Προς το περιεχόμενο

Ο Bill Gates είναι χρήστης του Android πια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Ποσο στερημένοι ειστε κάποιοι ; Φίλε μου αν είχαμε τα λεφτά θα ειχες και εσυ και εγω αιφον πίστεψε με... εκτός και αν εισαι απο τους «ταπεινούς» τύπους σαν αυτόν απο το Μπουρνάζι !!!

 

Εισαι ο ορισμος του "Παιρνω iphone για να το παιξω λεφτας" :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δωρεάν. Έχεις δει ποτέ πρόβατο να πληρώνει για το σανό;

Το μόνο που σου ζητάνε είναι να σε ψυχολογήσουν, να μάθουν πώς ζεις-σκέφτεσαι-κίνησε, ώστε να σε κάνουν ένα υπερκαταναλωτικό ον... Ψιλοπράγματα δηλαδή...

Σημασία έχει ότι για όλο αυτό δε σου ζητάνε και χρήματα από πάνω...

Σωστή φιλόσοφια. Άσε να πληρώνουν οι βλάκες. Οι έξυπνοι γίνονται πειραματόζωα και τη βγάζουν τσάμπα!..

 

Δεν μπορουσες να εισαι ποιο αστοχος. Για ολα αυτα μπορεις απλα να πατησεις οχι και δεν θα σε παρακολουθει κανενας τιποτα... Και ποιος ειπε οτι στο android ειναι τζαμπα τα apps? Αμα αυτος ειναι ο λογος που εχει καποιος android ειναι απλα λαθος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά δωρεάν. Έχεις δει ποτέ πρόβατο να πληρώνει για το σανό;

Το μόνο που σου ζητάνε είναι να σε ψυχολογήσουν, να μάθουν πώς ζεις-σκέφτεσαι-κίνησε, ώστε να σε κάνουν ένα υπερκαταναλωτικό ον... Ψιλοπράγματα δηλαδή...

Σημασία έχει ότι για όλο αυτό δε σου ζητάνε και χρήματα από πάνω...

Σωστή φιλόσοφια. Άσε να πληρώνουν οι βλάκες. Οι έξυπνοι γίνονται πειραματόζωα και τη βγάζουν τσάμπα!..

Ναι μας παρακολουθούν όλους εμάς που έχουμε android να δουν τι τρώμε, πότε πάμε τουαλέτα... και μας κάνουν υπερκαταναλωτικα όντα και μετά καταλήγουμε κάθε Σεπτέμβρη στις ουρές να σταξουμε τα χιλιάρικα για το νέο iPhone. Γιαυτό ανεβαίνουν και οι εισπράξεις. Όλα είναι βάση σχεδίου.

Όσο για το αν έχω δει πρόβατα να πληρώνουν είναι η αλήθεια ότι όχι έχω δει όμως να χρυσοπληρωνουν

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bill Gates μπαίνει σε μαγαζί τύπου Πλαίσιο, Public.

- Κύριε Gates, τι ευχάριστη έκπληξη.

- Γεια σας, θα ήθελα ένα κινητό.

- Μα καλά, στην Αμερική δεν μπορούσατε να πάρετε; Τόσα κινητά έχει εκεί.

- Ναι αλλά δεν είναι σαν εδώ τα δικά σας.

- Αυτό να λέγεται. Λοιπόν να σας φέρω ένα iPhone X με 256gb ram, 1500€?

- Α όχι, όχι iPhone.

- Α κατάλαβα θέλετε Lumia.

- Πλάκα μου κάνεις; Πέτα τα ρημάδια να μην τα βλέπω.

- Μην μου πείτε ότι θέλετε Android?

- Τι άλλο; Και φέρε ένα με 6gb ram, 64άρι και 6άρα οθόνη 4Κ, γύρω στα 100€. Όχι να φάμε τα 72δις σε βλακείες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν μια βδομάδα μερικοί έλεγαν ότι το windows 10 mobile είναι το καλύτερο και το χειρότερο είναι το Android κ.α και έρχεται ο πρόεδρας της εν λόγω εταιρίας και λέει έχω Android. Τώρα αν μερικοί δεν το καταλαβαίνουν και θέλουν να παιδεύονται, γιατί παιδεύονται ότι πείτε παιδιά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Gates παρόλο που έλεγε τόσα χρόνια ότι και καλά χρησιμοποιούσε αυτός και η οικογένεια του Nokia Lumia, δεν το έκαναν, στάνταρτ χρησιμοποιούσαν iPhones απλά τώρα θα βαρέθηκε μιας και η Apple τα τελευταία χρόνια τον παίζει.. με το συμπάθιο και αποφάσισε να πάρει ένα ανάλογο Android. Μην ξεχνάτε ότι ο Gates με τον Jobs παρόλο τις διαμάχες τους, ήταν στενοί φίλοι. Σε γενικές γραμμές δεν μου κάνει εντύπωση ότι χρησιμοποιεί οτιδήποτε άλλο από τα Lumia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ποσο στερημένοι ειστε κάποιοι ; Φίλε μου αν είχαμε τα λεφτά θα ειχες και εσυ και εγω αιφον πίστεψε με... εκτός και αν εισαι απο τους «ταπεινούς» τύπους σαν αυτόν απο το Μπουρνάζι !!!

 

Αμα είχα περισσότερα λεφτά θα έπερνα και ένα Note 8 (εκτος απο το s8+ που έχω) για δεύτερο κινητό για να κάνω τις δουλειές μου και με λιγότερα λεφτά και χωρις τα περιβόητα "ΑΥΤΑΚΙΑ" του Iphone X...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι fun της Apple μου αρέσει να υπάρχει στο προσκήνιο ανακατεύει τη σούπα και αυτό είναι καλό γενικά για την τεχνολογία...τωρα για το πείραγμα που υπάρχε... τι να κάνουμε αφού πρέπει να πουλήσεις κανένα νεφρό για να πάρεις ένα iPhone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουσες να εισαι ποιο αστοχος. Για ολα αυτα μπορεις απλα να πατησεις οχι και δεν θα σε παρακολουθει κανενας τιποτα... Και ποιος ειπε οτι στο android ειναι τζαμπα τα apps? Αμα αυτος ειναι ο λογος που εχει καποιος android ειναι απλα λαθος. 

Δε θα μπορούσες να είσαι πιο άστοχος εσύ φίλε μου.

Για ποια μπορείς να πατήσεις "όχι" και να μη σε παρακολουθεί κανένας; Στις υπηρεσίες της Google; Γιατί γι αυτήν μιλάω. Όχι για εφαρμογές. Θα ήθελα να σε δω να το κάνεις και μετά να μου πεις πόσο καλά δουλεύει το κινητό σου... Ακόμα κι ανα μπορούσες να το κάνεις εσύ θα μπορούσες να περιγράψεις τη διαδικασία στο συνήθη χρήστη Android για να την κάνει κι αυτός;..

Ξέρω πολύ καλά τί γράφω φίλε μου. Μη βιάζεσαι να μου απαντήσεις. Η Google πουλάει δεδομένα που διαμορφώνουν καταναλωτικά προφίλ και χρησιμεύουν στις εταιρείες στο να σε κάνουν πιο (υπέρ)καταναλωτικό.

Από πού πληρώνει τους servers και βγάζει δις; Από την αγάπη του κόσμου ή από την απλή διαφήμιση; Η απλή διαφήμιση έχει πολύ μικρά έσοδα. Η στοχευμένη, που βασίζεται σε προσωπικά δεδομένα έχει απέιρως καλύτερη απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...