Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α δεν ηξερα οτι μιλουσες κι εσυ για συναγερμο, εγω μιλησα λιγο πιο γενικα,

αλλα και παλι πες οτι την κανεις twin sim και την χρησιμοποιεις απ την δευτερη καρτα,

οταν μαζευτουν τα λεφτα π.χ. βαζεις ξερω γω πακετο-α ιντερνετ και την λιωνεις στα γρηγορα,

με αλλα λογια τι μου λες; καλυτερο να τους χαριζεις 33 ευρω απ το να εχεις 40 στο χερι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η twin sim δεν μπορεί να λειτουργεί ταυτόχρονα, που σημαίνει οτι αν ανοίξεις το άλλο κινητό, δεν θα λειτουργεί ο συναγερμός...

Επισης για να τα μεταφέρεις με το easy transfer της cosmote, θέλει 20 ευρώ ελάχιστη ανανέωση τους τελευταίους 4 μήνες (εξτρα έξοδα)

Οπως και να το δεις, πεταμένα λεφτά είναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανανέωση της κάρτας μπορεί να γίνει χωρίς να την βάλεις σε κινητό ή πρέπει κάθε τόσο να ανοίγεις πίνακα για να βγάλεις την κάρτα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αγνοώ απλά και συνεχίζω...

 

Κάποια άλλη sim από εξωτερικό (όχι Ε.Ε.) που να ισχύει η πολιτική ορθής χρήσης του roaming και να μην έχουμε περιορισμό στον πόσο καιρό λειτουργεί στο εξωτερικό (στην Ελλάδα στην περίπτωσή μας), υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.intertelecom.gr/mobile/rates

 

Την γνωρίζει κάποιος; 

Φαίνεται η ιδανικότερη περίπτωση, αν εξαιρέσεις το κόστος απόκτησης που έχει 15€.

Αλλά είναι μια τελείως άγνωστη εταιρία για εμένα. Οπότε ας πει κάποιος την άποψή του, αν την γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.intertelecom.gr/mobile/rates

 

Την γνωρίζει κάποιος; 

Φαίνεται η ιδανικότερη περίπτωση, αν εξαιρέσεις το κόστος απόκτησης που έχει 15€.

Αλλά είναι μια τελείως άγνωστη εταιρία για εμένα. Οπότε ας πει κάποιος την άποψή του, αν την γνωρίζει.

 

Το κόστος των εισερχομένων κλήσεων στην ΕΛΛΑΔΑ είναι 0.03€ το λεπτό. Wtf?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

http://planetsim.gr για αυτην τι γνωμη εχετε; Λεει πως δε ληγει ποτε οσο και αν μεινει ανενεργή, ομως διαβαζω κατι περιεργα σχετικα με το αν ταιριαζει σε συσκευες gps και συναγερμων. Δεν μπορω να βγαλω πολυ ακρη, εχετε καμια ιδεα;

Καλησπέρα.

Έχω έναν συναγερμό στο σπίτι που παίρνει sim. Μέχρι στιγμής είχα βάλει μία sim της cosmote, σύνδεση με μηδενικό πάγιο. Μου έκανε κλήση όταν χτυπούσε, την απέρριπτα, και έτσι ήξερα πότε χτυπάει χωρίς να χρεώνομαι τίποτα.

Πλέον όμως αυτό το πρόγραμμα άλλαξε και έχει χρέωση 2,5€ κάθε μήνα.

Θα ήθελα λοιπόν να μάθω αν υπάρχει κάτι άλλο πλέον που μπορώ να κάνω και να είναι οικονομικό.

http://planetsim.gr αυτη πηρε το ματι μου αλλα δε ξερω τι παιζει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update σχετικά με την giffgaff. Μετά από 1.5 μήνα που λειτουργούσε κανονικά πλέον έκοψαν το roaming και δεν δουλεύει. Προφανώς είδαν οτι δεν γίνεται χρήση ή οτι δεν βρίσκεται σε αγγλικό έδαφος το νούμερο και για να το ενεργοποιήσων ξανά πρεπει να στείλω αποδεικτικά μόνιμης διεύθυνσης στην Αγγλία. Αρα δεν μας κάνει για την περίπτωσή μας :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πήρα 2 κάρτες για δοκιμή. Έδωσα 15€ για κάθε κάρτα όταν τις παρέλαβα. Από τότε δεν έχω πληρώσει τίποτα άλλο. Έρχεται με 5€ μέσα η κάθε κάρτα. Δεν έχεις καμία υποχρέωση να ανανεώνεις την κάρτα ανά 3μηνο. Το μόνο που πρέπει να κάνεις για να παραμείνει ενεργός ο αριθμός, είναι μία χρεώσιμη κλήση τον χρόνο. Άρα αν δεν αλλάξει τίποτα σημαίνει πως με τα 5€ που έχει μέσα, εγώ προσωπικά έχω ξεμπερδέψει για χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...