηλωθούν μέχρι και 2 νούμερα.

αρα και απο πσ για να μπεις πρεπει το ονομα της γραμμης να ειναι στο ονομα του κατοχου του cosmotetv? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2018-03-25.png.39d65f86540caf4bb79abf6a73edec7b.png

Για να το καταλάβεις καλύτερα.

Εγώ μπορώ να μπω απο πισι η non sim tablet μόνο στο wifi του συγκεκριμένου σπιτιού και μόνο, και απο συσκευές με σιμ πρέπει να είναι τα 2 νούμερα που έχω δηλώσει.

Μaximum συσκευών που μπορώ να έχω δηλωμένες = 2

Δεν μπορούν όμως να βλέπουν ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα ύπαρχει κάποιος τρόπος να το κάνω να δουλέψει στην τβ μου, με κάποιο καρτοκινητο κοσμοτε στο ονομα του πατερα μου και android box?

17 λεπτά πριν, JeSter_D είπε

2018-03-25.png.39d65f86540caf4bb79abf6a73edec7b.png

Για να το καταλάβεις καλύτερα.

Εγώ μπορώ να μπω απο πισι η non sim tablet μόνο στο wifi του συγκεκριμένου σπιτιού και μόνο, και απο συσκευές με σιμ πρέπει να είναι τα 2 νούμερα που έχω δηλώσει.

Μaximum συσκευών που μπορώ να έχω δηλωμένες = 2

Δεν μπορούν όμως να βλέπουν ταυτόχρονα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τάμπλετ έχω μια μπακατέλα αλλά πως θα το συνδέσω στην τβ εξαλλου; δεν θα κοπει το σήμα; 

αν πάρω ένα box(που να παιρνω σιμ, αν υπαρχει;) ας πούμε το κάνω unroot και το συνδεσω με ιντερνετ παιζει να δουλψει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JeSter_D είπε

Για να γίνει η επαληθεύση όταν παίζεις σε άλλο wifi, η συσκευή που θα δεις tv go θα πρέπει να στείλει sms. Οπότε μόνο κινητό η τάμπλετ με sim στο όνομα του κατόχου του OteTv

Επίσης for the record, δοκίμασα να δω απο το κινητό μου( στο οποίο βλέπω απο παντού)  σε wifi hotspot απο αλλη συσκευή το tv go μου έριξε άκυρο.

Άρα ο καλύτερος τρόπος είναι με κινητό που να είναι δηλωμένο, και να κάνω κατοπτρισμό οθόνης με Miracast ( δεν διαθέτει η tv μου οπότε άκυρο ) ή Google Cast ή με καλώδιο hdmi. 

Τον σταθερό υπολογιστή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω by pass τους ελέγχους τους και να τον χρησιμοποιώ με ξένη σύνδεση ίντερνετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, geortsaki είπε

Άρα ο καλύτερος τρόπος είναι με κινητό που να είναι δηλωμένο, και να κάνω κατοπτρισμό οθόνης με Miracast ( δεν διαθέτει η tv μου οπότε άκυρο ) ή Google Cast ή με καλώδιο hdmi. 

Τον σταθερό υπολογιστή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω by pass τους ελέγχους τους και να τον χρησιμοποιώ με ξένη σύνδεση ίντερνετ. 

οχι δεν παίζει by pass

miracast δοκιμασμένο, hdmi δε νομίζω να δουλέψει

Επεξ/σία από JeSter_D
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με TV-BOX δουλεύει μια χαρά αν είσαι συνδεδεμένος με dsl της γραμμής OTE που έχεις δηλώσει, αρκεί να του κάνεις unroot ή να του κρύψεις το root με κάποιο πρόγραμμα τύπου suhide. Με miracast εμένα πάλι δεν μου δουλεύει, πως το κατάφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/25/2018 στις 10:08 ΜΜ, geortsaki είπε

Αν συνδέσω το κινητό, το οποίο παίζει με διαφορετικό WiFi από το την σταθερή κύρια σύνδεση,  με καλώδιο hdmi στην τηλεόραση θα μπορέσει να το αναπαράγει ή θα το καταλάβει και θα σταματήσει την αναπαραγωγή του προγράμματος ; 

Δεν μπορεί να παίξει με άλλο πάροχο πλην της Cosmote. Είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία, δεν θα λειτουργήσει.

Στις 3/25/2018 στις 11:05 ΜΜ, JeSter_D είπε

Για να γίνει η επαληθεύση όταν παίζεις σε άλλο wifi, η συσκευή που θα δεις tv go θα πρέπει να στείλει sms. Οπότε μόνο κινητό η τάμπλετ με sim στο όνομα του κατόχου του OteTv

Επίσης for the record, δοκίμασα να δω απο το κινητό μου( στο οποίο βλέπω απο παντού)  σε wifi hotspot απο αλλη συσκευή το tv go μου έριξε άκυρο.

Μπορεί να παίξει και σε συσκευές χωρίς υποδοχή για κάρτα sim μόνο αν είναι στο δίκτυο της Cosmote το wi-fi.

Στις 3/25/2018 στις 11:14 ΜΜ, splanis είπε

μολις πήγα να μπω απ το πσ μου

Untitled.png

Λογικά συνδέεσαι από άλλο πάροχο...ή δεν έχεις ενεργό πακέτο με δεδομένα (ΜΒ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...