Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των iPhone 8 και iPhone 8 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεφτα μπορει να μην εχουμε φιλε αλλα εχουμε αποψη... 

 

Την άποψή σου μπορείς να τη λες σε ειδικά threads που αφορούν την πλέμπα. Δεν είναι υποχρεωμένος ένας μελλοντικός κάτοχος iphone 8plus ή X να μπαίνει σε thread για apple news περιμένοντας απλά να αλληλοσυγχαρεί με την υπόλοιπη αριστοκρατία και αντ'αυτού να χαλάει τη ζαχαρένια του διαβάζοντας τη γκρίνια του κάθε πικραμένου.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν το κινητο ηταν να το κρατησω  για μινιμουμ 10 χρονια ισως αξιζε να τα σκασω..Σε μια εποχη ομως που η πλειοψηφια αλλαζει κινητα καθε 2-3 χρονια και μετα απο το πολυ 1 χρονο το κινητο θεωρειται παλιο, δεν αξιζουν τοσα λεφτα ειτε Samsung ειτε Apple ειτε ειτε ειτε..max 300 το  πολυ πιστευω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι off topic  το σχολιο σου ,θα σου απαντησω .

Eσυ οταν  φτιαξεις  μια εταιρεια  τετοιου μεγεθους  καντην κοινωφελες ιδρυμα,μοιρασε τα κερδη σου στα παιδακια της αφρικης  η' οτι αλλο θες .

Μεχρι τοτε ομως η θεση  σου ειναι μονο θεωρητικη, δεν εχει απολυτως καμμια πρακτικη βαση ουτε εφαρμογη  και ως εκ τουτου ειναι ακυρη .

Ε τώρα εθελοτυφλείς και ρίχνεις μια αναμενόμενη κλισέ απάντηση. Δεν τίθεται ούτε θέμα προσωπικό, ούτε το τι θα κάνω ή εγώ η εσύ, ούτε θα επιβάλλω στις εταιρείες πόσο θα πουλάνε. Αν ήθελα να το πάμε εκεί θα έφερνα χιλιάδες (ξανά κλισέ) παραδείγματα αλλά είναι εντελώς ανόφελο.

Η απάντηση μου ήταν στο σχόλιό σου, οι τιμές είναι υψηλές, αυτό είναι το γεγονός, και το είναι μια χαρά που έγραψες δεν αντικατοπτρίζει την αλήθεια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε πλάκα που έχει όταν τσακώνεστε. δηλαδή επειδή διαλέγω το π.χ. παπούτσι sebago που κάνει 200 ευρώ πρέπει να λογοδοτήσω ηθικά, αξιακά σε αυτόν που παίρνει το nike από το Factory Outlet και το αντίθετο, γιατί και τα 2 σε βοηθάνε να περπατήσεις, αλλά ο καθένας θεωρεί τον άλλον κορόιδο και πρόβατο για τους δικούς του λόγους,

Ότι θέλει παίρνει ο καθένας και όχι ούτε ο iphonakiaσ είναι κορόιδο ούτε αυτός με το android, ο καθένας αξιολογεί τι θέλει από ένα κινητό. ΕΛΕΟΣ, σαν να θέλει να πείσει ο Πασόκος τον Νεοδημοκράτη τι να ψηφίσει κάνετε, και εκεί άντε πες υπαρχει και η πιθανότητα προσωπικού κέρδους. ΕΔΩ? μήπως έχετε μετοχές? ή απλά κουβέντα να γίνεται μέχρι να περάσει η ώρα και να σχολάσουμε από τη δουλειά? 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία μεριά

 

 

 

-Αυτοί που δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να το πάρουν και κράζουν αυτό και ότι άλλο σε αυτή την τιμή.

 

 

 

-Αυτοί που το αντιπαθούν και δεν πρόκειται να το πάρουν και το κράζουν πάντα.

 

 

 

-Αυτοί που μπορεί να έχουν την οικονομική ευχέρεια να το πάρουν, αλλά η λογική τους, λέει ότι δεν δικαιολογείτε τέτοιο δαπάνη για τηλεφωνική συσκευή και το κράζουν, αυτό και ότι άλλο σε αυτή την τιμή.

 

 

 

-Αυτοί που έχουν προσήλωση σε άλλο brand name και ενώ πληρώνουν κάτι αντίστοιχο για την αγαπημένη τους εταιρία, κράζουν αυτό για την τιμή.

 

 

 

 

 

Από την άλλη μεριά

 

 

 

-Αυτοί που έχουν οικονομική ευκαιρία και δεν θεωρούν υπερβολική την τιμή, θα το πάρουν και το υπερασπίζονται.

 

 

 

-Αυτοί που το θέλουν πολύ, και με σωστή διαχείριση χρημάτων καταφέρνουν να το πάρουν και το υπερασπίζονται.

 

 

 

-Αυτοί που μπορεί να μην έχουν την οικονομική ευχέρεια να πάρουν κάθε χρόνο το καινούριο, αλλά έχουν προσήλωση στο συγκεκριμένο brand name, γιατί κάποτε είχαν αγοράσει ένα τηλέφωνο της συγκεκριμένης εταιρίας, σε καλή τιμή, μεταχειρισμένο και το υπερασπίζονται.

 

 

 

Γιατί δεν κάνει polls το insomnia να βγάλουμε ένα συμπέρασμα πόσοι είναι αυτοί που θεωρούν υπερβολική την τιμή και πόσοι όχι, πόσοι είναι αυτοί που εκδηλώνουν ενδιαφέρον αγοράς και πόσοι όχι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όποιος είναι φραγκατος το παίρνει πουλάει μούρη και δε ρωτάει κανένα, οι υπόλοιποι μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους και με πιο φθηνά. Δε νομίζω ότι αξίζει να στερηθεις βασικά πράγματα για να παίρνεις τηλέφωνο μη τρελαθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όποιος είναι φραγκατος το παίρνει πουλάει μούρη και δε ρωτάει κανένα, οι υπόλοιποι μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους και με πιο φθηνά. Δε νομίζω ότι αξίζει να στερηθεις βασικά πράγματα για να παίρνεις τηλέφωνο μη τρελαθούμε.

σιγα μην χρειαζεται να εισαι φραγκατος για να το παρεις και σιγα την μουρη που θα πουλησεις ,ελεος πια στο τελος θα με κανετε να παω να το παρω αλλιως θα νοιωθω γυφτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλάκα το όλο ζήτημα. Μια ζωή στην Ελλάδα μαλώνανε χωριζομασταν στα δυο. Αριστερά ή δεξιά, ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ, ΠΑΟ ή Ολυμπιακός, ΑΡΗΣ ή ΠΑΟΚ, και παλιότερα στην τεχνολογια AMSTRAD ή Spectrum, ATARI ST ή Amiga, μια ζωή στο δίλημμα, και δώστου καβγάδες και το δικό μου είναι καλύτερο και το δικού μπακατέλα.

Ας σοβαρευτούμε και λίγο. Οκ τηλέφωνα είναι προϊόντα δεν είναι θεότητες σήμερα είναι το Samsung 8 και το iphone x σε δυο χρόνια θα είναι ξέρω γω το s10 και το iphone XIV στο κάτω κάτω γιατί τόσος φανατισμός ; Τα τηλέφωνα και κάθε συσκευή φτιάχθηκε για να διευκολύνει την ζωή μας και όχι να γίνει το νόημα της ζωής μας. Σου αρέσει το Android ok πάρε αυτό σ αρέσει το iOS πάρε το iphone. Δηλαδή τι θα καταφέρω αν πείσω έναν android user ότι το iOS είναι καλύτερο ή και το αντίστροφο;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σιγα μην χρειαζεται να εισαι φραγκατος για να το παρεις και σιγα την μουρη που θα πουλησεις ,ελεος πια στο τελος θα με κανετε να παω να το παρω αλλιως θα νοιωθω γυφτος

 

 

Έχεις SLK τι σε νοιάζει το τηλέφωνο! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το iPhone 6S 64GB.

 

Αν συγκρίνεις τις ίδιες χωρητικότητες τότε υπάρχει έκπτωση 40€. Αν συγκρίνεις όμως κατώτατες τιμές τότε υπάρχει αύξηση 70€.

 

Γίνεται ολοένα και περισσότερο σπορ για λιγότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις SLK τι σε νοιάζει το τηλέφωνο! :P

εχω και 1500 για το 256 (το 64αρι δεν φτανει ουτε για ζητω) και περα απο την πλακα λεω να κανω ενα return με αυτα που διαβασα εδω ,αν ειναι status symbol να το παρω ρε γμτ και ας ειναι χιλιοκλειδωμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εχω και 1500 για το 256 (το 64αρι δεν φτανει ουτε για ζητω) και περα απο την πλακα λεω να κανω ενα return με αυτα που διαβασα εδω ,αν ειναι status symbol να το παρω ρε γμτ και ας ειναι χιλιοκλειδωμενο 

 

 

Το να πάρεις κάτι χωρίς πραγματικά να το θέλεις είναι χειρότερο από το αν έχεις ή όχι τη δυνατότητα να το κάνεις... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πάρεις κάτι χωρίς πραγματικά να το θέλεις είναι χειρότερο από το αν έχεις ή όχι τη δυνατότητα να το κάνεις... 

συμφωνω ,αλλα με αυτα που διαβασα αρχισα σοβαρα να το σκεφτομαι ,ειμαι απο τους τυχερους που εχω την οικονομικη δυνατοτητα και δεν το παιρνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω σε αυτό το άρθρο, όχι για την Apple, αλλά για το flame.

 

Για την Apple έχω να πω ότι οι τιμές ήταν αναμενόμενες και το έχουμε γενικά κουράσει. Και της Samsung οι ναυαρχίδες επίσης. Κάποτε οι ναυαρχίδες έκαναν 500ευρώ και τώρα κάνουν 1000. Οι μισθοί μας πάνε ανάποδα βέβαια.

 

Θέλω να παρατηρήσω βέβαια και το εξής. Ρωτάω φίλους και γνωστούς αν θέλουν το παλαιό μου τηλέφωνο για να πάρω νέο ή αν έχουν κανένα γνωστό που το θέλει. Ε σας πληροφορώ κανείς. Αυτό που έχουν οι Έλληνες με την επίδειξη έιναι τρομερό. Μπορεί να έχει ο άλλος το πιο ακριβό τηλέφωνο, αλλά δεκάρα στη τσέπη. Δεν αγοράζουν μεταχειρισμένα, θέλουν νέο αστραφτερό και μεταλλικό. 

 

Οπότε οι τιμές μια χαρά είναι για εμένα. Αφού πουλάνε σε αυτές τις τιμές, γιατί να πέσουν; Αν δεν σας αρέσουν οι τιμές, μην δανείζεστε για να τα πάρετε.Αν δεν πουλούσαν κανένα κομμάτι, θα έπεφταν. 

 

Οπότε ας μη γκρινιάζουμε και ας απολαύσουμε την τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...