Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

^Είσαι σίγουρος;

 

Συνήθιζα να πηγαίνω στο κατάστημά τους και να δίνω 2 ή 3 ευρώ για να συμπληρώσω το υπόλοιπό μου και να αγοράσω το πακέτο που ήθελα παρόλο που η ελάχιστη ανανέωση ήταν στα 5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 15 Νοεμβρίου 2017
τέλος υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης mad.gif

από 1 Ιανουαρίου 2018
Φορος κατοχης κινητου 0,20€ ανα μηνα redface.gif 

από 1 Φερβρουαριου 2018
Φορος υπερ ανακυκλωσης χαρτιου ανανέωσης χρόνου 0,10€ ανά κάρτα ανανέωσης cool.gif

 

 

Και μια φορά τον χρόνο, πρέπει να βάζεις κάρτα ώστε να μην σου κλείσουν τον αριθμό. (δλδ, μέσα σε 12 μήνες, πρέπει να έχεις μια ανανέωση).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 15 Νοεμβρίου 2017

τέλος υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης mad.gif

 

από 1 Ιανουαρίου 2018

Φορος κατοχης κινητου 0,20€ ανα μηνα redface.gif 

 

από 1 Φερβρουαριου 2018

Φορος υπερ ανακυκλωσης χαρτιου ανανέωσης χρόνου 0,10€ ανά κάρτα ανανέωσης cool.gif

 

 

Και μια φορά τον χρόνο, πρέπει να βάζεις κάρτα ώστε να μην σου κλείσουν τον αριθμό. (δλδ, μέσα σε 12 μήνες, πρέπει να έχεις μια ανανέωση).

δεν εγινε τρίμηνο αυτο ? (αφου σου κανουν φραγη εισερχομενων κιολας, ουσιαστικα δεν στον κλεινουν ?) απλα στο 12μηνο φευγει τυπικα απ την «κατοχη» σου , στο τριμηνο ουσιαστικα τον χανεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγινε τρίμηνο αυτο ? (αφου σου κανουν φραγη εισερχομενων κιολας, ουσιαστικα δεν στον κλεινουν ?) απλα στο 12μηνο φευγει τυπικα απ την «κατοχη» σου , στο τριμηνο ουσιαστικα τον χανεις ;

 

Στο τριμηνο σου κανουν φραγη εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων, στο 12μηνο καταργειται ο αριθμος και χανεις οτι εχει μεσα η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 15 Νοεμβρίου 2017

τέλος υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης mad.gif

 

από 1 Ιανουαρίου 2018

Φορος κατοχης κινητου 0,20€ ανα μηνα redface.gif 

 

από 1 Φερβρουαριου 2018

Φορος υπερ ανακυκλωσης χαρτιου ανανέωσης χρόνου 0,10€ ανά κάρτα ανανέωσης cool.gif

 

 

Και μια φορά τον χρόνο, πρέπει να βάζεις κάρτα ώστε να μην σου κλείσουν τον αριθμό. (δλδ, μέσα σε 12 μήνες, πρέπει να έχεις μια ανανέωση).

 

Ο φόρος κατοχής κινητού έχει πολύ γέλιο είναι η αλήθεια.

​Όχι ότι ο φόρος για την ανακύκλωση χαρτιού πάει πίσω. Μπορούν φυσικά να τον επεκτείνουν σε οτιδήποτε ανακυκλώσιμο αγοράζουμε, μην είναι κορόιδα...

Τι άλλο θα σκεφτούν οι απατεώνες για να μας τα παίρνουν...

​Θα μπει και στους κατόχους συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τριμηνο σου κανουν φραγη εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων, στο 12μηνο καταργειται ο αριθμος και χανεις οτι εχει μεσα η καρτα.

Να υποθέσω ότι μετά δεν γίνεται να την επαναφερεις...

Άρα, πας για καινούργιο αριθμό σωστά;

Ο φόρος κατοχής κινητού έχει πολύ γέλιο είναι η αλήθεια.

​Όχι ότι ο φόρος για την ανακύκλωση χαρτιού πάει πίσω. Μπορούν φυσικά να τον επεκτείνουν σε οτιδήποτε ανακυκλώσιμο αγοράζουμε, μην είναι κορόιδα...

Τι άλλο θα σκεφτούν οι απατεώνες για να μας τα παίρνουν...

​Θα μπει και στους κατόχους συμβολαίου;

Λογικά θα έρθουν κ άλλοι φόροι... δλδ φόρος συντήρησης κεραίας! :P 

 

Εκεί να δεις γέλιο... Τα καλύτερα έπονται! 

 

Ναι κ εκεί θα μπούνε... (έτσι μου είπαν)

δεν εγινε τρίμηνο αυτο ? (αφου σου κανουν φραγη εισερχομενων κιολας, ουσιαστικα δεν στον κλεινουν ?) απλα στο 12μηνο φευγει τυπικα απ την «κατοχη» σου , στο τριμηνο ουσιαστικα τον χανεις ;

Στο κατάστημα που ρώτησαν έτσι μου είπαν.

 

Σε αυτό το κομμάτι ακόμα είναι λίγο μπερδεμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 15 Νοεμβρίου 2017

τέλος υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης mad.gif

 

από 1 Ιανουαρίου 2018

Φορος κατοχης κινητου 0,20€ ανα μηνα redface.gif 

 

από 1 Φερβρουαριου 2018

Φορος υπερ ανακυκλωσης χαρτιου ανανέωσης χρόνου 0,10€ ανά κάρτα ανανέωσης cool.gif

 

 

Και μια φορά τον χρόνο, πρέπει να βάζεις κάρτα ώστε να μην σου κλείσουν τον αριθμό. (δλδ, μέσα σε 12 μήνες, πρέπει να έχεις μια ανανέωση).

Καταρχήν έχεις να παραθέσεις κανένα link για τους παραπάνω φόρους?

 

Αν είναι όντος έτσι τότε σε λίγο καιρό και που θα "αεριζόμαστε" θα πληρώνουμε φόρους!

 

ΑΠΟ πότε η κατοχή κινητού και ειδικά καρτοκινητού (που έχει "περιορισμένες" δυνατότητες -σε σχέση με τα συμβόλαια) θεωρείται είδος πολυτελείας και θα πρέπει να έχει και φόρο γιατί το κατέχεις???

 

Αν έχεις τη δυνατότητα κάνεις σύνδεση και ξεμπερδεύεις από ανανεώσεις, κάρτες κτλ.

 

Το κυριότερο όμως είναι ότι το 2017 θεωρείται είδος πολυτελείας η κατοχή κινητού (πέραν απο τους  φόρους που έβαλαν στην αγορά συσκευών  http://www.kathimerini.gr/918876/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/foros-yper-tritwn--sta-e3ypna-kinhta) το οποίο πλέον είναι και αναγκαίο και κοινωνικό αγαθό! Σκεφτείτε πόσο κόσμος, ειδικά ηλικιωμένοι, το έχουν για ώρα ανάγκης ή πόσα άτομα χωρίς οικονομική δυνατότητα το έχουν σαν μέσο κοινωνικοποίησης.

 

 

Και για να το επεκτείνω παραπάνω υπάρχει και το internet of things http://www.computerworlduk.com/galleries/cloud-computing/internet-of-things-best-business-enterprise-offerings-3626973/ που συνδέει συσκευές. άρα η εμπορική καταρχήν χρήση του, η οποία μπορεί να βοηθήσει στη δημιουργία νέων επαγγελμάτων, καθίσταται ασύμφορη εξ αρχής! γιατί να επενδύσει κάποιος?

Έτσι θα έρθει η πρόοδος και η ανάπτυξη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημά τους δηλαδή δεν μπορείς να πας και να τους πεις βάλτε μου 2 ευρώ στον τάδε αριθμό;

Δεν ξέρω τι γίνεται στις άλλες εταιρίες, αλλά στον ΟΤΕ ποτέ δεν μπορούσες να βάλεις 2 ευρώ, μόνο από 5 ευρώ και πάνω μπορούσες. Τώρα μπορεί να το έχουν κάνει 10, δεν ξέρω, έχω καιρό να πάω γιατί συνήθως βάζω μέσω ίντερνετ.

Στο τριμηνο σου κανουν φραγη εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων, στο 12μηνο καταργειται ο αριθμος και χανεις οτι εχει μεσα η καρτα.

Στην Cosmote χάνεις το υπόλοιπο στους 3 μήνες και κάνει φραγή στους 4. Παθών εδώ και ξέρω. Τον αριθμό νομίζω τον χάνεις ή στους 12 ή στους 13 μήνες, δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν έχεις να παραθέσεις κανένα link για τους παραπάνω φόρους?

 

Αν είναι όντος έτσι τότε σε λίγο καιρό και που θα "αεριζόμαστε" θα πληρώνουμε φόρους!

 

ΑΠΟ πότε η κατοχή κινητού και ειδικά καρτοκινητού (που έχει "περιορισμένες" δυνατότητες -σε σχέση με τα συμβόλαια) θεωρείται είδος πολυτελείας και θα πρέπει να έχει και φόρο γιατί το κατέχεις???

 

Αν έχεις τη δυνατότητα κάνεις σύνδεση και ξεμπερδεύεις από ανανεώσεις, κάρτες κτλ.

 

Το κυριότερο όμως είναι ότι το 2017 θεωρείται είδος πολυτελείας η κατοχή κινητού (πέραν απο τους  φόρους που έβαλαν στην αγορά συσκευών  http://www.kathimerini.gr/918876/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/foros-yper-tritwn--sta-e3ypna-kinhta) το οποίο πλέον είναι και αναγκαίο και κοινωνικό αγαθό! Σκεφτείτε πόσο κόσμος, ειδικά ηλικιωμένοι, το έχουν για ώρα ανάγκης ή πόσα άτομα χωρίς οικονομική δυνατότητα το έχουν σαν μέσο κοινωνικοποίησης.

 

 

Και για να το επεκτείνω παραπάνω υπάρχει και το internet of things http://www.computerworlduk.com/galleries/cloud-computing/internet-of-things-best-business-enterprise-offerings-3626973/ που συνδέει συσκευές. άρα η εμπορική καταρχήν χρήση του, η οποία μπορεί να βοηθήσει στη δημιουργία νέων επαγγελμάτων, καθίσταται ασύμφορη εξ αρχής! γιατί να επενδύσει κάποιος?

Έτσι θα έρθει η πρόοδος και η ανάπτυξη ???

Δεν έχω κάποιο λιγκ φίλε μου.

Μου το είπε συγγενικό μου πρόσωπο που εργάζεται σε κατάστημα της βονταφον στην επαρχία. 

Σε λίγο καιρό θα μας το πούνε  για τον 1ο φόρο, και μετά για τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιο λιγκ φίλε μου.

Μου το είπε συγγενικό μου πρόσωπο που εργάζεται σε κατάστημα της βονταφον στην επαρχία.

Σε λίγο καιρό θα μας το πούνε για τον 1ο φόρο, και μετά για τους υπόλοιπους.

μονο εγω νομιζα οτι τρολλαρες την κατασταση; σοβαρα τα εγραψες;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο εγω νομιζα οτι τρολλαρες την κατασταση; σοβαρα τα εγραψες;

Και όμως ναι! Δεν το έγραψα για αστείο φίλε μου. Δυστυχώς είναι αλήθεια!

 

Κάποια αρμόδια αρχή πρέπει να ξυπνήσει και να τους βάλει στην θέση τους!

 

Κάποτε στα φοιτητικά (κάπου 2009 με 2011) κάθε μηνά έπαιρνες 1.600 (1.200) λεπτά και άλλα τόσα μηνύματα, χωρίς να έκανες τπτ. 

 

Και τώρα κοροϊδεύουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από 15 Νοεμβρίου 2017

τέλος υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης mad.gif

 

από 1 Ιανουαρίου 2018

Φορος κατοχης κινητου 0,20€ ανα μηνα redface.gif 

 

από 1 Φερβρουαριου 2018

Φορος υπερ ανακυκλωσης χαρτιου ανανέωσης χρόνου 0,10€ ανά κάρτα ανανέωσης cool.gif

 

 

Και μια φορά τον χρόνο, πρέπει να βάζεις κάρτα ώστε να μην σου κλείσουν τον αριθμό. (δλδ, μέσα σε 12 μήνες, πρέπει να έχεις μια ανανέωση).

Μόνο για Vodafone αυτές οι βλακείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για Vodafone αυτές οι βλακείες;

Μου είπαν ότι είναι για όλους!

Άλλα, αυτό μου το είπαν με κάθε επιφύλαξη.  

 

Προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...