Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαιώνει τα προβλήματα σύνδεσης του Apple Watch Series 3 LTE


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

bill στο τελος σας βλεπω πολυ μονους  :-)  :-)  :-)

 

Όσο τα προϊόντα της apple μου προσφέρουν αυτά που θέλω όπως τα θέλω, και μόνος να μείνω δεν θα με ενοχλεί καθόλου. Εως τότε περιμένω το apple watch 3 (gps μιας και εδώ esim ...γιοκ) που θα αντικαταστήσει το 2 μου και κάποια στιγμή το Χ (όταν και αν...) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

δν γινεται τα κινεζικα κινητα καθε χρονο ναναι με διπλα σπεκς κ η apple ακομα να πλασαρει το ιδιο τηλεφωνο με αλλο cpu ..σκετη απογοητευση..ακομα κ το Χ με Oled οθονη πρωτης γενιας..κ ουτε καν παραπανω αναλυση απο το samsung s8+ που ειναι 6 μηνων κινητο...κ χωρεις 3d touch ενω το samsung τα χει ολα..

 

Αρχικά, τι ακριβώς σημαίνουν τα "διπλά σπεκς" των Κινέζικων? Ποια είναι αυτά τα διπλά σπεκς?

 

Έπειτα, οθόνη oled πρώτης γενιάς... Από που προκύπτει αυτό? Μπορείς να δώσεις ένα λινκ με την τεχνική ανάλυση της οθόνης του X?

 

Για την ανάλυση, ναι σύμφωνοι ότι είναι χαμηλότερη από το S8 και αυτό χτυπάει άσχημα σε κάποιους, αλλά η διαφορά "6 μηνών" τι σημασία έχει? Και τα δύο είναι συσκευές του 2017.

 

Χωρίς 3d touch???? Από πότε έχουν 3d touch οι συσκευές της Samsung? Τα S8 και Note 8 έχουν απλώς έναν pressure sensitive αισθητήρα μόνο για το home button. Καμία σχέση με το 3d touch που παρεπιπτόντως είναι και αυτό διαθέσιμο στο iPhone X...

 

 

 

 

Ειλικρινά το σχόλιο σου περιέχει τόσες ανακρίβειες που είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης. Όχι μόνο τα specs του iPhone X δεν γνωρίζεις, αλλά ούτε καν του S8+ το οποίο όπως λες διαθέτεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά, τι ακριβώς σημαίνουν τα "διπλά σπεκς" των Κινέζικων? Ποια είναι αυτά τα διπλά σπεκς?

 

Έπειτα, οθόνη oled πρώτης γενιάς... Από που προκύπτει αυτό? Μπορείς να δώσεις ένα λινκ με την τεχνική ανάλυση της οθόνης του X?

 

Για την ανάλυση, ναι σύμφωνοι ότι είναι χαμηλότερη από το S8 και αυτό χτυπάει άσχημα σε κάποιους, αλλά η διαφορά "6 μηνών" τι σημασία έχει? Και τα δύο είναι συσκευές του 2017.

 

Χωρίς 3d touch???? Από πότε έχουν 3d touch οι συσκευές της Samsung? Τα S8 και Note 8 έχουν απλώς έναν pressure sensitive αισθητήρα μόνο για το home button. Καμία σχέση με το 3d touch που παρεπιπτόντως είναι και αυτό διαθέσιμο στο iPhone X...

 

 

 

 

Ειλικρινά το σχόλιο σου περιέχει τόσες ανακρίβειες που είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης. Όχι μόνο τα specs του iPhone X δεν γνωρίζεις, αλλά ούτε καν του S8+ το οποίο όπως λες διαθέτεις!

θα σου περασει κ σενα fanboy ολα υπαρχουν ακομα κ η μπαταρια του π.θα ναι σαν του 7 του απλου διπλα σπεκς διπλες αναλυσεις διπλες χωρητικότητες μπαταριες επειδη τ παιζεις πως δν καταλαβαινεις η αναλυση του Χ υπαρχει παντου οταν λεμε πρωτης γενειας χαμηλότερης ανάλυση απο το σημερα η διαφορα 6 μηνων τεραστια μην τ παιζει βλακας καθε μηνα βγαινουν χιλιες εξελίξεις

το pressure sensitive δν τ εχει το Χ ΑΤΥΧΕΙΣΕΣ εσυ εισαι δυστυχώς φαν μποι νομιζω δν τ δες καλα που πρεπει ν κανεις scroll up ,

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονο εγω δεν  καταλαβαινω τι λεει ?

Φανταζομαι οτι λεει οτι μπορεις να αλλαξεις την αναλυση μεσα απο τις ρυθμισεις του S8, αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου περασει κ σενα fanboy ολα υπαρχουν ακομα κ η μπαταρια του π.θα ναι σαν του 7 του απλου διπλα σπεκς διπλες αναλυσεις διπλες χωρητικότητες μπαταριες επειδη τ παιζεις πως δν καταλαβαινεις η αναλυση του Χ υπαρχει παντου οταν λεμε πρωτης γενειας χαμηλότερης ανάλυση απο το σημερα η διαφορα 6 μηνων τεραστια μην τ παιζει βλακας καθε μηνα βγαινουν χιλιες εξελίξεις

το pressure sensitive δν τ εχει το Χ ΑΤΥΧΕΙΣΕΣ εσυ εισαι δυστυχώς φαν μποι νομιζω δν τ δες καλα που πρεπει ν κανεις scroll up ,γ ν πασ πισω ασχετε

 

Πρώτα απ'όλα ηρέμησε και μάθε να αρθρώνεις σωστά ένα κείμενο.

 

Έπειτα, δεν έχει να μου περάσει τίποτα. Κάτοχος S8 είμαι.

 

Τέλος, με αυτά που γράφεις δεν φαίνεται ότι το κατέχεις πολύ το αντικείμενο οπότε δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά. Η προσωπική επίθεση και οι προσβολές δεν θα σε βοηθήσουν εδώ. Αν μη τι άλλο δείχνουν παντελής έλλειψη επιχειρημάτων.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το pressure sensitive δν τ εχει το Χ ΑΤΥΧΕΙΣΕΣ εσυ εισαι δυστυχώς φαν μποι νομιζω δν τ δες καλα που πρεπει ν κανεις scroll up ,

 

Για πες... :P

post-40751-0-50722100-1506075349_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες... :P

 

Προφανώς τα έχει μπερδέψει και νομίζει ότι το pressure sensitive home button του S8 είναι το ίδιο με το 3D touch των iPhones.

Και εφόσον στο X κάνεις scroll για home, έβγαλε το συμπέρασμα ότι δεν έχει 3D touch. Το οποίο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

 

Δηλαδή ούτε το ένα γνωρίζει τι είναι, ούτε το άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές πήγα στο store να παρω Apple Watch και τις 2 το μετάνιωσα. Μπορεί να μου πει κάποιος την πραγματική του αξία; Για πιο λόγο να πάρει κάποιος Apple Watch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές πήγα στο store να παρω Apple Watch και τις 2 το μετάνιωσα. Μπορεί να μου πει κάποιος την πραγματική του αξία; Για πιο λόγο να πάρει κάποιος Apple Watch?

Γιατί θέλει ένα ρολόι που να είναι smart και συμβατό με το iPhone.. δεν είναι must have.. το είχα και το πούλησα. Ένα όμορφο αξεσουάρ είναι με μικρή μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα ,θα  αγορασω 2  watch ενα στην μανα μου κ ενα για εμενα .Για καποιον που εχει προβλημα με την καρδια του η εχει εγχειρηση προσφατα μιας και δινει μια σιγουρια για την ποιοτηα και την σωστη μετρηση καρδαικαων παλμων το αιμα κτλ ισωσ φανει σωτηριο για καπιους ανθρωπους να προλαβουν το κακο ,θα μου πει καποιος το ρολοι θα σε σωσει ε ναι με τις μετρισεις θα μπορεις να βγαλεισ συμπερασματα . η προληψη σωζει ,κανοντας και εξετασης αιματος 1 φορα το χρονο .Εχεις μεγαυτερςς πιθανοτητς να προλαβεισ κατι ισωσ απο καποπιον που δεν παταει το ποδι σε γιατρο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα ,θα  αγορασω 2  watch ενα στην μανα μου κ ενα για εμενα .Για καποιον που εχει προβλημα με την καρδια του η εχει εγχειρηση προσφατα μιας και δινει μια σιγουρια για την ποιοτηα και την σωστη μετρηση καρδαικαων παλμων το αιμα κτλ ισωσ φανει σωτηριο για καπιους ανθρωπους να προλαβουν το κακο ,θα μου πει καποιος το ρολοι θα σε σωσει ε ναι με τις μετρισεις θα μπορεις να βγαλεισ συμπερασματα . η προληψη σωζει ,κανοντας και εξετασης αιματος 1 φορα το χρονο .Εχεις μεγαυτερςς πιθανοτητς να προλαβεισ κατι ισωσ απο καποπιον που δεν παταει το ποδι σε γιατρο  

Υπάρχουν εφαρμογές για αυτή τη χρήση που αναλύουν μάλιστα αυτόματα την καρδιά στο Apple Watch με το αντίκτυπο φυσικά στην μπαταρία, μιας και με το ζόρι θα βγάζει την μέρα. Αλλά δεν θα το πρότεινα ως η καλύτερη λύση μιας και το βράδυ χρειάζεται φόρτιση, οπότε τι κάνεις το βράδυ αν θες να μετρήσεις τους παλμούς ενώ κοιμάσαι και το φορτίζεις; 

 

H Καλύτερη λύση για αυτόν τον τομέα είναι μια ιατρική συσκευή μια φορά το 6μηνο που να μετράει 24 ολόκληρες ώρες τον παλμό δημιουργώντας και καρδιογράφημα για τον γιατρό για να σου πει τα αποτελέσματα. H Εφαρμογή Health εξυπηρετεί μονάχα τους Αμερικάνους, στην ευρώπη οι γιατροί δεν συνεργάζονται με τέτοιες τεχνολογίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ασχολούμαι θα προβληματιζομαι και θα κραζω ότι πρέπει να κραξω.

Αγνοησε μας αν έχεις θέμα.

Φαντάζομαι πόσο ενδιαφέρουσα ζωή διανύεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

“The issue is very minor, it will be fixed in a software update,” Cook told CNBC. “It has to do with the handoff between Wi-Fi and cellular, and we’ll fix that. It only happens in a rare number of cases. I’ve been using it for quite a while and it works great. So we’re very happy about it.”

“The issue is very minor, it will be fixed in a software update,” Cook told CNBC. “It has to do with the handoff between Wi-Fi and cellular, and we’ll fix that. It only happens in a rare number of cases. I’ve been using it for quite a while and it works great. So we’re very happy about it.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...