Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφέρον αυτό γιατι και εγώ είχα το Μηδενικό Πάγιο για κάτι συναγερμούς και τώρα θα πάω να διακόψω όλα τα συμβόλαια και να πάρω κάποια τέτοια κάρτα! Πείτε εντυπώσεις όταν τις παραλάβετε ή αν μάθετε κάποια λεπτομέρια για την λήξη/ανανέωση/φραγή κλπ ώστε να υπάρχουν στο θέμα αυτα! Κερατιάτικα λεφτά δεν πληρώνουμε, ας το πάρουν χαμπάρι!

 

-edit-

Αφού ειναι τσάμπα, παρείγγειλα και εγώ μια και περιμένω να μου έρθει για να την δοκιμάσω.

8p/SMS χρεώνουν απ' οτι κατάλαβα (0.09Ε) και πρέπει να κάνεις έστω μια κλήση ή SMS το 6μηνο για να μην λήξει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω για συναγερμούς / gps tracker είχα κάποιες συνδέσεις και καλά που το γράψατε εδώ και ενημερωθήκαμε. Ξέρουμε πότε ξεκινάει η χρέωση?

 

 

Θα ψάξω και εγώ τη φάση giffgaff. Αν υπάρχει και άλλο εναλλακτικό θα με ενδιέφερε.

 

 

Με το giffgaff έχουμε τίποτα περίεργες χρεώσεις ? Αν στέλνουμε εμείς μήνυμα πόσο χρεωνόμαστε (σαν να στέλνουμε στο εξωτερικό?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρεώση της cosmote για το μηδενικό πάγιο που έγινε πλέον cosmote mobile basic ξεκίνησε 31/8.

 

Λογικά με την giffgaff επειδή το νούμερο θα είναι αγγλικό θα είναι σαν να στέλνεις sms από ελλάδα στην Αγγλία με τις τιμές που ισχύουν από τον πάροχό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχει βρει κάποιος μέσα στο site πως μπορώ να βάζω 10€/έτος και να μένουν για 12 μήνες χωρίς να χάνονται (και να χρησιμοποιούνται με το pay as you go)?

 

Επίσης:

 

https://www.giffgaff.com/fair-usage-while-roaming

 

If you use our services outside the UK in the EU and selected destinations for 60 or more days in any four month period this is likely to be deemed to be an unfair use of our services.

 

If we reasonably suspect you're not acting in accordance with this policy, we reserve the right to impose further charges or disconnect your SIM card or your goodybag at any time, having attempted to contact you first.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προσθέσω οτι στο site γράφει οτι για το activation χρειάζεται uk postal address (αντε αυτό γράφεις οτι βρεις) ΑΛΛΑ επιπλεον λεει οτι γινεται monitor και αν πιστευουν οτι κάτι δεν πάει καλα (π.χ. την πήρα Ελλάδα και τη χρησιμοποιώ μονο εκεί) μπορει να μπλοκάρει το λογαριασμό μεχρι να υποβληθεί proof of id και postal address. 

 

Το ερώτημα ειναι : Αυτοι που την εχουν ήδη και τη χρησιμοποιούν στην Ελλαδα (ή γενικά εκτος uk) ειναι μονιμοι κάτοικοι ΕΚΤΟΣ uk ή ανα κάποιους μήνες επιστρεφουν uk και κάνουν και εκεί χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η ευρωπαικη νομοθεσία σύμφωνα με την κατάργηση της περιαγωγής το καλοκαίρι.

 

 

https://www.giffgaff.com/fair-usage-while-roaming

 

If you use our services outside the UK in the EU and selected destinations for 60 or more days in any four month period this is likely to be deemed to be an unfair use of our services.

 

If we reasonably suspect you're not acting in accordance with this policy, we reserve the right to impose further charges or disconnect your SIM card or your goodybag at any time, having attempted to contact you first.

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αμα γινει κι αυτο με το 10αρικο ελαχιστη μας σκισανε,

10+4 (3μηνα το ετος)=40 ευρω για ενα χρονο για αριθμους που δεν μας ενδιαφερουν τα λεφτα που εχουν μεσα,

εγω δεν εχω συναγερμο, αλλα βολευε το μηδενικο για γονεις κλπ που δεν ενδιαφερονται για χρονο,

αλλα μονο κανουν αναπαντητη,

αλλη λυση ειναι να βαζουμε 20 το 4μηνο, δηλαδη 20*3=60,

αλλα η διαφορα ειναι οτι αυτα μεταφερονται, σε cosmote whatsup/cosmokarta (οχι σε frog)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε απο το ιντερνετ καμια giffgaff φορτωσε την 10 λιρες και απολαυσε ολο τον χρονο+ χωρις ληξεις και λοιπες π@π@ριες.

 

 

Eίσαι θεός! Κι έψαχνα τρόπο για τη μοτοσυκλέτα χωρίς να χρεώνομαι κάθε μήνα 3 ευρώ! Πως την φορτίζεις; Από ebay να την αγοράσω;

πχ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Giffgaff-Nano-Micro-Standard-3-in-1-SIM-FREE-10-Credit-Unlimited-Data-Text-/222636137697?epid=545235860&hash=item33d625dce1:g:TRIAAOSwlXhZZTYj

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω έναν συναγερμό στο σπίτι που παίρνει sim. Μέχρι στιγμής είχα βάλει μία sim της cosmote, σύνδεση με μηδενικό πάγιο. Μου έκανε κλήση όταν χτυπούσε, την απέρριπτα, και έτσι ήξερα πότε χτυπάει χωρίς να χρεώνομαι τίποτα. 

Πλέον όμως αυτό το πρόγραμμα άλλαξε και έχει χρέωση 2,5€ κάθε μήνα.

Θα ήθελα λοιπόν να μάθω αν υπάρχει κάτι άλλο πλέον που μπορώ να κάνω και να είναι οικονομικό.

Πότε άλλαξε ;

Απλα θα σταματήσει να λειτουργεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλά θα αρχίσει να σε χρεώνει 2.5 ευρώ τον μήνα, οπότε δεν ειναι πλεον μηδενικό πάγιο. Λέγεται πλέον cosmote mobile basic και απο 31/8 άρχισε να χρεώνεται. Δες τον λογαριασμό σου και θα καταλάβεις :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι σχεδον σχετικο.Εχω μαγαζι με συναγερμο συνδεμενο με το σταθερο τηλ οπως πολλοι για να μην ασχολουνται με καρτες κτλ. Εξω απ το μαγαζι γραφει το τηλ μου...Εαν ενας που θελει να κανεικατι στο μαγαζι παρει τηλ κ το αφησει να καλει και ταυτοχρονα σπασει το μαγαζι κ μπει θα με καλεσει ενω εχει κληση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλά θα αρχίσει να σε χρεώνει 2.5 ευρώ τον μήνα, οπότε δεν ειναι πλεον μηδενικό πάγιο. Λέγεται πλέον cosmote mobile basic και απο 31/8 άρχισε να χρεώνεται. Δες τον λογαριασμό σου και θα καταλάβεις :(

Τον έκαναν μόνοι τους ψηφιακό και δεν έχω πρόσβαση.

Πρέπει να ζητήσω κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι σχεδον σχετικο.Εχω μαγαζι με συναγερμο συνδεμενο με το σταθερο τηλ οπως πολλοι για να μην ασχολουνται με καρτες κτλ. Εξω απ το μαγαζι γραφει το τηλ μου...Εαν ενας που θελει να κανεικατι στο μαγαζι παρει τηλ κ το αφησει να καλει και ταυτοχρονα σπασει το μαγαζι κ μπει θα με καλεσει ενω εχει κληση;

 

Αν και εκτός θέματος, μπορεί ναι, μπορει και οχι. Αναλόγως τον συναγερμό σου. Ρώτα αυτόν που στον εγκατέστησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...