Προς το περιεχόμενο

Η Intel υποστηρίζει ότι ο 8ης γενιάς Core i7-8700K είναι ο καλύτερος desktop επεξεργαστής για gaming που έχει κατασκευάσει


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

που πήγαν οι εποχές που με ένα gameboy colour ήμασταν ευτυχισμένοι, και τώρα ανησυχούμε αν θα είναι efficient ζυγοί πυρήνες με δεκάδες θρεντ

Περάσανε :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τώρα δεν είχα πατήσει το κουμπί turbo στο 486 μου να παει απο τα 20 στα 50 mhz. τωρα ισως χρειαστει

Για τετοια post ερχομαι εδω legend Snolly, για τιποτε αλλο. :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η nvidia δεν έκανε ποτέ και τίποτα σπουδαία στους arm

 

Μπηκε σε ενα αγνωστο για αυτη πεδιο και μπορεσε να κοντραρει την qualcom...δεν το λες και λιγο, καλα η apple ειναι σε αλλο επιπεδο...το point παραμενει πως η intel με αυτα που παρουσιαζει αν ειχε απεναντι εταιριες που εχουν budget και R&D θα ειχε θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 είπα εγώ πουθενά 80% boost? εγώ μίλησα για 1.6x δηλαδή threads*0.8 = core power φαντάσματα βλέπεις ? 

οι διαφορές στην cache και στα memory controller είναι φυσικό να υπάρχουν όταν οι HT αποδίδουν πολύ καλύτερα και έχουν άλλες ανάγκες απο αυτά, τώρα στο θέμα μας γιατί μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με προγράμματα δουλειάς που να απαιτούνε cpu κάνε ένα κόπο και ψάξε για adobe premier διαφορές σε i5/i7 , σε κανένα render και μετά έλα πές μου για διαφορές....... στα παιχνίδια τι περιμένεις να δεις ? 

ναι μάθε απο threads πρώτα και γιατί το κάνουν και μετά πες μου για επιδόσεις σε επαγγελματικά λογισμικά.

 

Ενα 40% ειναι το καλυτερο που θα δεις με τον ιδιο επεξεργαστη ανοιχτο/κλειστο smt, παντα σε render.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...