Προς το περιεχόμενο

Εχετε αγορασει ποτε απο το wish;


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Μα επειδή ειναι πανδημία είπα μήπως ήδη κάποιος παρήγγειλε :) Βρηκα έναν πωλητή που εχε και δυο κριτικές απο Έλληνες πρόσφατα αλλα το χασα 😡

Πριν μια βδομάδα εγώ άφησα 1 κριτική, αν στη δείξω δεν πιστεύω πως θα σε βοηθήσει σε κάτι μια και η παραγγελία είχε γίνει τέλος Δεκέμβρη...

Όσοι παράγγειλαν πρόσφατα, το μόνο που θα σου πουν είναι ότι δεν έχει έρθει τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα wish pick-up points μαγαζιά τι ακριβώς είναι ; 
παραγγελνουν αυτοί ή εμείς κ τα στέλνουμε με κάποιο τρόπο εκεί !;

 

παιζει καμία αποφύγει τελωνείου έτσι η μπα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

έχω αγοράσει πριν κορονοιού, τίποτε το ιδιαίτερο...πραγματάκια της πλάκας έχει σε αντίστοιχες τιμές...ότι δίνεις αυτό παίρνεις απ όσο θυμάμαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AMSTERIS είπε

έχω αγοράσει πριν κορονοιού, τίποτε το ιδιαίτερο...πραγματάκια της πλάκας έχει σε αντίστοιχες τιμές...ότι δίνεις αυτό παίρνεις απ όσο θυμάμαι...

τα μεταφορικα συμφερουν ; με τι κουριερ τα στελνουν και ποσο καιρο κανουν ; θελω να παρω κατι μικροπράγματα για τα παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

τα μεταφορικα συμφερουν ; με τι κουριερ τα στελνουν και ποσο καιρο κανουν ; θελω να παρω κατι μικροπράγματα για τα παιδια

Για το καθετί αναγράφεται και το κόστος των μεταφορικών. Με ΕΛΤΑ παραδίδονται, και -αν θυμάμαι καλά- θέλουν κάνα μήνα. Τώρα με τον κορωνοϊό ίσως τραβήξει και παραπάνω η αναμονή παράδοσης.

*Πληρωμή μόνο με PayPal για να 'σαι κατοχυρωμένος. 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

για να είμαι ακριβής και να μην τους αδικήσω, οι χρόνοι παράδοσης ήταν όπως έπρεπε .Γενικότερα παρατηρώ ότι διαφημίζονται πολύ και επεκτείνονται σαν εταιρεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έκανα την παραγγελία στις 4/4/20 όπως είναι η ενημέρωση από τό wish από την 7/4/20 δεν έχω καμία ενημέρωση..  μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω? 
Παραδίδεται στις 18 Ιουν 2020
 
7 Απρ 2020
He has left the store
4 Απρ 2020
Επεξεργασία παραγγελίας
4 Απρ 2020
Η παραγγελία δόθηκε
Ο αριθμός παρακολούθησης της αποστολής θα εμφανιστεί όταν θα είναι διαθέσιμος
Η ενημέρωση για την παράδοση είναι στις 18 Ιουνίου αλλά ανησυχώ 
Επεξ/σία από Thomasj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 24/9/2017 στις 11:15 ΠΜ, kathytherion είπε

Η μητέρα μου είχε κάνει παραγγελία τον Αύγουστο ένα εξάρτημα για κατασκευές μικρής αξίας και το παραλάβαμε πριν μερικές μέρες, δίχως χρέωση τελωνείου.Το συγκεκριμένο προϊόν ήταν δωρεάν και πλήρωνες δυο ευρώ τα μεταφορικά. Ουσιαστικά ειναι μια η άλλη με το να πληρώσεις κατι με δωρεάν μεταφορικά... Δοκίμασα το εξάρτημα και δούλευε μια χαρά παντως.

Σχετικά με το. eBay , συνήθως εκεί τα βρίσκω ένα κλικ πιο φθηνά τα μικροαντικείμενα που κατα καιρούς μου γυαλίζουν Γι αυτό και το προτιμώ. Απ την άλλη το wish ειναι λίγο πιο εύχρηστο σαν εφαρμογή και Γι αυτό το προτιμά η μητέρα μου. Οι διάφορες ειναι μικρές, αλλα συνιστώ πριν παραγγείλει κανεις κατι απο wish να τσεκάρει τιμές και στο eBay για να ξέρει.

Διάβασα, δεν ξέρω αν ισχύει, πως τα μικρής αξίας προϊόντα έπαψαν να χρεώνονται το 3ευρο, μακάρι να ισχύει.

Την παραγγελία στην φέρνουν σπίτι από το wish από που παραλαμβάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, juannakoc είπε

Την παραγγελία στην φέρνουν σπίτι από το wish από που παραλαμβάνει?

Καλησπέρα,αυτό που.γνωριζω είναι πως.ερχεται.ταχυδρομικα οπότε υποθέτω τα μικρά πακέτα θα τα αφήνουν στο σπίτι.

Στις 10/6/2020 στις 4:08 ΜΜ, csontheline είπε

Ακόμα ζει το wish? Drop shipping δεν κάνουν; Γιατί δεν αγοράζετε απευθείας από τους προμηθευτές του wish; Aliexpress & eBay :)

Εγώ δεν έχω καν εφαρμογή και η μητέρα μου έχει.μηνες.να.παρει.κατι. ήθελα.ομως με.την.ευκαιρια.να θίξω ένα θέμα που με απασχολεί, παρατηρητές κι εσείς προβλήματα με αγορές μικρών και μεσαίων αντικειμένων από eBay Κίνα? Δυστυχώς από τα 5 πράγματα που περίμενα έχουν έρθει τα 3 για τ αλλά.2 έχω κάνει κινήσεις.που δε βγάζουν κάπου και για παραγγελία 10€εξαρτηματος αναγκαστικά να ζητήσω πίσω τα λεφτά. Έχω απογοητευτεί πολύ οι παραγγελίες έγιναν Απρίλιο. Έχει.γινει πολύ αναξιόπιστη πλατφόρμα η κάτι συμβαίνει,δε νομίζω να είμαι εγώ η άτυχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, αγορές από το wish... απλά μείνετε μακριά από τέτοια app σαν το wish και το joom. ποιότητα κάτω του μηδενός, οι φωτογραφίες άλλο δείχνουν άλλο παραλαμβάνεις, όσο για επιστροφές και διάφορα άλλα, κάνουν τον ...κινέζο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2020 στις 8:53 ΜΜ, juannakoc είπε

Εννοώ με τα ΕΛΤΑ σου έρχετε ?

Ναι, αυτό λέει και η kathytherion. Επειδή, συνήθως, οι παραγγελίες είναι μικροπράγματα, τα φέρνει στην πόρτα μας ο ταχυδρόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...