Προς το περιεχόμενο

Λαμπτήρας LED Philips E27 8-60W 2,10€ [RE-RELOADED]


Weiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνεις λάθος, 13,5 watt γράφει..τουλάχιστον αυτή που είχα πάρει από τον Καυκά στις αρχές του χρόνου.

 

Η τωρινη συσκευασια γραφει 13w...

post-114265-0-51944700-1506861640_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους ενδιαφέρονται για τη φωτεινότητα

 

Και οι 2 λάμπες είναι πιο φωτεινές από τα watt που αντιστοιχούν, διότι ρίχνουν μεγάλο μέρος του φωτός προς τα κάτω. Από άποψη χρώματος είναι ΟΚ. Δεν είναι κάτι φοβερό, αλλά ούτε και χάλια, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς τη τιμή τους.

 

Για χώρο 9 τμ η 13w μου φάνηκε υπερβολικά φωτεινή και έβαλα την 8w.

 

Σημαντικό πλεονέκτημα τους είναι ότι είναι LED οπότε δεν καίγονται από τα πολλά άναψε-σβήσε όπως οι φθορισμού.

 

Γενικά θα τις πρότεινα για όποιον θέλει να αλλάξει οικονομικά τις κλασικές λάμπες του σπιτιού του.

 

Thanks @Weiss που επεσήμανε την προσφορά & στον runner69 για την ενημέρωση πως ισχύει ξανά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα σημερα και πηρα μια 12-αδα παραγγελια . Ο κακος χαμος με λυσαρες κυρατσες να παρουνε λαμπες απο τα stand "προσφορας" οχι τις phillips κατι geyer νομιζω με 6+ ουτε να περασεις απο αμαξια παρατημενα στη μεση μη χειρότερα :o Μονο μαστόρια εβλεπες στου καφκα τωρα εγινε λαίκη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λογικό κι εγώ σε κάποια φάση είχα αλλάξει τις λάμπες σε 2 πολυελαίους, 24 σύνολο. Από 1100W (είχαν και 40 και 60αρες) έπεσα στα 132W. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό κι εγώ σε κάποια φάση είχα αλλάξει τις λάμπες σε 2 πολυελαίους, 24 σύνολο. Από 1100W (είχαν και 40 και 60αρες) έπεσα στα 132W. :P

Την ευλογία σου Πάτερ.
  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω εχω μια λάμπα σε φωτιστικό γραφείου η οποία ειναι 2500Κ 9w  τύπου U  ποια είναι καταληλη για οθόνη υπολογιστή; επίσης με την προηγούμενη που είχα 6500Κ ήτανε παρα πολυ κουραστική, με αυτην πάλι με πιάνει νύστα τι πρεπει να πάρω; αν και στο γράφημα λεει οτι η 6500 κανει για οθονες εμενα παλι μου φάνηκε κουραστική πολύ 

post-211686-0-06001600-1507157089_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γραφημα αυτο δεν σου λεει τι λαμπα να παρεις αναλογα την περισταση, σου λεει απλα σε τι θερμοκρασια χρωματος εκπεμπει η καθε συσκευη (πχ οι οθονες pc στα 6500K).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή αυτή έχετε τσεκάρει αν παίζει και σε φυσικά καταστήματα ή μόνο web offer?

Εγώ πήγα και τους ζήτησα την Philips 60άρα αντίστοιχη με 2,10 και μου την έδωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχω και τις 2 και ειναι πολυ καλες.

 

Διαλεξε αναλογα με το ποια ταιριαζει περισσοτερο στο φωτιστικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...