Προς το περιεχόμενο

Mac Os High Sierra


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kamounias είπε

παιδιά μια ερώτηση! πολλές φορές στο σαφάρι όταν ανοιγω ένα παράθυρο πχ facebook αμέσως διπλα μου ανοίγει άλλο σαν διαφήμιση !! περισοτερο το mac keeper όπως κ την σελίδα της apple με μήνυμα ότι έχει ο υπολογιστής μ ιο!!! τι πρέπει να κάνω κ αν έχει εμφανηστει σε κάποιον από δω....

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το άρθρο.

Δεν υπάρχει κανένας ιός στα Mac.

Επεξ/σία από CryptoCSM01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα

Έχω ένα iMac που έχει office 2011 και στο Outlook έχει 40Gb POP3 email.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω το office 2016 και να κρατήσω όλη την βάση αυτή, να ξηλώσω το 2011 και να παίζω μόνο με 2016;

Δοκίμασα να κάνω export αλλά όλο αποτυγχάνει, είναι κ τεράστιο το αρχείο κιόλας.

Εχουμε καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/2/2018 στις 2:45 ΜΜ, sakis697 είπε

Καλησπέρα

Έχω ένα iMac που έχει office 2011 και στο Outlook έχει 40Gb POP3 email.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω το office 2016 και να κρατήσω όλη την βάση αυτή, να ξηλώσω το 2011 και να παίζω μόνο με 2016;

Δοκίμασα να κάνω export αλλά όλο αποτυγχάνει, είναι κ τεράστιο το αρχείο κιόλας.

Εχουμε καμια ιδεα;

απ΄ όσο γνωρίζω μόνο με export γίνεται. Ακόμα και αν βάλεις το 2016 δε θα εγκατασταθεί πάνω από το 2011. Θα τα έχεις και τα 2 παράλληλα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ομάδα,
Είμαι χρήστης Macbook Pro I5 Late 2011 πρόσφατα έκανα update από Mavericks σε Sierra High και στις πρώτες ώρες χρήσης του ψιλοσέρνεται και τα fan δουλεύουν σε high speed ακόμα και όταν απλά λειτουργεί
Δοκίμασα reset σε SMC και στην PRAM/NVRAM αλλά δεν άλλαξε κάτι.
 
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?
Ευχαριστώ πολυ
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Nikos Sokin Tsigas είπε
Καλημέρα ομάδα,
Είμαι χρήστης Macbook Pro I5 Late 2011 πρόσφατα έκανα update από Mavericks σε Sierra High και στις πρώτες ώρες χρήσης του ψιλοσέρνεται και τα fan δουλεύουν σε high speed ακόμα και όταν απλά λειτουργεί
Δοκίμασα reset σε SMC και στην PRAM/NVRAM αλλά δεν άλλαξε κάτι.
 
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?
Ευχαριστώ πολυ
 

Δες τις διεργασίες στο activity monitor,

Έχεις SSD ?

Πόσες μέρες είναι που έκανες το update ?

Είναι σύνηθες αρχικά,αλλά τις επόμενες μέρες στρώνει,αν δεν στρώσει κάνεις clean install.

Έχω αντίστοιχο μηχάνημα και δουλεύει μια χαρά,και ελπίζω επίσης τώρα καλοκαιράκι να το έχεις καθαρίσει εσωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Δες τις διεργασίες στο activity monitor,

Έχεις SSD ?

Πόσες μέρες είναι που έκανες το update ?

Είναι σύνηθες αρχικά,αλλά τις επόμενες μέρες στρώνει,αν δεν στρώσει κάνεις clean install.

Έχω αντίστοιχο μηχάνημα και δουλεύει μια χαρά,και ελπίζω επίσης τώρα καλοκαιράκι να το έχεις καθαρίσει εσωτερικά.

Δεν μου δείχνει κάτι "παράξενο" στο activity monitor , έχω ssd , το update έγινε εχθές και από θέμα καθαριότητας είναι μια χαρά κατευθείαν μετά το update έγινε όλο αυτό με τα fans και την θερμοκρασία

:/ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλο θα ηταν, οταν βγαινει ενα major update, οποιος το παρει ειδηση πρωτος, να ενημερωνει κι εδω.
Εγω διαχρονικα, macs αλλαζω, λειτουργικα αλλαζω, αλλα παντα 'σερβιρονται' αργα τα updates, μεσω software update. Ετσι, αν το μαθω νωριτερα, παω και κατεβαζω το dmg.
Για μια ακομη φορα, εντελως τυχαια βλεπω σημερα (5 Ιουνη), οτι απο 1η Ιουνη εχει βγει 10.13.5.

Εν τω μεταξυ, για ενα περιεργο λογο, η σελιδα της apple δειχνει post date Μαρτιο 2018.
Μονη εξηγηση ειναι αν δημιουργουν τη σελιδα οταν βγαινει η πρωτη beta.

https://support.apple.com/kb/DL1965?locale=en_US

Κατεβαζω λοιπον το dmg της 10.13.5. Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mindreader said:

Καλο θα ηταν, οταν βγαινει ενα major update, οποιος το παρει ειδηση πρωτος, να ενημερωνει κι εδω.
Εγω διαχρονικα, macs αλλαζω, λειτουργικα αλλαζω, αλλα παντα 'σερβιρονται' αργα τα updates, μεσω software update. Ετσι, αν το μαθω νωριτερα, παω και κατεβαζω το dmg.
Για μια ακομη φορα, εντελως τυχαια βλεπω σημερα (5 Ιουνη), οτι απο 1η Ιουνη εχει βγει 10.13.5.

Εν τω μεταξυ, για ενα περιεργο λογο, η σελιδα της apple δειχνει post date Μαρτιο 2018.
Μονη εξηγηση ειναι αν δημιουργουν τη σελιδα οταν βγαινει η πρωτη beta.

https://support.apple.com/kb/DL1965?locale=en_US

Κατεβαζω λοιπον το dmg της 10.13.5. Για να δουμε.

στο appstore την 10.13.4 μου βγάζει... ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mindreader είπε

Καλο θα ηταν, οταν βγαινει ενα major update, οποιος το παρει ειδηση πρωτος, να ενημερωνει κι εδω.
Εγω διαχρονικα, macs αλλαζω, λειτουργικα αλλαζω, αλλα παντα 'σερβιρονται' αργα τα updates, μεσω software update. Ετσι, αν το μαθω νωριτερα, παω και κατεβαζω το dmg.
Για μια ακομη φορα, εντελως τυχαια βλεπω σημερα (5 Ιουνη), οτι απο 1η Ιουνη εχει βγει 10.13.5.

Εν τω μεταξυ, για ενα περιεργο λογο, η σελιδα της apple δειχνει post date Μαρτιο 2018.
Μονη εξηγηση ειναι αν δημιουργουν τη σελιδα οταν βγαινει η πρωτη beta.

https://support.apple.com/kb/DL1965?locale=en_US

Κατεβαζω λοιπον το dmg της 10.13.5. Για να δουμε.

Με το combo update είσαι μια χαρά. δεν χρειάζεσαι το DMG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, koftis650 είπε

@najinblue3

 είχα και εγώ θέμα μετά το τελευταίο upgrade (10.13.5), reboot (magic.....) και μέλι γάλα

Ναι μακαρι να ημουν τοσο τυχερος...

Το προβλημα πραγματικα με εχει τρελανει, εχω δοκιμασει τα παντα πανω στο keychain. To OS πλεον το απεχθανομαι, ειχα 5 μηνες+ προβλημα με το x-code, και εκει που λυθηκε αρχισαμε με το keychain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...