Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv go player δεν παίζει στο pc


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, JeSter_D είπε

Πρώτη φορά το ακούω, δοκίμασε τελείως uninstall το app και βαλτο πάλι

Εκανα μεχρι και format ,και παλι τα ιδια .

Λογικα καποιο bug του app , αλλα δεν εχει αναφερει καποιος κατι παρομοιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τι συσκευή παρακολουθείς;  Το app το δουλεύω απο την έναρξη και σε αρκετές συσκευές δεν έχει βγάλει ποτέ κάτι τέτοιο

Επεξ/σία από JeSter_D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε laptop HP , και γω αρκετο καιρο το παρακολουθω χωρις κανενα  προβλημα , το τελευταιο 3μηνο εχω θεμα .

32 λεπτά πριν, JeSter_D είπε

Σε τι συσκευή παρακολουθείς;  Το app το δουλεύω απο την έναρξη και σε αρκετές συσκευές δεν έχει βγάλει ποτέ κάτι τέτοιο

Σε laptop HP , και γω αρκετο καιρο το παρακολουθω χωρις κανενα  προβλημα , το τελευταιο 3μηνο εχω θεμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά έχω για pc το app του cosmote tv go, μόνο που η ποιότητα εικόνας που μου δίνει είναι κάτω του μετρίου. Έχω πάει και στην επιλογή του app (στο γρανάζι) όπου αλλάζω την ανάλυση από auto σε 720p και όμως είναι και πάλι χαμηλή η ποιότητα απεικόνισης. Είναι πιξελιασμένη η εικόνα και σε καμία περίπτωση 720p. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Το pc είναι συνδεδεμένο με το router μέσω καλωδίου και όχι wifi, προκειμένου να έχω την όσο το δυνατόν καλύτερη σύνδεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostasfil είπε

Παιδιά έχω για pc το app του cosmote tv go, μόνο που η ποιότητα εικόνας που μου δίνει είναι κάτω του μετρίου. Έχω πάει και στην επιλογή του app (στο γρανάζι) όπου αλλάζω την ανάλυση από auto σε 720p και όμως είναι και πάλι χαμηλή η ποιότητα απεικόνισης. Είναι πιξελιασμένη η εικόνα και σε καμία περίπτωση 720p. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Το pc είναι συνδεδεμένο με το router μέσω καλωδίου και όχι wifi, προκειμένου να έχω την όσο το δυνατόν καλύτερη σύνδεση. 

Η εφαρμογή ξεκινάει το στριμάρισμα σε χαμηλή ανάλυση και βελτιώνεται μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα συνήθως, ανάλογα με την ταχύτητα του internet. Αν η ταχύτητα σου είναι πολύ χαμηλή ή κατεβάζεις με μεγάλες ταχύτητες τότε ενδέχεται να παραμείνει χαμηλή και η ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, micos000 είπε

Η εφαρμογή ξεκινάει το στριμάρισμα σε χαμηλή ανάλυση και βελτιώνεται μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα συνήθως, ανάλογα με την ταχύτητα του internet. Αν η ταχύτητα σου είναι πολύ χαμηλή ή κατεβάζεις με μεγάλες ταχύτητες τότε ενδέχεται να παραμείνει χαμηλή και η ανάλυση.

Απολύτως κατανοητό και φυσιολογικό αυτό που αναφέρεις. 

Ναι ξεκινάει σε πολύ πολύ χαμηλή ανάλυση, όμως ακόμα κι όταν φτιάχνει, δεν είναι ποτέ πεντακάθαρο. 

Αυτό που συμβαίνει δεν έχει σχέση με την σύνδεση. Μου παίζει το Cosmote go πιξελιασμένο και αμέσως μετά βάζω netflix και έχω πεντακάθαρο 1080p. Γι' αυτό λέω ότι δεν είναι θέμα σύνδεσης.

Και το πιο περίεργο  είναι ότι πέρυσι που έπαιξε ο Αντετοκούμπο στο all star game του nba, είχαν ξεκλειδώσει για όλους το cosmote tv go, σε μορφή προσφοράς και προώθησης, για εκείνο το σαββατοκύριακο. Και κατά τη διάρκεια αυτής της προσφοράς θυμάμαι ότι έπαιζε πεντακάθαρα! Και τώρα, τόσους μήνες μετά, που το έχουν απελευθερώσει το app σε pc, μου παίζει θωλούλι... 

Ερώτηση: Δηλαδή εσένα παίζει τόσο καθαρά όσο το netflix για παράδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα δε μου δουλεύει το app στα windows εδώ και 6-7 μήνες. Από τότε δηλαδή που πήρε το λάπτοπ την 1809 και το πρόβλημα είναι γενικό κθώς δε δουλεύει η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση των 10. Έχω στείλει και email αλλά ακόμα δεν το διόρθωσαν.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasfil είπε

Απολύτως κατανοητό και φυσιολογικό αυτό που αναφέρεις. 

Ναι ξεκινάει σε πολύ πολύ χαμηλή ανάλυση, όμως ακόμα κι όταν φτιάχνει, δεν είναι ποτέ πεντακάθαρο. 

Αυτό που συμβαίνει δεν έχει σχέση με την σύνδεση. Μου παίζει το Cosmote go πιξελιασμένο και αμέσως μετά βάζω netflix και έχω πεντακάθαρο 1080p. Γι' αυτό λέω ότι δεν είναι θέμα σύνδεσης.

Και το πιο περίεργο  είναι ότι πέρυσι που έπαιξε ο Αντετοκούμπο στο all star game του nba, είχαν ξεκλειδώσει για όλους το cosmote tv go, σε μορφή προσφοράς και προώθησης, για εκείνο το σαββατοκύριακο. Και κατά τη διάρκεια αυτής της προσφοράς θυμάμαι ότι έπαιζε πεντακάθαρα! Και τώρα, τόσους μήνες μετά, που το έχουν απελευθερώσει το app σε pc, μου παίζει θωλούλι... 

Ερώτηση: Δηλαδή εσένα παίζει τόσο καθαρά όσο το netflix για παράδειγμα;

Σε Win7 & El Capitan ισχύει αυτό που αναφέρθηκε.

Στο ξεκίνημα παίζει αχνά και σε δευτερόλεπτα η εικόνα καθαρίζει. Με αυξομείωση της ταχύτητας όμως πολλές φορές οριακά εμφανίζει εικόνα σε 480p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kormos είπε

Σε Win7 & El Capitan ισχύει αυτό που αναφέρθηκε.

Στο ξεκίνημα παίζει αχνά και σε δευτερόλεπτα η εικόνα καθαρίζει. Με αυξομείωση της ταχύτητας όμως πολλές φορές οριακά εμφανίζει εικόνα σε 480p.

Αυτό ακριβώς αντιμετωπίζω φίλε μου κι εγώ . Συμβαίνει και σε άλλους δηλαδή... Να δούμε πότε θα το φτιάξουν. Γιατί αφού μπορείς να δώσεις 720p (είχε δώσει τότε με την προσφορά), γιατί να μην το δίνεις; Δύστροπη cosmote γαμώτο... 

 

9 ώρες πριν, micos000 είπε

Εμένα δε μου δουλεύει το app στα windows εδώ και 6-7 μήνες. Από τότε δηλαδή που πήρε το λάπτοπ την 1809 και το πρόβλημα είναι γενικό κθώς δε δουλεύει η εφαρμογή στην τελευταία έκδοση των 10. Έχω στείλει και email αλλά ακόμα δεν το διόρθωσαν.

Και εμένα σταμάτησε να παίζει μετά από ένα update των win 10 και για τον λογο αυτό έκανα roll back σε προηγούμενη έκδοση πριν το συγκεκριμένο update και ξανάπαιξε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα σας παιδια και απο εμενα.. εγω το προβλημα που αντιμετοπίζω είναι οτι δεν μπορω καθόλου να ανοιξω την εφαρμογή ,στο λαπτοπ ασχετα με το που ειμαι 

εκτος εντος wifi παταω την εφαρμοφη βγαινει για λιγο η κλεψύδρα και μετα δεν κάνει τίποτα..

ξέρει κανεις γιατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει το app στα 10άρια στην έκδοση 1803 και είναι γνωστό το πρόβλημα αλλά η cosmote στην cosm(ote)ara της. Δεν ξέρω στην 1809 αν άλλαξε κάτι γιατί δνε την πήρε ακόμα το λάπτοπ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 7 εχω.. και το πρόβλημα μέχρι πρόσφατα ήταν οτι άνοιγε και κολλούσε.. θεώρησα σωστό να το σβήσω και αν ξανακάνω download και απο τότε δεν  ανοίγει καν.

ούτε στα 7 παίζει...

καλά αυτό για την comote ... ξαναπές το... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά..παίζει κανονικά το tv go σε οποιαδήποτε πλατφόρμα λάπτοπ, σταθερό, τάμπλετ, τηλέφωνο.. αν δεν φορτώνει στο σταθερό όπως συνέβη με το δικό μου το πρόβλημα είναι των cookies.. μπαίνοντας στο ιστορικό τα διαγράφεις..κάνεις απεγκατασταση το πρόγραμμα, restart το pc.. μπαίνεις έπειτα στην σελίδα otetvgo.gr κατεβάζεις ξανά , εγκατάσταση και δουλεύει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giannis- xxx είπε

Καλησπέρα παιδιά..παίζει κανονικά το tv go σε οποιαδήποτε πλατφόρμα λάπτοπ, σταθερό, τάμπλετ, τηλέφωνο.. αν δεν φορτώνει στο σταθερό όπως συνέβη με το δικό μου το πρόβλημα είναι των cookies.. μπαίνοντας στο ιστορικό τα διαγράφεις..κάνεις απεγκατασταση το πρόγραμμα, restart το pc.. μπαίνεις έπειτα στην σελίδα otetvgo.gr κατεβάζεις ξανά , εγκατάσταση και δουλεύει.. 

Σε τι windows είσαι; Σε εμένα δούλευε κανονικά στα 10άρια μέχρι την 1709. Με το που πήρε την 1803 και μετά έπαψε να δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...