Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με την KGI Securities οι προπαραγγελίες για το iPhone X μπορεί να ξεπεράσουν τις 50 εκατομμύρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το IOS είναι πολύ καλό λειτουργικό. Πολύ optimized, πολύ ομοιογενές, fluid κτλ. Μειονέκτημα που είναι τόσο κλειστό και η επικοινωνία που (official) πρέπει να γίνεται μέσω itunes. Πιο ακριβά και τα αντίστοιχα apps νομίζω, από τι στο Android αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θα πρέπει να μας πουν οι κατέχοντες.

Επίσης το X σαν συσκεύη είναι πολύ καλή. Η cpu/gpu ότι πιο δυνατό υπάρχει. Μειονέκτημα η έλλειψη fingerprint, γιατί όσο τέλειο και να είναι το faceid, την βολικότητα του fingerprint αποκλείεται να την έχει, καθώς και εκεί το πλαστικό που μπαίνει μέσα στην μέση.

Είναι μία συσκευή που άνετα θα αγόραζα με τις οικονομικές μου δυνατότητες αν είναι κοντά στα 650 ευρώ και το ios λίγο πιο ανοικτό.

Πριν προλάβουν οι παρατρεχάμενοι και πουν τι έλεγα, θα τους προλάβω και θα τους θυμίσω ότι αυτό που έλεγα είναι όχι ότι το κινητό είναι μόνο για φιγουρά, αλλά ότι οι πιο πολλοί το παίρνουν ως έτσι. Φυσικά όχι όλοι...

Εγω όσο βλέπω το iPhone X τόσο πιο πολύ για ένα περίεργο λόγο φέρνει σε ένα είδος μοντέρνου Droid. Δεν ξέρω όποιος θυμάται τα Droid με το φουτουριστικό σχεδιασμό, κάτι τέτοιο μου θυμίζει από θέμα σχεδιασμού, φυσικά με 2017 Standards. Δεν είναι αυτό το Classic Apple που ξέραμε μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος τα χει τα σκαει για την καψουρα, το καλυτερο κιν αλλα η τιμη οπως παντα στο θεο.

 

οταν λεω το καλυτερο κιν εννοω σε "παντρεμα" software-hardware.

 

τροφη για σκεψη: οταν συλλαμβανεται καποιος δεν χρειαζεται να βαλει κωδ. σου κολλανε τη φατσα στο κιν και καληνυχτα ιδιωτικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος τα χει τα σκαει για την καψουρα, το καλυτερο κιν αλλα η τιμη οπως παντα στο θεο.

 

οταν λεω το καλυτερο κιν εννοω σε "παντρεμα" software-hardware.

 

τροφη για σκεψη: οταν συλλαμβανεται καποιος δεν χρειαζεται να βαλει κωδ. σου κολλανε τη φατσα στο κιν και καληνυχτα ιδιωτικοτητα.

 

Αν προλάβεις και το κάνεις power off,  θέλει κωδικό μετά. Όλα τα συστήματα κλειδώματος με biometrics. Αλλά αν σε απασχολεί αυτό έχεις σίγουρα σοβαρότερα προβλήματα από το αν θα χρησιμοποιήσεις το faceid ή οχι. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω όσο βλέπω το iPhone X τόσο πιο πολύ για ένα περίεργο λόγο φέρνει σε ένα είδος μοντέρνου Droid. Δεν ξέρω όποιος θυμάται τα Droid με το φουτουριστικό σχεδιασμό, κάτι τέτοιο μου θυμίζει από θέμα σχεδιασμού, φυσικά με 2017 Standards. Δεν είναι αυτό το Classic Apple που ξέραμε μέχρι τώρα.

 

Εμένα πάντως μου θυμίζει το παλιό γνωστό iPhone 6 του 2014 απλώς με σχεδόν bezelless οθόνη. 

 

Το αυτάκι, το glass back και η διαφορετική διάταξη της πίσω κάμερας δεν αποτελούν για μένα "νέο" design πάντως (καλά για το 8 ούτε λόγος)... 

 

Οι μεγαλύτερες αλλαγές εξωτερικά σε iphone έγιναν από 3GS σε 4 και από 5S σε 6. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου θυμίζει το παλιό γνωστό iPhone 6 του 2014 απλώς με σχεδόν bezelless οθόνη. 

 

Το αυτάκι, το glass back και η διαφορετική διάταξη της πίσω κάμερας δεν αποτελούν για μένα "νέο" design πάντως (καλά για το 8 ούτε λόγος)... 

 

Οι μεγαλύτερες αλλαγές εξωτερικά σε iphone έγιναν από 3GS σε 4 και από 5S σε 6. 

Εγώ να σου πω την αλήθεια θέλω iPhone 5 Black Body το ματ  με bezelless οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οτι ολα τα σχεδια ειναι πια δοκιμασμενα.. ποσο πια διαφορετικο μπορει να γινει ενα τηλεφωνο απο χρονια σε χρονια?,., νομιζω ειναι πρακτικα αδυνατο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ να σου πω την αλήθεια θέλω iPhone 5 Black Body το ματ  με bezelless οθόνη.

 

Και εγώ. Και θα πλήρωνα όσο όσο! :P

 

iphone-se-x-concept-07.jpg?quality=82&st

 

iphone-se-x-concept-03.jpg?quality=82&st

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ. Και θα πλήρωνα όσο όσο! :P

 

iphone-se-x-concept-07.jpg?quality=82&st

 

iphone-se-x-concept-03.jpg?quality=82&st

Κάλο! :D

 

Κάτι είχα διαβάσει, ότι μετά τα Χριστούγεννα θα βγει μάλλον η δεύτερη γενιά iphone se, ίσως, λέω ίσως, μπορεί να είναι και έτσι :P

 

Πάντως είναι τέλειο έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...