Προς το περιεχόμενο

Κάρτα sim για συναγερμό


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/2/2020 στις 10:28 ΠΜ, 1ns0mn1a είπε

😲

spacer.png

Με αυτή την  αλλαγή, τι  θα συμβαίνει πλέον? Όποιος έχει περισσότερες πληροφόριες ας απαντήσει, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πηρα και εγω την εν λογω καρτα την περασμενη εβδομάδα εκανα κ ανανεωση δουλευει κομπλε...

 

Και εγω για τρακερ τη θέλω αλλα μου ήρθε το ανωτερω μηνυμα και ανησυχω, απο το site δε καταφερα να βγαλω ακρη, υπαρχει περιπτωση να το κοψουν μετα απο κάποιο διαστημα; Τι μπορει να γίνει για να το εχω μονιμα; (δεν εχω goodybags απλα υπολοιπο για να μου στελνει μηνυμα το τρακερ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση ? Θέλω μια sim με Ελληνικό αριθμό μόνο για να με καλούν, να έχει διάρκεια ένα χρόνο και να μην κινδυνεύω να χάσω το νούμερο στο μέλλον.. 

έχουμε κάποια πρόταση για αυτό ?

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2020 στις 8:06 ΠΜ, elenigr είπε

Καλημέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση ? Θέλω μια sim με Ελληνικό αριθμό μόνο για να με καλούν, να έχει διάρκεια ένα χρόνο και να μην κινδυνεύω να χάσω το νούμερο στο μέλλον.. 

έχουμε κάποια πρόταση για αυτό ?

Thanks.

  1. Να πάρεις μια κάρτα απο οποιαδήποτε εταιρία κινητής και να πληρώνεις 10€ το 3μηνο για να μενει ενεργη ή
  2. Να πάρεις μια κάρτα intertelecom, αλλά να ξέρεις πως μελλοντικά ίσως χάσεις τον αριθμό ή δεν θα μπορείς να τον μεταφέρεις σε άλλο δίκτυο κλπ
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Να πάρεις μια κάρτα intertelecom, αλλά να ξέρεις πως μελλοντικά ίσως χάσεις τον αριθμό

Τον αριθμό γιατί να τον χάσει; Κάθε φορά που κάνει μια χρεωσιμη υπηρεσία, πχ κλήση, ο αριθμός ανανεώνετε για 12 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, thant είπε

Τον αριθμό γιατί να τον χάσει; Κάθε φορά που κάνει μια χρεωσιμη υπηρεσία, πχ κλήση, ο αριθμός ανανεώνετε για 12 μήνες.

Αν θέλει να τον μεταφέρει σε άλλο πάροχο ή κλείσει η Intertelecom. Δεν ειναι και κανένας "πάροχος" αξιόπιστος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, εχω εγκατεστημενο συναγερμο στο σπιτι DSC με το συγκεκριμενο μηχανημα GSM https://www.skroutz.gr/s/17400675/HX-1108.html?from=catspan .Οταν εγινε η εγκατασταση ειχα βαλει ενα καρτοσυμβολαιο της Cosmote με μηδενικο παγιο.Με αφορμη την αλλαγη του παγιου και τους "τρελους" μηνιαιους λογαριασμους της Cosmote αποφασισα να καταφυγω σε μια καρτα intertelecom η οποια εχει σεβαστες χρεωσεις.Οταν ομως την αντικατεστησα δεν εστελνε σημα στο κεντρο ληψεων καθως το μηχανημα προσπαθουσε να στειλει διχως αποτελεσμα.Να σημειωθει οτι εχω δοκιμασει πολλες φορες απεγκατασταση και εγκατασταση.Καθε φορα που συνδεσα την καρτα της Cosmote ολα δουλευαν κανονικα.Εχω αφαιρεσει το PIN της SIM και τα τηλεφωνηματα απο το κινητο λειτουργουν κανονικα.Θα υπερεκτιμουσα καποια βοηθεια απο εσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Stermeister είπε

Καλησπερα, εχω εγκατεστημενο συναγερμο στο σπιτι DSC με το συγκεκριμενο μηχανημα GSM https://www.skroutz.gr/s/17400675/HX-1108.html?from=catspan .Οταν εγινε η εγκατασταση ειχα βαλει ενα καρτοσυμβολαιο της Cosmote με μηδενικο παγιο.Με αφορμη την αλλαγη του παγιου και τους "τρελους" μηνιαιους λογαριασμους της Cosmote αποφασισα να καταφυγω σε μια καρτα intertelecom η οποια εχει σεβαστες χρεωσεις.Οταν ομως την αντικατεστησα δεν εστελνε σημα στο κεντρο ληψεων καθως το μηχανημα προσπαθουσε να στειλει διχως αποτελεσμα.Να σημειωθει οτι εχω δοκιμασει πολλες φορες απεγκατασταση και εγκατασταση.Καθε φορα που συνδεσα την καρτα της Cosmote ολα δουλευαν κανονικα.Εχω αφαιρεσει το PIN της SIM και τα τηλεφωνηματα απο το κινητο λειτουργουν κανονικα.Θα υπερεκτιμουσα καποια βοηθεια απο εσας.

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που θα πάω.. αλλά για να στείλεις sms πρέπει ο αριθμός αποστολής να ειναι σε διεθνή μορφή (+3069...) 

Επίσης η αποστολή και η λήψη sms γίνεται μόνο από τον βρετανικό αριθμό..

Επεξ/σία από pintourikio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Stermeister είπε

Κανει μονο κλησεις και απο το κινητο λειτουργει κανονικα

Μίλησε με το κέντρο λήψεων σου. 99,99%  δεν πρέπει να υποστηρίζουν κλήσεις μέσω VoIP, γιατί σε αυτές τις κλήσεις υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η intertelecom δεν μπορεί να στείλει σήματα σε κέντρο..

Έχω πάρει και εγώ μια κάρτα για το gsm αλλά εγώ δεν το έχω συνδέσει με κέντρο και θυμάμαι οτι μου το είχαν πει οτι δεν γίνετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...