Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv go player δεν παίζει στο pc


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά,
Είχα εδώ και 3 μήνες εγκατεστημένο το cosmote tv go στο desktop μου και όλα ήταν μια χαρά.
Εδώ και μία εβδομάδα δεν παίζει.... Για την ακρίβεια, πάει να φορτώσει ο player, αλλά τελικά παραμένει σε μαύρη οθόνη.
Στις 2 άλλες συσκευές που το έχω εγκατεστημένο, παίζει κανονικά (είναι 2 unroot tv boxes).
Έχω κάνει uninstall, έχω αλλάξει browser, το 13888 δεν έχει ιδέα...
Μήπως έχει κάποιος να προτείνει κάτι;
Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, φορτώνει ο player (το παράθυρο που περιμένεις να δείξει εντός αυτού το πρόγραμμα) αλλά παραμένει αιωνίως στο μαύρο

Για ποιον λόγο το έχουν τόσο δύσχρηστο; Τόσα πολλά κλειδώματα πρέπει να βάλουν; Δεν γίνεται να πατάς ένα κανάλι και να δείχνει το πρόγραμμα έτσι απλά;

Έλεος. Έχει βρει κάποιος μήπως κάποια λύση στο θέμα του μαύρου που δείχνει στον cosmotetvgo player;

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, glenngould είπε

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, φορτώνει ο player (το παράθυρο που περιμένεις να δείξει εντός αυτού το πρόγραμμα) αλλά παραμένει αιωνίως στο μαύρο

Για ποιον λόγο το έχουν τόσο δύσχρηστο; Τόσα πολλά κλειδώματα πρέπει να βάλουν; Δεν γίνεται να πατάς ένα κανάλι και να δείχνει το πρόγραμμα έτσι απλά;

Έλεος. Έχει βρει κάποιος μήπως κάποια λύση στο θέμα του μαύρου που δείχνει στον cosmotetvgo player;

Ευχαριστώ

Καλημέρα φίλε,
Εγώ να ξέρεις, ακόμα δε βρήκα λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Με windows 7 sp1. Οι προδιαγραφές του λάπτοπ είναι οκ, αλλά κάνω εγκατάσταση πάει να φορτώσει και μένει εκεί. Μου έδωσε τον κωδικό ένας φίλος , πληρώνει 5 ευρώ και θα έβλεπα και εγώ, αλλά δεν το κόβω!!!! Στην αρχή δεν το κατ3βαζε ούτε ο ίντερνετ ςξπλορερ , ούτε ο φιρεφοξ. Μετά έβαλα τον chrome έκανα την λήψη και την εγκατάσταση, αλλά δεν ανοίγει. Εννοείται απεγκαταστησα και εγκαταστησα, καθαρίζοντας ιστορικό κτλ κτλ. Τίποτα!!!! Ψάχνω καμιά παλιά έκδοση και δεν μπορώ να βρω, υπάρχουν κάπου μαζεμένες, μπας και πάω 1-2 πίσω και κάνω δουλειά?

Αν δεν βρω άκρη σκέφτηκα κάτι περίεργο. Αν κατεβάσω την εφαρμογή για το κινητό, υπάρχει κανείς τρόπος να δίνω σημα σε ένα λάπτοπ? Διότι στο λάπτοπ δεν την ανοίγει όπως προείπα.

 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από anarchy79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το tvgo παίζει μόνο σε μια συσκευή και δεν μπορείς να το μοιραστείς. Αλλαγή σε συσκευή μπορείς να κάνεις μια φορά τον μήνα αν δεν κάνω λάθος.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο στην υπόθεση,είναι οτι ενώ παίζει τα υπόλοιπα κανάλια κανονικά σε HD ,το πρόβλημα ουσιαστικά παρουσιάζεται στα cosmotesports κανάλια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

καλησπερα παιδια , καντε uninstall τον player και κατεβαστε την  update εκδοση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αφού είναι το θέμα ανοιχτό θα γράψω εδώ το πρόβλημα μου.Εχω ενα hp elitebook 8540w και αποφάσισα να τρέξω εκεί το tv go και να το έχω μαζί στην άδεια μου στο εξωχικο.

Φαίνονται όλα να πηγαίνουν  καλά μέχρι που φορτώνει το παράθυρο του player και ενώ ο ήχος παίζει κανονικά  η εικόνα παγώνει για 1 δευτερόλεπτο  και μετά παίζει σε fast forward και μετά ξαναπαγωνει κ.ο.κ

Ο προβληματισμός μου είναι ότι όταν παγώνει το βίντεο,  κολλάει όλο τον υπολογιστή και όταν τρέχει τότε ξεκολλάει και ο υπολογιστής. Εννοείται πως η εξυπηρέτηση δεν έχει κάποια λύση η αντίστοιχη  εμπειρία από άλλο πελάτη  και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό μιας και μόνο με τον player ανοιχτό συμβαίνει  αυτό.Εκανα format  αλλά δεν άλλαξε κάτι.Εβαλα άλλους οδηγούς γραφικών (quadro fx880m) , τίποτα πάλι.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με hardware acceleration αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω...

 

Καμία ιδέα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον κάτι θα παίζει με την quadro και τι συμβατότητες. Αν κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο έχει επιλογή "Εκτέλεση με επιταχυντή γραφικών";

spacer.png

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...