Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 Review (Xbox One)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συμφωνω με τα παιδια απο πανω οτι θα μπορουσε να βγαινει καθε 2 ετη 

οπως και να εχει σε ενα drop price θα το αγορασω :) 

ΥΓ. καλημερα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ην. Βασίλειο πάντως στην πρώτη του βδομάδα (10-16/9) πλασαρίστηκε τρίτο.

 

1. Destiny 2

2. NBA 2K18

3. PES 2018

4. Fallout 4

5. Uncharted: The Lost Legacy

6. Dishonored: Death of the Outsider

7. GTA V

8. Metroid: Samus Returns

9. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy

10. Forza Horizon 3

 

https://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p/software/uk/latest/index_test.jsp&ct=110015

 

Είναι τρίτο ακόμα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει το Φιφα. Μετά να δεις που θα είναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είμαι φαν του fifa αλλά πιστεύω αυτό το κάθε χρόνο καταντάει βλακεία .... θα μπορούσαν (λόγω παιχτών μεταγραφών συστημάτων κλπ κλπ) να βγάζουν έστω ένα μεγααααλο update η έστω επι πληρωμή add on ώστε του παραχρόνου η κάπως έτσι να βγάλουν κάτι το βελτιωμένο είτε σε χειρισμό είτε σε γραφικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pes τα τελευταία χρόνια κυκλοφορεί το παιχνίδι σχεδόν ένα μήνα νωρίτερα από το φιφα και ακολουθεί αυτήν την στρατηγική έτσι ώστε όταν κυκκκοφορησει το τελευταίο ήδη να έχουν φτιαχτεί τα απαραίτητα option file από την κοινότητα. Για αυτό ενδείκνυται να αγοράζετε το προ με το που βγουν option file (βλ. Evo-web.co.uk) και όχι νωρίτερα.

 

Όσον αφορά το παιχνίδι αυτό έχει αρκετά καλό ρυθμό, με ανανεωμένο ΑΙ (πλέον βγάζουν σέντρες... επιτέλους) αλλά δεν παύει να έχει αρκετές ατέλειες. Όπως για παράδειγμα τα σουτ και οι κεφαλιές. Το μεγαλύτερο ποσοστό των σουτ είναι κανονιές, είτε βαράει ο Ρόμπερτς Κάρλος είτε ο Καραμπελας! Δεν υπάρχει ποικιλία στα σουτ.

 

Ένας από τους λόγους που αγαπήσαμε το προ (τα παλιά προ) ήταν ο πολύ ωραίος ρυθμός, η ποικίλια στις φάσεις και η ποικιλία στην επίτευξη των τερμάτων. Δυστυχωσ, ούτε και αυτό το προ, συνολικά, δεν τα καταφέρνει τόσο καλά ώστε να μας ξυπνήσει μνήμες του παρελθόντος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο οι άγγλοι; Το FIFA έχει πολύ μεγαλύτερο fanbase ρε παιδιά και όχι τυχαία. Είναι ακόμα πολύ πίσω το PES, και το άφησε η ΕΑ όταν το fifa ήταν για πεταμα το 2006-2009.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια παίρνω το Fifa, αλλά σήμερα μου έκαναν δώρο το Pes18, και με ένα απόγευμα παιχνιδιού μπορώ να πω ότι με έχει κερδίσει.

Λίγο πιο ψεύτικα τα γραφικά, αλλά και λίγο πιο καλή η κίνηση των παιχτών, με έκανε να θέλω να παίξω κι άλλο.

 

Έχω και το Fifa 18 preloaded, θα μπορώ να πω περισσότερα όταν θα τα έχω δοκιμάσει και τα δύο, αλλά αν με ρωτήσει κάποιος αν αξίζει να πάρει το Pes18, θα του πω ναι χωρίς δεύτερη σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είμαι φαν του fifa αλλά πιστεύω αυτό το κάθε χρόνο καταντάει βλακεία .... θα μπορούσαν (λόγω παιχτών μεταγραφών συστημάτων κλπ κλπ) να βγάζουν έστω ένα μεγααααλο update η έστω επι πληρωμή add on ώστε του παραχρόνου η κάπως έτσι να βγάλουν κάτι το βελτιωμένο είτε σε χειρισμό είτε σε γραφικά....

Τόσο η konami, τόσο και η EA αναπτύσσουν την μηχανή του παιχνιδιού κάθε 2-3-4 χρόνια. Ενδιάμεσα οι τίτλοι που κυκλοφορούν, είναι το ίδιο engine με minor enchancements & fixes, με updated data και ενδεχομένως textures αν έχουν βελτιωθει τα targeted devices.

 

Η ομάδα ανάπτυξης δεν καταναλώνει πολύ χρόνο για να βγάλει τις ενδιάμεσες εκδόσεις, οπότε παράλληλα σχεδιάζει την νέα μηχανή.

 

Από πλευράς marketing και πωλήσεων είναι πιο αποτελεσματικό το new version ( ακόμη κι αν είναι σχεδόν ίδιο με τον προκάτοχο ) από ένα dlc. Ποιος αγοράζει dlc στο κόστος του παιχνιδιού με αλλαγές mostly σε data;

Σε αντίθετη περίπτωση αυξάνοντας το version, βγάζοντας ένα video δείχνοντας τα minor addons στον περισσότερο κόσμο αφήνει την εντύπωση ότι υπάρχει upgrade.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά αναλυτικό και κατατοπιστικό. Διακρίνουμε ότι οι φωτοσκιάσεις και ο ρεαλισμός των χαρακτήρων κινείται σε υψηλά επίπεδα, είχε ακουστεί κάτι ότι θα το δούμε και στα κινητά και τάμπλετ οπότε νομίζω ότι εκεί θα δοθεί η μάχη γιατί θα έχουμε και την δυνατότητα του multiplayer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα τα FIFA ανελλιπώς από το 1994 μέχρι το 2003, από τo 2004 μέχρι και το 2013 μόνο το PES! Eννοείται πως από το 1998 έπαιζα σε emulator για SNES το ΙSS και ISS Deluxe.

 

Δυστυχώς το Fifa 95 δεν είχε βγει με club teams στο PC.

 

Fifa 98 RTWC, World Cup 98, Fifa 99, Fifa 2001 τα καλύτερα κατ' εμέ! Με εκπληκτικό soundtrack.

 

Πρώτη μεταγραφή της Milan στο 98 ο Ronaldo!

 

PES 5 και PES 6 τα καλύτερα όλων των εποχών. Με απίστευτα γραφικά για την εποχή και gameplay.

 

Ξαναέπαιξα Fifa με το Fifa 11 και είχα διαπιστώσει ότι είχε αρχίσει να ανεβαίνει και πάλι. Πλέον μόνο Fifa. Σπάνια παίζω με άλλον αντίπαλο, ο αδελφός μου βαριέται, τα διαδικτυακά τα βαριέμαι εγώ και παίρνω την Milan ή την Italia και παίζω μόνος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι να καθομαι να ψαχνω μεσα στο ιντερνετ οδηγους και συμβατα patches για να δω κανονικες εμφανισεις τι να το κανω; υποτιθεται πληρωνεις για να δεις ολοκληρωμενο το παιχνιδι... ελεος εν ετη 2017..

 

εγω προσωπικα το βαρεθηκα αυτο το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος τι λες; 2 κλικ είναι.

 

Τέλοσπαντων περί ορέξεως...

 

Μια επισήμανση πάντως, ναι μεν έγινε βήμα επιτέλους στα γραφικά αλλά δυστυχώς έχει ακόμα προβάδισμα το FIFA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fifa δαγκωτό από το πρώτο σοκερ του 1994 σε snes. Pro δεν μαρεσε πότε λόγω γραφικών και δυσκολία στον χειρισμό. Εννοείται τα man blu και λοιπά είναι για γέλια....

Φέτος μου έδωσε ο κουμπάρος το pro 2016 επειδή αγόρασε το 2018. Καλό είναι το παίζω μέχρι να παίξω το καινούργιο fifa καλή η περιγραφή Σωτηρακοπουλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που ζητάτε squad updates σε ετήσια βάση, αναλογιστείτε τι έσοδα φέρνουν οι κανονικές, full-priced κυκλοφορίες στις εταιρείες πρώτα. Μόνο σε Xbox One και PS4, το FIFA 17 πούλησε περίπου 16 εκατ. αντίτυπα.

 

Πιστεύετε ότι υπάρχει εταιρεία η οποία θα σκεφτόταν "'Ντάξει μωρέ, ας σταματήσουμε να το βγάζουμε κάθε χρόνο κι ας κυκλοφορούμε updates με τις συνθέσεις και τις εμφανίσεις αντί για το παιχνίδι"; Πολύ περισσότερο, αν έβγαινε η x EA και έλεγε "εγώ δεν πρόκειται να βγάλω παιχνίδι παρά μόνο update και θα το χρεώνω 60€", τι "σταύρωμα" θα έτρωγε...;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...