Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των iPhone 8 και iPhone 8 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στοίχημα ότι θα κάνουν εξαιρετικές πωλήσεις όπως και όλα ανεξαιρέτως τα προηγούμενα iPhones.

θα κανει πωλησεις,οσοι εχουν 6αρια και δεν βρισκαν ιδιατερο λογο να πανε στο 7 ,θα πανε μισοκαρδιας στο 8 ,οσοι εχουν διαθεσιμα στο χ και ειναι πολλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τωρινές τιμές των ofiicial retailers πάντα ως benchmark...ποιος νοήμων άνθρωπος θα πάει να πάρει 7 και 7 πλάς ενώ το 8 είναι ακριβότερο μόλις 40 ευρώ και το 8 πλας φθηνότερο οριακά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις το AirDroid στο κινητό και στο PC και όλα γίνονται. Κάνετε λες και η Apple ανακάλυψε τον τροχό, όλα αυτά τα είχαμε στο Android εδώ και χρόνια, έβαλε ασύρματη φόρτιση και το πλασάρει για ινοβέσιο

Μα δεν θέλω να βάλω έξτρα εφαρμογή και μάλιστα τρύπια σαν το AirDroid.

Δουλεύουν όλα άψογα out of the box.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανει πωλησεις,οσοι εχουν 6αρια και δεν βρισκαν ιδιατερο λογο να πανε στο 7 ,θα πανε μισοκαρδιας στο 8 ,οσοι εχουν διαθεσιμα στο χ και ειναι πολλοι

εγώ από 6 πλας θα πάω στο 8 plus, δεν είναι μόνο τα διαθέσιμα αρκετούς δεν τους βολεύει η έλλειψη TouchID.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τωρινές τιμές των ofiicial retailers πάντα ως benchmark...ποιος νοήμων άνθρωπος θα πάει να πάρει 7 και 7 πλάς ενώ το 8 είναι ακριβότερο μόλις 40 ευρώ και το 8 πλας φθηνότερο οριακά?

 

Γιατί θα πας σε official retailer;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θέλω να βάλω έξτρα εφαρμογή και μάλιστα τρύπια σαν το AirDroid.

Δουλεύουν όλα άψογα out of the box.

Σιγά μία μικρή εγκατάσταση κάνουμε και τα έχουμε όλα, δεν χρειάζεται να αγοράζουμε ακριβά λάπτοπ και συσκευές για να λειτουργούν μεταξύ τους. Το AirDroid λειτουργεί και σε PC και σε Mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανει πωλησεις,οσοι εχουν 6αρια και δεν βρισκαν ιδιατερο λογο να πανε στο 7 ,θα πανε μισοκαρδιας στο 8 ,οσοι εχουν διαθεσιμα στο χ και ειναι πολλοι

Μου αρέσει που είμαστε πάντα έτοιμοι να κατανοήσουμε τα συναισθήματα και τις σκέψεις του άλλου, γνωρίζοντας τους λόγους που τον οδηγούν σε κάποια απόφαση.

Άπλετη η "μαντεψιά" στο θέμα, όπως και στα περισσότερα άλλωστε, είμαστε σε θέση να κρίνουμε, να κατακρίνουμε, να κοροϊδέψουμε, ενώ εμείς παίρνουμε πάντα τις σωστές αποφάσεις. Φυσικά το κερασάκι στην τούρτα, ο παροπιδισμός του Έλληνα, που νομίζει ότι όλο το σύμπαν περιστρέφεται γύρω από την Ελλάδα και μια εταιρία αξίας δισεκατομμυρίων, βγάζει μια ναυαρίδα που κοστίζει >1000€, απευθυνόμένη σε ένα πληθισμό 10.000.000 για να βγάλει τα κέρδη της.

 

slk μην το πάρεις προσωπικά, απλά το μήνυμά σου ήταν πιό κοντά στην τελευταία σελίδα και πήρα αυτό σαν quote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ από 6 πλας θα πάω στο 8 plus, δεν είναι μόνο τα διαθέσιμα αρκετούς δεν τους βολεύει η έλλειψη TouchID.

τα 8αρια θα πουλησουν παρα πολυ λογο τιμης του Χ (τουλαχιστον μεχρι να χωνεψουμε οτι ενα καλο κινητο παει πανω απο 1000 ε πια ) και η επισημη δικαιολογια των 90% αυτων που θα το παρουν  θα ειναι η ελειψη του TouchID ,δεν μιλαω επι προσωπικου ,μπορει να εισαι στο 10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μία μικρή εγκατάσταση κάνουμε και τα έχουμε όλα, δεν χρειάζεται να αγοράζουμε ακριβά λάπτοπ και συσκευές για να λειτουργούν μεταξύ τους. Το AirDroid λειτουργεί και σε PC και σε Mac.

Μα δεν αγοράζουμε πανάκριβες συσκευές

για Mac => Hackintosh

iPhone SE στην χριστουγεννιάτικη προσφορά του Γερμανού

iPad 3 πριν κάμποσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που είμαστε πάντα έτοιμοι να κατανοήσουμε τα συναισθήματα και τις σκέψεις του άλλου, γνωρίζοντας τους λόγους που τον οδηγούν σε κάποια απόφαση.

Άπλετη η "μαντεψιά" στο θέμα, όπως και στα περισσότερα άλλωστε, είμαστε σε θέση να κρίνουμε, να κατακρίνουμε, να κοροϊδέψουμε, ενώ εμείς παίρνουμε πάντα τις σωστές αποφάσεις. Φυσικά το κερασάκι στην τούρτα, ο παροπιδισμός του Έλληνα, που νομίζει ότι όλο το σύμπαν περιστρέφεται γύρω από την Ελλάδα και μια εταιρία αξίας δισεκατομμυρίων, βγάζει μια ναυαρίδα που κοστίζει >1000€, απευθυνόμένη σε ένα πληθισμό 10.000.000 για να βγάλει τα κέρδη της.

 

slk μην το πάρεις προσωπικά, απλά το μήνυμά σου ήταν πιό κοντά στην τελευταία σελίδα και πήρα αυτό σαν quote.

καθολου ,εξαλλου ειμαι ανοιχτος τυπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν αγοράζουμε πανάκριβες συσκευές

για Mac => Hackintosh

iPhone SE στην χριστουγεννιάτικη προσφορά του Γερμανού

iPad 3 πριν κάμποσα χρόνια.

iPhone SE τόσα λεφτά για 4" οθόνη απαρχαιωμένη, το iPad επίσης ακριβό ήταν όταν το πήρες, με 150-200€ έχει ποιοτικά Chuwi ή xiaomi που βάζουν κάτω οποιοδήποτε κλειδωμένο iPad αφού τρέχουν Android και Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 8αρια θα πουλησουν παρα πολυ λογο τιμης του Χ (τουλαχιστον μεχρι να χωνεψουμε οτι ενα καλο κινητο παει πανω απο 1000 ε πια ) και η επισημη δικαιολογια των 90% αυτων που θα το παρουν  θα ειναι η ελειψη του TouchID ,δεν μιλαω επι προσωπικου ,μπορει να εισαι στο 10%

+ διαθεσιμότητα του X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 8αρια θα πουλησουν παρα πολυ λογο τιμης του Χ (τουλαχιστον μεχρι να χωνεψουμε οτι ενα καλο κινητο παει πανω απο 1000 ε πια ) και η επισημη δικαιολογια των 90% αυτων που θα το παρουν  θα ειναι η ελειψη του TouchID ,δεν μιλαω επι προσωπικου ,μπορει να εισαι στο 10%

πρώτη φορά ακούς ότι πολλούς τους "ξίνισε" η έλλειψη TouchID? ίσως έχεις δίκιο στο πρώτο σκέλος αλλά θεωρώ οτι θα είναι μεγαλύτερο το ποσοστό που δεν θα πάρει λόγω έλλειψης TouchID όπως επίσης και σε αρκετούς δεν αρέσει το σχήμα της οθόνης στο πάνω μέρος( και αυτής της γνώμης είμαι και εγώ). Σε κάθε περίπτωση θεωρώ οτι θα σπάσει κάθε ρεκόρ η Apple φέτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone SE τόσα λεφτά για 4" οθόνη απαρχαιωμένη, το iPad επίσης ακριβό ήταν όταν το πήρες, με 150-200€ έχει ποιοτικά Chuwi ή xiaomi που βάζουν κάτω οποιοδήποτε κλειδωμένο iPad αφού τρέχουν Android και Windows.

Τότε που το πήρα τα Android tablet ήταν απαράδεκτα.

Έχω και android συσκευές αλλά έχουν περάσει και αρκετές κινεζιές από τα χέρια μου, που μου φέρνουν πελάτες και φίλοι μου για επισκευή.

 

To ξαναλέω είναι θέμα οικοσυστήματος και αυτή την στιγμή η Apple σε αυτό τον τομέα παίζει χωρίς αντίπαλο, ίσως να είχε (στο μέλλον) την Microsoft αλλά τα WP δεν προχώρησαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...