Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με την KGI Securities οι προπαραγγελίες για το iPhone X μπορεί να ξεπεράσουν τις 50 εκατομμύρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάλο! :D

 

Κάτι είχα διαβάσει, ότι μετά τα Χριστούγεννα θα βγει μάλλον η δεύτερη γενιά iphone se, ίσως, λέω ίσως, μπορεί να είναι και έτσι :P

 

Πάντως είναι τέλειο έτσι!

Not going to happen, η Apple είναι γνωστή στο να τραβάει μια σειρά μέχρι αηδίας και μετά να την ανανεώνει. Οπότε έχει χρόνια μπροστά του το SE το πολύ πολύ να πάρει ένα μικρό redesign βασισμένο στα iPhone που κυκλοφορούν, αλλά η οθόνη δεν θα αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το βλέπω, το ξαναβλέπω, προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι δε με ενοχλεί το notch...αλλά με ενοχλεί, δε ξέρω το λόγο, αλλά δε μου αρέσει καθόλου! Θα προτιμούσα 1000 φορές να είχε απλά ενα μικρό bezel χωρίς τα αυτάκια, αλλά αυτό που λείπει το κομμάτι της οθόνης με χαλάει ιδιαίτερα!

 

Οπότε μάλλον με βλέπω για iPhone 8 και θα ελπίζω στο επόμενο που μπορεί να μην έχει το απαίσιο notch!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω, το ξαναβλέπω, προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι δε με ενοχλεί το notch...αλλά με ενοχλεί, δε ξέρω το λόγο, αλλά δε μου αρέσει καθόλου! Θα προτιμούσα 1000 φορές να είχε απλά ενα μικρό bezel χωρίς τα αυτάκια, αλλά αυτό που λείπει το κομμάτι της οθόνης με χαλάει ιδιαίτερα!

 

Οπότε μάλλον με βλέπω για iPhone 8 και θα ελπίζω στο επόμενο που μπορεί να μην έχει το απαίσιο notch!

 

κι εγω αυτη την αισθηση ειχα αλλα το notch ηρθε για να μεινει και η Apple στα guidelines προς τους devs λεει να μην τα μαυριζουν τα αυτακια για κανουν blend με το notch αλλα να τα κανουν να φαινονται να "stand out" αρα σημαινει πως θελει να ειναι ευδιακριτα. να το βλεπει καποιος και με τη μια να ξερει πως ειναι iPhone X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not going to happen, η Apple είναι γνωστή στο να τραβάει μια σειρά μέχρι αηδίας και μετά να την ανανεώνει. Οπότε έχει χρόνια μπροστά του το SE το πολύ πολύ να πάρει ένα μικρό redesign βασισμένο στα iPhone που κυκλοφορούν, αλλά η οθόνη δεν θα αλλάξει.

Δυστυχώς έτσι είναι όπως τα λες φίλε neg, άλλα, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! :P

 

Αν, πάντως, έβγαζε ένα τέτοιο κινητό, θα το έπαιρνα όσο και αν έκανε. Πιστεύω, ότι ένα τέτοιο κινητό θα έκανε τρέλες πωλήσεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάτοχος iPhone, ελπίζω το συγκεκριμένο να μην πάει καλά στις πωλήσεις για να βάλουν λίγο μυαλό εκεί στην Apple με την τιμή στα ανεμοδαρμένα ύψη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not going to happen, η Apple είναι γνωστή στο να τραβάει μια σειρά μέχρι αηδίας και μετά να την ανανεώνει.

 

Εν το μεταξύ αφού γι αυτούς τα iPhone 8/X θεωρούνται "completely new design" το κόβω να τα τραβάνε για άλλα 4 χρόνια.

 

Με βλέπω να αργώ πάρα πολύ για επιστροφή σε iPhone...

Εκτός αν το επόμενο iOS φέρει κάτι που πραγματικά θα ήθελα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ αφού γι αυτούς τα iPhone 8/X θεωρούνται "completely new design" το κόβω να τα τραβάνε για άλλα 4 χρόνια.

 

Με βλέπω να αργώ πάρα πολύ για επιστροφή σε iPhone...

Εκτός αν το επόμενο iOS φέρει κάτι που πραγματικά θα ήθελα.

Αν τα επόμενα iPhone ακολουθήσουν αυτόν τον σχεδιασμό το επόμενο κινητό μου θα είναι Galaxy, όσο και να αγαπώ το iOS. Έχω αρχίσει και ξενερώνω σιγά σιγά με το design και τα "features". Μου λείπουν οι παλιές καλές εποχές που η Apple έβγαζε ένα iPhone και ήταν κάτι το ξεχωριστό, πλέον εδώ και χρόνια το ίδιο design με κάποιες αλλαγές και το iOS όσο πάει και γίνεται πιο πολύπλοκο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω λογικό λόγο να δώσει κάποιος 1200 Ευρώ για κινητό και δεν βρίσκω. Εξαιρούνται όσοι δεν έχουν τι να τα κάνουν τα λεφτά και όσοι αγοράζουν για να κάνουν μόστρα.

 

Ότι και να έχει πάνω του, όποια advanced τεχνολογία όπως αυτές που έχει, δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί κάποιος να δώσει αυτά τα 1200 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά , καλά , πέστε ό,τι θέλετε . Ξεχάσατε φαίνεται την μέρα που η Μηλοphon πούλησε 10.000 (ΔΕΚΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ) κομμάτια σε μια μέρα . Νομίζω ήταν με το 6 , ή 6s -δηλ. μέσα στην κρίση . 

Λεφτά υπάρχουν λέμεεεε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουν να δώσουν 1300€

1450 είναι βασικά το 64αρι μοντέλο θεωρώ δεν κανει για τίποτα σε περιορίζει αρκετά. Αν βάλεις και τα 100 ευρώ που θέλει για το quick charge/wireless πάμε στα 1550. Not bad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1450 είναι βασικά το 64αρι μοντέλο θεωρώ δεν κανει για τίποτα σε περιορίζει αρκετά. Αν βάλεις και τα 100 ευρώ που θέλει για το quick charge/wireless πάμε στα 1550. Not bad.

1200€ κοστίζει στην Γερμανία για τα 64GB και 1350€ τα 256GB καλά ναι στην Ελλάδα ακόμα πιο ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα επόμενα iPhone ακολουθήσουν αυτόν τον σχεδιασμό το επόμενο κινητό μου θα είναι Galaxy, όσο και να αγαπώ το iOS.

 

Κάτοχος S8 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά και τι δεν θα δινα να έτρεχε vanilla Android.

 

Έχω και το Pixel ως δεύτερη συσκευή και η εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνεται για κάποιον που εκτιμάει smooth animations και καθαρό UI.

 

Δοκίμασα αρκετές φορές και Nova Launcer στο S8 αλλά πάλι ούτε καν αγγίζει το Pixel σε θέματα απόκρισης και smoothness.

 

 

Αν έχεις θέμα με το random stutter και το περιστασιακό lag, θα σου πρότεινα να προσέξεις. Επίσης αν σε νοιάζουν καθόλου τα updates, απλά καληνύχτα. Εκτός αν γίνει κανένα θαύμα με το project treble..

 

Εγώ για του χρόνου θα δω τι θα κάνει η G με το Pixel 3. Αν έχει κανένα σχεδιασμό της προκοπής ίσως χτυπήσω εκείνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω αυτη την αισθηση ειχα αλλα το notch ηρθε για να μεινει και η Apple στα guidelines προς τους devs λεει να μην τα μαυριζουν τα αυτακια για κανουν blend με το notch αλλα να τα κανουν να φαινονται να "stand out" αρα σημαινει πως θελει να ειναι ευδιακριτα. να το βλεπει καποιος και με τη μια να ξερει πως ειναι iPhone X

Σκέψου να βλέπεις μια ταινία ή να παίζεις κάποιο παιχνίδι και να βλέπεις στα αυτάκια την ώρα η ότι άλλο δείχνει. Πόσο πιο απαίσιο να γίνει δηλαδή? Ο ορισμός της κακογουστιάς μαζί με το εξόγκωμα της κάμερας και την αφαίρεση του Fingerprint που θα κάνει τους κατόχους να παιδεύονται στο ξεκλείδωμα αρκετά παραπάνω. 1450 ευρώ είναι αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1450 είναι βασικά το 64αρι μοντέλο θεωρώ δεν κανει για τίποτα σε περιορίζει αρκετά. Αν βάλεις και τα 100 ευρώ που θέλει για το quick charge/wireless πάμε στα 1550. Not bad.

 

Δηλαδή σκάω αλλά πεντακόκια και παίρνω LG 4Κ OLED 55" Μοντέλο 2017 που απλά την παίζεις για πάρτι της. Ναι θα μου πείτε συγκρίνω πορτοκάλια με μήλα, αλλά αν συγκρίνω την ευχαρίστηση που θα πάρω από τα 2, θα πάω για την OLED.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...