Προς το περιεχόμενο

Mac Os High Sierra


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Σωστά.. Αν δεν είχες θα είχες glitches σε άνω του 1080p..

Δεν ξέρω, για δοκίμασε Kodi

Λιγο καλυτερα με kodi αλλα σερνεται παλι. Αν δε το προχωρησω κιολας; Ααααστο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, sakis697 είπε

Λιγο καλυτερα με kodi αλλα σερνεται παλι. Αν δε το προχωρησω κιολας; Ααααστο. 

Παίξε με τις ρυθμίσεις του , με το hardware acceleration. Δεν μπορεί πάντως, κανονικά θα έπρεπε να τρέχει νερό με το σύστημα που έχεις!ίσως είναι θέμα των ρυθμίσεων του hack σου. Πάντως σε ένα αρκετά παλιό Macbook pro που έχω και κάθεται πια, ενώ είχα θέμα με υψηλής ποιότητας βίντεο στο Kodi,με το iina δεν είχα ποτέ. έχει το iina αν θυμάμαι καλά κάτι ρυθμίσεις,τα έχεις δουλέψει όλα αυτά σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Παίξε με τις ρυθμίσεις του , με το hardware acceleration. Δεν μπορεί πάντως, κανονικά θα έπρεπε να τρέχει νερό με το σύστημα που έχεις!ίσως είναι θέμα των ρυθμίσεων του hack σου. Πάντως σε ένα αρκετά παλιό Macbook pro που έχω και κάθεται πια, ενώ είχα θέμα με υψηλής ποιότητας βίντεο στο Kodi,με το iina δεν είχα ποτέ. έχει το iina αν θυμάμαι καλά κάτι ρυθμίσεις,τα έχεις δουλέψει όλα αυτά σωστά;

Απο κανεναν player δεν εχω πειραξει καμια επιλογη, γιατι δεν ξερω κ τι να πειραξω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, coffeex είπε

Μιας και έχεις vlc δες αυτό VLC GPU Decoding

724769060_.jpg.af2a382414dd1d6a8227fac6b4bf5237.jpg

To ειχα τσεκαρει αυτο, αλλα μαλλον ειναι επιλογη για τα  Windows. Στο mac δεν εχει τετοια επιλογη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sakis697 είπε

724769060_.jpg.af2a382414dd1d6a8227fac6b4bf5237.jpg

To ειχα τσεκαρει αυτο, αλλα μαλλον ειναι επιλογη για τα  Windows. Στο mac δεν εχει τετοια επιλογη. 

Πάτε το show all για να σου δείξει όλες τις επιλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας είμαι αρχάριος ακόμα σε περιβάλλον macOS (high sierra hacintosh) και πρόσφατα ενεργοποίησα την 3μηνη δωρεάν συνδρομή του iTunes για την αγαπημένη μου μουσική. Mp3 που είχα και τα πρόσθεσα στην library του iTunes ξαφνικά δεν μου τα παίζει offline. Κάποιες ρυθμίσεις πρέπει να έκανα όσον αφορά στο iCloud. Μπορείτε να πείτε κάτι ως προς αυτό τι να προσέξω; 

ενα είναι αυτό και άλλο ξαφνικά πριν από λίγο εξαφανίστηκε το περιεχόμενο του Documents όλα τα αρχεία που είχα word και pdf και όλα. Το ίδιο εξαφανίστηκαν και απο το Time Machine backup χωρίς να έκανα ποτέ exclude. Μετά από λίγα λεπτά επανήλθαν στο Time Machine. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει; κατανοητό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Agraf είπε

γεια σας είμαι αρχάριος ακόμα σε περιβάλλον macOS (high sierra hacintosh) και πρόσφατα ενεργοποίησα την 3μηνη δωρεάν συνδρομή του iTunes για την αγαπημένη μου μουσική. Mp3 που είχα και τα πρόσθεσα στην library του iTunes ξαφνικά δεν μου τα παίζει offline. Κάποιες ρυθμίσεις πρέπει να έκανα όσον αφορά στο iCloud. Μπορείτε να πείτε κάτι ως προς αυτό τι να προσέξω; 

ενα είναι αυτό και άλλο ξαφνικά πριν από λίγο εξαφανίστηκε το περιεχόμενο του Documents όλα τα αρχεία που είχα word και pdf και όλα. Το ίδιο εξαφανίστηκαν και απο το Time Machine backup χωρίς να έκανα ποτέ exclude. Μετά από λίγα λεπτά επανήλθαν στο Time Machine. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει; κατανοητό.

οταν λες εξαφανιστηκαν τι εννοεις? Τσεκαρες το icloud? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Agraf είπε

ναι αλλά μόνο απο τον υπολογιστή για κάποιο λόγο ούτε απο εχθες iCloud μπαίνει. Connection Error!

εχεις ενεργοποιησει το icloud drive ? αν ναι, τσεκαρε εκει για τα αρχεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...