Προς το περιεχόμενο

Εχετε αγορασει ποτε απο το wish;


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν εχω δοκιμασει να παραγγειλω κατι παιδια ....

αλλα βλεπω κατι καινούργια smartphone του στιλ iPhone και Samsung τελευταία γενεάς μονο 1 ευρώ και με προβληματιζει.

μπορει να μου πει κανενασ με σιγουρια τι παιζει?

γιατι φοβάμαι μην είναι παγιδα για κλοπή κωδίκων από καρτες κλπ!! 

και επισησ αμα οντως σου ερχεται το κινητο!!

Ευχαριστω προκαταβολικά για την απαντηση!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλοπές σε κάρτες κλπ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα γενικά υποστηρίζει και paypal. Το θέμα είναι ότι δεν πρόκειται να παραλάβεις κινητό με 1€. Δες κάνα βίντεο buying from wish στο youtube να δεις τι παίζει με τέτοια προϊόντα. Γενικά όταν βλέπεις ότι κάτι είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό σε τέτοιο επίπεδο (1€ κινητό πχ) , κατά 100% είναι scam.

Επεξ/σία από vngls7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας να κανω μια ερωτηση εχετε παραγγηλει ποτε απο το wish πολλα προιοντα μαζι??? σας τα φερανε ολα μαζι? δεν θελω να περιμενω 3 πραματα σε 3 παραγγελιες ολα μαζι μια κ καλη :P

Στις 6/5/2018 στις 8:38 ΜΜ, 008baggokalpap είπε

δεν εχω δοκιμασει να παραγγειλω κατι παιδια ....

αλλα βλεπω κατι καινούργια smartphone του στιλ iPhone και Samsung τελευταία γενεάς μονο 1 ευρώ και με προβληματιζει.

μπορει να μου πει κανενασ με σιγουρια τι παιζει?

γιατι φοβάμαι μην είναι παγιδα για κλοπή κωδίκων από καρτες κλπ!! 

και επισησ αμα οντως σου ερχεται το κινητο!!

Ευχαριστω προκαταβολικά για την απαντηση!!! 

λολ ρε τις θηκες γ κινητα κ αλλα αξεσουαρ εχει με 1 ευρω οχι τα κινητα χαχααχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 15/5/2018 στις 12:33 ΠΜ, amy69l είπε

γεια σας να κανω μια ερωτηση εχετε παραγγηλει ποτε απο το wish πολλα προιοντα μαζι??? σας τα φερανε ολα μαζι? δεν θελω να περιμενω 3 πραματα σε 3 παραγγελιες ολα μαζι μια κ καλη :P

Κάθε προϊόν που έχεις παραγγείλει από διαφορετικό προμηθευτή έρχεται πάντα ξεχωριστά!! κ σε διαφορετικό χρόνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας

 

Με την σειρα μου εχω παραγγειλει πολλα προιοντα απο wish κ παντα δεν ξεπερναω τα 20ευρω οπως κ η γυναικα μου κ τα παιδια διαφορα μικροπραγματα μικρης αξιας,ολα ερχονται πολυ γρηγορα οπως μερικα σε 7 μερες,αυτο ομως που ηθελα να τονισω σε δυο δικες μου περιπτωσεις ειναι τα εξης,απο ασφαλεια αγορας δεν το σιγκρηνω με κανενα και ο λογος ειναι ο εξης

Αγοραζω μονο μεσω paypal γιατι ειναι ποιο σιγουρο ειχα παραγγειλει ενα ρολοι απλο δωρεαν κ 1 ευρω μεταφορικα το οποιο οταν ηρθε δεν δουλευε,στελνω μυνημα στο wish και μου επεστρεψαν τα χρηματα σε δυο μερες στην καρτα αν και λεει 7 με 10 εργασιμες μερες δεν εχει συνβει να μου καθυστερησουν την επιστροφη των χρηματων ποτε,τελικα το ρολοι δουλευε απλα ηθελε αλλαγη μπαταριας,αγορασα ενα smart watch το οποιο παλι δεν δουλευε και με την ιδια διαδικασια τα χρηματα ηταν στον λογαριασμο μου και το οποιο ρολοι πηρε μπρος συνδεδεμενο με το ρευμα σε μιση ωρα και μαλιστα δουλευει τελεια και ειμαι και ευχαριστημενοςγια τα χρηματα του κ ποτε δεν ζητανε το προιον πισω τουλαχιστον μεχρι τα 20ευρω που κυμαινομαι εγω

Αυτες τις αποριες που ηθελα να λυσω για μερικους φιλους ειναι πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις αγορες μου στο wish και ενα απλο παραδειγμα ενας φιλος ειχε αγορασει απο σκρουτζ ενα χειριστηριο για android ενα ipega 9076 απο εδω 45ευρω περιπου,εγω το βρηκα απο wish 16ευρω μαζι με τα μεταφορικα και δεν πιστεψα πως ειναι γνησιο αν και ελεγε original ipega και δεν εδωσα σημασια,ηρθε σε 12 μερες και ειναι οντως γνησιο και τιμη ξεφτιλα σχεση με το σκρουτζ,υπαρχουν αρκετα προιοντα που δεν αξηζουν μια οπως κατι ρολογια απλα που ειναι σαν της λαικης και κατι usb hub που ειναι για κλαματα αλλα το εχω αντιμετωπησει 3 φορες αυτο και παλι πηρα τα λεφτα πισω τι εννοω με αυτο που λεω,οταν παραγγειλεις ενα ρολοι και ειναι ομορφο στην φωτο και επηδει ειναι επιλογη σου να το αγορασεις και μολις το παραλαβεις νομιζεις πως ειναι απο χαρτονι τοτε ναι ειναι ποιοτητα χαλια,οταν ομως παραγγειλεις ενα ρολοι που ξερεις πως εχει 2 ευρω και η ποιοτητα του θα ειναι μετρια επηδει ειναι 2 ευρω και δουλευει και ειναι ομορφο οπως το ειχες δει ειναι καλη αγορα γνωμη μου παντα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μαγκες εχω παρει πολλα δεματα απο το wish αλλα ενα ηταν συστημενο και καλα και δεν το εδωσαν στον Θειο μου που ηταν  στο διπλα σπιτι και παρελαβε τα αλλα 18 δεματα.

Που παω να παρω το δεμα ειναι η ερωτηση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Addic7ed είπε

Μαγκες εχω παρει πολλα δεματα απο το wish αλλα ενα ηταν συστημενο και καλα και δεν το εδωσαν στον Θειο μου που ηταν  στο διπλα σπιτι και παρελαβε τα αλλα 18 δεματα.

Που παω να παρω το δεμα ειναι η ερωτηση ??

χαρτακι δεν του αφησαν; δεν γινεται να μην αφησαν καποιο χαρτί που να λεει απο που να παραλαβεις. επισης, αφου ηταν συστημενο, θα εχει tracking number. ετσι θα μπορεις να δεις με ποια εταιρεια το εστειλαν κ να τηλεφωνησεις να δεις απο που να το παραλαβεις, δίνοντας τους το tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Addic7ed είπε

Μαγκες εχω παρει πολλα δεματα απο το wish αλλα ενα ηταν συστημενο και καλα και δεν το εδωσαν στον Θειο μου που ηταν  στο διπλα σπιτι και παρελαβε τα αλλα 18 δεματα.

Που παω να παρω το δεμα ειναι η ερωτηση ??

Στο λιμεναρχείο!

Spoiler

Θα του άφησε χαρτάκι και με αυτο θα πας στο ταχυδρομειο μαζί με την ταυτοτητα σου και θα το παρλαβεις. Αν δεν του άφησε, πας με το tracking number από την παραγγελία και θα το βρουν να στο δώσουν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το συγκεκριμένο μου βαράει τόσο πολύ σπάμ στο κινητό και ειδικά στην εφαρμογή του youtube που δε θα αγόραζα τίποτε από εκεί όσο φθηνό κι αν ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

χαρτακι δεν του αφησαν; δεν γινεται να μην αφησαν καποιο χαρτί που να λεει απο που να παραλαβεις. επισης, αφου ηταν συστημενο, θα εχει tracking number. ετσι θα μπορεις να δεις με ποια εταιρεια το εστειλαν κ να τηλεφωνησεις να δεις απο που να το παραλαβεις, δίνοντας τους το tracking number

δεν του αφησαν αυτο ειναι το περιεργο. Νομιζα οτι ειναι μια εταιρια courier ολα τα δεματα ηταν σχεδον ιδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Addic7ed είπε

δεν του αφησαν αυτο ειναι το περιεργο. Νομιζα οτι ειναι μια εταιρια courier ολα τα δεματα ηταν σχεδον ιδια.

αφου ολα ειναι απο την ιδια εταιρεια, βρες το τηλεφωνο κ παρε τους. μονο ετσι θα βγαλεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1 λεπτό πριν, kallair είπε

αφου ολα ειναι απο την ιδια εταιρεια, βρες το τηλεφωνο κ παρε τους. μονο ετσι θα βγαλεις ακρη.

Τα εχω πεταξει τα χαρτακια αλλα τα μονα greekglish πανς ηταν τα στοιχεια μου απο οσο θυμαμαι ολα τα υπολοιπα στα κινεζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα χρωμα ολα καφε ανοιχτο και κινεζικα.

 

 

6 λεπτά πριν, kallair είπε

αφου ολα ειναι απο την ιδια εταιρεια, βρες το τηλεφωνο κ παρε τους. μονο ετσι θα βγαλεις ακρη.

Τα εχω πεταξει τα χαρτακια αλλα τα μονα greekglish πανς ηταν τα στοιχεια μου απο οσο θυμαμαι ολα τα υπολοιπα στα κινεζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...