Προς το περιεχόμενο

Κοστούμια under 300 ευρώ


Manjaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είπα τίποτα για τα πουκάμισα τα οποία όντως δεν είναι καλά. Το θέμα είναι το κουστούμι και μόνο για αυτό τα πρότεινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα! Ξεθάβω το θέμα για να ρωτήσω αν έχει κανένας μεταποιήσει κοστούμι σε κάποιον ράφτη για να μου προτείνει κάποιον (Αθήνα - Ανατολικά/Βόρεια). 

Είναι το νούμερο μεγαλύτερο. Θέλει δηλαδή στένεμα και το στήθος και το μήκος και στένεμα το παντελόνι αρκετά. Απλά επειδή το κοστούμι είναι αρκετά ακριβό, δεν θέλω να το πάω στον πρώτο τυχόντα και να το κλαίμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ράφτες υπάρχουν πολλοί! Εγώ θα ήθελα να βρω έναν για bespoke κουστούμι, αλλά από ό,τι βλέπω οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες. Ξέρει κανείς κάποιον  δυνατό εκτός από το athensbespoke?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κάποια budget επιλογή για κοστούμι; έχω μια υποχρέωση και δεν με παίρνει οικονομικά να πάω σε κάτι από τα γνωστά επώνυμα που έχουν από 500ε και πάνω. Μπορώ να βρω κάτι στα 150 με 200 ευρώ και να μην είναι σαν πλαστική σακούλα όπως τα σακάκια του ζαρα; μπορώ να περιμένω μέχρι τις εκπτώσεις το Γενάρη δεν με βιάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κάβουρας είπε

Ράφτες υπάρχουν πολλοί! Εγώ θα ήθελα να βρω έναν για bespoke κουστούμι, αλλά από ό,τι βλέπω οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες. Ξέρει κανείς κάποιον  δυνατό εκτός από το athensbespoke?

Παπαδογαμβρος, Γιαννετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haris013 είπε

Έχουμε κάποια budget επιλογή για κοστούμι; έχω μια υποχρέωση και δεν με παίρνει οικονομικά να πάω σε κάτι από τα γνωστά επώνυμα που έχουν από 500ε και πάνω. Μπορώ να βρω κάτι στα 150 με 200 ευρώ και να μην είναι σαν πλαστική σακούλα όπως τα σακάκια του ζαρα; μπορώ να περιμένω μέχρι τις εκπτώσεις το Γενάρη δεν με βιάζει 

...και στο stock του βάρδα μπορεί να βρεις μάλλινο σε αυτά τα χρήματα . Στο factory στην Πειραιώς έχει σίγουρα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ge-lyk είπε

...και στο stock του βάρδα μπορεί να βρεις μάλλινο σε αυτά τα χρήματα . Στο factory στην Πειραιώς έχει σίγουρα 

Προσφορά 195 ευρώ με 38% πολυεστέρα στη σύνθεση......Απλά να λέμε ότι αγοράσαμε από Βάρδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Προσφορά 195 ευρώ με 38% πολυεστέρα στη σύνθεση......Απλά να λέμε ότι αγοράσαμε από Βάρδα.

230 το είχα αγοράσει εγώ, πάντως. 100% μαλλί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ge-lyk είπε

230 το είχα αγοράσει εγώ, πάντως. 100% μαλλί 

Ενδεχομένως άλλη ποιότητα.Δεν το θεωρώ όμως καλό για ένα τόσο επώνυμο Ελληνικό κατάστημα να πουλάει κουστούμι με 40% πολυεστέρα,αλλά τι να λέμε τώρα η Κίνα έχει εισέλθει ακόμη και στους μεγαλύτερους οίκους μόδας ο Βάρδας θα ξέφευγε.

Θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια που τα έβαλα με το γιο μου που αγόρασε πουκάμισο και μου λέει ιδρώνω πολύ.Του λέω τη σύνθεση την κοίταξες;;;;Όχι. 

Κοιτάζουμε κοντά στο 60% πολυεστέρα δηλαδή νάυλον.Δυστυχώς ελάχιστοι νέοι σήμερα κοιτάνε τη σύνθεση ενός ρούχου.Μόνο η γραμμή τους ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Ενδεχομένως άλλη ποιότητα.Δεν το θεωρώ όμως καλό για ένα τόσο επώνυμο Ελληνικό κατάστημα να πουλάει κουστούμι με 40% πολυεστέρα,αλλά τι να λέμε τώρα η Κίνα έχει εισέλθει ακόμη και στους μεγαλύτερους οίκους μόδας ο Βάρδας θα ξέφευγε.

Θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια που τα έβαλα με το γιο μου που αγόρασε πουκάμισο και μου λέει ιδρώνω πολύ.Του λέω τη σύνθεση την κοίταξες;;;;Όχι. 

Κοιτάζουμε κοντά στο 60% πολυεστέρα δηλαδή νάυλον.Δυστυχώς ελάχιστοι νέοι σήμερα κοιτάνε τη σύνθεση ενός ρούχου.Μόνο η γραμμή τους ενδιαφέρει.

Τουρκία και Βουλγαρία ράβουν σχεδόν όλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπάρχει και η εφαρμογή του https://www.tailorstore.com/ που σου παίρνει αυτόματα τα μέτρα για πουκάμισο / κουστούμι - βέβαια μπορείς και μόνος σου να μετρήσεις. Σε κάθε περίπτωση ένας ράφτης θα προτείνει κουστούμια και υλικά που ταιριάζουν στο σωματότυπό σου, που νομίζω ότι είναι το σημαντικότερο όσον αφορά τα ρούχα. Εγώ πχ είμαι παχύς, οπότε όσο καλοραμμένο να είναι πάνω μου ένα γκρι ανοιχτό κουστούμι, το σύνολο θα είναι απαράδεκτο.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πήρα το γαμπριάτικο από εδώ: https://hamilton.gr/en/home/

Έχει καλή ποιότητα και καλές τιμές, χώρια από την τρομερή εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...